Виховний захід "12 квітня – Всесвітній день Авіації та Космонавтики" - Класні виховні заходи - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Виховний захід "12 квітня – Всесвітній день Авіації та Космонавтики"

12 квітня – Всесвітній день Авіації та Космонавтики
 

Мета: познайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, ознайомити з біографією першого космонавта України – Леоніда Каденюка та першого космонавта в світі Юрія Гагаріна; розвивати творчі здібності, мислення, знання про космос, фізичні основи польоту; виховувати цікавість до пізнання космічних просторів

Обладнання: виставка газет, малюнки учнів, портрети Ю.Гагаріна, Л.Каденюка.

Місце проведення: захід проводиться в класі або просторому , святково прибраному залі.

                                                              Хід заходу

І. Організаційний момент.
-Добрий день вам, люди,
В нашім світлім залі!
Як гостей найкращих
Раді вас вітати!

ІІ. Оголошення теми і мети.
Вчитель: Сьогодні ми зібралися, щоб відсвяткувати Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.
Для нас здається звичним, що стартують із Землі космічні кораблі. У високих небесних далях відбуваються стикування космічних апаратів. Місяцями в космічних станціях живуть і трудяться космонавти, йдуть до інших планет автоматичні станції. Ви можете запитати "Що тут особливого?" Але ж зовсім недавно про космічні польоти говорили як про фантастику. 12 квітня 1961 року льотчик випробувач Юрій Гагарін став першою людиною, вилетів на навколоземну орбіту. 108 хвилин польоту, під час яких був здійснений один оборот навколо Землі, стали знаменною подією для всього людства.
Всім, хто хоче долучитися до таємниць космосу, ми пропонуємо участь у нашому заході. Вас чекають цікаві запитання, і творчі завдання. Ви дізнаєтесь багато нового і цікавого для вас, познайомитеся з історією освоєння космосу.

1Учень . До космічних ви висот
Прагнете щодня,
Поважає вас народ
Тішиться рідня,
Бо найближче до зірок
Ви з усіх із нас.
Вас вітаємо тепер
В цей зірковий час.

Вчитель: Саме цей день, 12 квітня, у 1961 році старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху космічних польотів.
Розвиток польотів в колишньому союзі проходило поетапно. Від перших кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня святкується як "Всесвітній день Авіації та Космонавтики".
Ці три години перевернули хід науки! Те, що раніше вважалося неймовірним, стало дійсністю. Тепер ми знаємо як виглядає поверхня Місяця і навіть Марса! Хтозна, можливо коли ви підростете, то зможете подорожувати космосом так само вільно, як і Україною. І якщо це трапиться, то ви маєте знати, що таке космос і що саме там можна відвідати. Саме тому я і пропоную вам пофантазувати і здійснити уявний тур по сонячній галактиці!
Будь-який космонавт довго тренується перед тим, як відправитись у космос. Тому і ми перед своїм польотом маємо перевірити наскільки ви готові до невагомості. Хто з вас знає що це таке?
(Відповідь учнів)

Вчитель: У невагомості люди літають як пір'я на вітру. Їх крутить у різні боки і дуже важко владнати зі своїм тілом, адже в космосі ви стаєте буквально невагомими, тобто нічого не важите!!! Отже виходьте до мене і ми будемо тренуватися до польоту в космос.

Конкурс : Тренування до невагомості

Учні мають виконати завдання. Хто з завданням краще справиться, той стане капітаном космічного корабля.

Завдання - Поставити ніжки одна перед одною так, щоб п'ятачка торкалася носочка другою ніжки, заплющити очі і розставити прямі ручки в сторони. Потім за командою ведучого учні мають кожною рукою по черзі торкатися кінчика носа. Хто перший не втримає рівновагу, тобто поставить другу ніжку вбік - той програв. Хто виявився найвитривалішим - той капітан корабля.
Команди краще давати не "ліва" та "права" (йдеться про руки), а "Сонце" та "Місяць" (Сонце - ліва рука, Місяць - права). Тоді варто слідкувати і за увагою .

Вчитель: А зараз ми розпочнем свою подорож по Космосу. Командир, кажи назву корабля.

