Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Виготовлення ялинкових прикрас з деревини та фанери з застосуванням технології ажурного випилювання

НВК« Уманська міська гімназія-школа естетичного виховання»
Уманської міської ради Черкаської області
                                                                     «Погоджено»
                                                                                                                                    Заступник директора ______________ Гончар М.Д.
                                                                                                              «_____» _________________2017 року

 

План-конспект
відкритого уроку з трудового навчання в 5-му класі
«Виготовлення ялинкових прикрас з деревини та фанери
з застосуванням технології ажурного випилювання»
вчителя трудового навчання Вдовиченка А.А.

 

Мета уроку: демонстрація методики індивідуальної роботи з учнями при проектуванні та виготовленні виробів на уроках технічної праці.

Дата проведення :_____ ___________2017 року
Час проведення__________________
Місце проведення – навчальні майстерні гімназії.

                                                                                                         2017 рік

 

Тема: Проектування та виготовлення ялинкових прикрас з застосуванням технології ажурного випилювання.
Мета: Розвивати в дітей вміння самостійного вибору об’єкта праці,
проектування його та виготовлення на основі відомих технологій.
Закріпити і вдосконалити вміння роботи з розмічальними та різальними
столярними інструментами , навички створення ескізу проектованого
виробу.
Виховувати акуратність, точність, любов до праці, бережливе ставлення
до інструментів та матеріалів.
Мета відкритого уроку: продемонструвати методику індивідуальної роботи з
учнями при виборі ними об’єкта роботи, створення документації та
виготовлення виробу на уроках технічної праці.
Обладнання: рисунки, фотографії з Інтернету, моделі зразків-аналогів, деревні
матеріали, фанера, навчальні таблиці з ТБ, набори розмічальних та
різальних столярних інструментів, дидактичні матеріали - ребуси,
загадки, формати А4, графічні матеріали.

 

                                                                                                      Хід заняття
 

Організаційна частина уроку.

Повідомлення теми і мети заняття. Мотивація роботи.

Щоб дізнатися про предмет нашої роботи на уроці , спробуємо пройти загадковий логічний марафон: кожна відгадка буде наближати нас до цілі.
Під Новий рік прийшов він в дім,
Квадратним товстуном таким!
Та з кожним днем він …худнув в нас,
Бо рахував невпинно час.
(Календар)
Відкриваємо першу картинку.


Йдемо далі по логічному ланцюжку.
Стало біло навкруги -
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я- …..(Зима)
Відкриваємо другу картинку.

Отже календар , друга підказка - зима . Йдемо далі:
В дім приносить подарунки, на склі малює візерунки,
Річки заковує у лід, як зветься цей казковий дід?
(Мороз)
Відкриваємо третій малюнок.

Наступна підказка:
Знають певно всі малята, що невдовзі прийде свято -
Свято давнє і нове, свято гарне, зимове.
Скоро , скоро на поріг завітає…..(Новий рік) !
Відкриваємо четвертий малюнок.

Знову підказка:
В сукні зеленій стою цілий рік,сонечко світить , чи падає сніг.
Голок в хазяйстві багато тримаю,тільки не шию і не вишиваю.
(Ялинка)
Відкриваю останнє зображення.

Мало хто знає, що Новорічна ялинка з’явилася в оселях Європи на початку 18 століття, в Ельзасі (зараз - Франція). А раніше в центральній Європі ,ще з
язичницьких часів люди прикрашали живі ялинки та інші дерева.
Справжні іграшки для ялинки вперше застосували в Тюрінгії(тепер Німеччина).
Тоді, в 18 столітті, виготовляли скляні кульки і постачали їх вже на продаж.
А в будинках простих людей ще довгий час лісову красуню оздоблювали ласощами та старими побутовими речами.
Отже , сьогодні ,ми будемо виготовляти ялинкові прикраси.

Практична робота учнів.
1.Діти демонструють знайдені в Інтернеті фото різноманітних ялинкових прикрас.

(Демонструю фото)
Учні обмінюються думками з приводу зразків-аналогів , аналізують різні варіанти , обґрунтовують свої думки, вибирають матеріали,технології,інструменти для роботи.
Після цього кожен учень створює ескіз або технічний рисунок власного виробу.
2.Так, як учні вибрали матеріалом для виробу - фанеру, згадуємо основні поняття деревообробки.
Ребус «Фанера».

Що називається фанерою ?

Ребус «Лобзик».

Інструменти для різання фанери, їх будова ,безпечні прийоми роботи з ними.
3.Знайомлю дітей з основними поняттями і правилами технології ажурного випилювання деревини.
(Додаток 1)
4.Розмічання деталей виробу.
5.Виготовлення деталей ялинкових прикрас.
Під час роботи слідкую за дотриманням правильної технологічної послідовності виготовлення виробу, надаю індивідуальну допомогу та проводжу поточний інструктаж.
Прибирання робочих місць.
Підведення підсумків роботи учнів, аналіз роботи, виставка кращих робіт .

Використана література
Рихвк Е.В. «Майструємо з деревини». - Літера ЛТД, 2004 ;
Коваленко В.І. «Об’єкти праці для 5-го класу» - «Освіта», 2009 ;
Ярошник І.Я. «Ажурне випилювання виробів з фанери» - Київ, «Шкільний світ»,2011 ;
Тимків М.І. «Усі уроки трудового навчання(хлопці). 5-9 класи. Вироби з деревини та креслення до них» - Харків, «Основа», 2011 ;
Терещук Б.М. , Загорний В.К. «Трудове навчання для хлопців-5 клас» - Київ, «Генеза» ,2013 ;
Бойко В.П. «Історія української іграшки» - Київ , «Шкільний світ», 2005 ;
Сердюк І.С. «Нетрадиційні уроки з трудового навчання» - Умань, 2000.


Передивитись повну версію

Категорія: Уроки | Додав: (30.11.2017) | Автор: Вдовиченко Андрій Андрійович
Переглядів: 1663 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!