Перша зупинка «Біографічна»
Вчитель: Юрій Гагарін народився 9 березня 1934 року у селі Клушино Гжатського району Смоленська область, недалеко від міста Гжатськ, яке нині перейменоване в Гагарін . Походження з селян: батько— Олексій Іванович Гагарін тесляр, мати Ганна Тимофіївна Матвєєва — доярка.
Дитинство прожив в селі Клушино. 1 вересня 1941 року пішов у школу, але 12 жовтня село зайняли німці і навчання урвалося. Два роки село було окуповане німцями. 9 квітня 1943 року село звільнила Червона армія і навчання в школі поновилося.
24 травня 1945 року сім'я Гагаріних переїхала в Гжатськ (нині Гагарін). У травні 1949 року Гагарін закінчив шостий клас Гжатської середньої школи і 30 вересня поступив в Люберецьке ремісниче училище №10. Одночасно вступив у вечірню школу робочої молоді, сьомий клас якої закінчив в травні 1951 року, а в червні закінчив на відмінно училище за фахом формувальник-ливарник.
У серпні 1951 поступає в Саратовський індустріальний технікум і 25 жовтня 1954 року вперше прийшов в Саратовський аероклуб. У 1955 році Юрій Гагарін досяг значних успіхів, закінчив на відмінно навчання і зробив перший самостійний політ на літаку Як-18.
27 жовтня 1955 року Гагарін призваний до армії і відправлений до Оренбург у в 1-е військово-авіаційне училище льотчиків імені К. Є. Ворошилова. 25 жовтня 1957 закінчив училище.
У 1959 одружився на Валентині Іванівні Горячевій.
9 грудня 1959 роки Гагарін написав заяву з проханням зарахувати його в групу кандидатів в космонавти. Вже через тиждень його викликали до Москви для проходження всебічного медичного обстеження в Центральному науково-дослідному авіаційному госпіталі. На початку наступного року була ще одна спеціальна медкомісія, яка визнала старшого лейтенанта Гагаріна придатним для космічних польотів. 3 березня 1960 року наказом Головнокомандувача ВВС К. Вершиніна зарахований до групи кандидатів в космонавти, а з 11 березня почав тренування.
Крім Гагаріна, були ще претенденти на перший політ в космос, всього двадцять осіб.
Виконавши один оберт навколо Землі в 10:25:34 на 108 хвилині, плановий політ був завершений — увімкнута гальмівна система. Через несправність клапана в паливній магістралі гальмівна установка відключилася на одну секунду раніше запланованого. Крім того, із запізненням на 10 хвилин від запланованого відбулося розділення спускового апарата і приладового відсіку. Через збій в системі гальмування спусковий апарат з Гагаріним приземлився не в запланованому місці за 110 км від Сталінграду, а в Саратовській області, недалеко від Енгельса. О 10.48 радар в місцевому військовому аеропорту виявив невідому ціль, це був спусковий апарат, а трохи пізніше за 7 км до землі, відповідно до плану польоту, Гагарін катапультувався і цілей на радарі з'явилося дві. Першими землянами, які зустріли космонавта після польоту, стали дружина лісника Ганна Акимівна Тахтарова і її шестирічна внучка Ріта. Незабаром до місця подій прибули військові з найближчої військової частини. Одна частина військових узяла спусковий апарат під охорону, а інша повезла Гагаріна в розташування.

Друга зупинка «Поетична»
Учень: Мізерна крихітна піщинка;
Навколо Всесвіт без країв.
Туди далеко лиш долинуть
можливо мріям та душі.
Навколо не гостинний космос –
Холодний простір, світ ночей.
На щастя, завжди гріє Сонце -
дарує світло вічний Прометей.
Беззахисна, в відносності, маленька
Та сильна в той же час.
Безмежна, неосяжна, колоритна,
Та рідний дім для нас!
Мізерна крихітна піщинка –
До безкінечності великий екос.
Блакитна кулька – намистинка;
Колиска людства, старт в безмежність.

Третя зупинка «Загадкова»
Командир: Давайте повідгадуєм загадки.


По синьому морю срібний човник пливе.
(Місяць)

Усі його люблять, усі чекають.
А хто подивиться – кожен скривиться.
(Сонце)
Через тин лисий віл дивиться.
(Місяць)

Золотиста нитка в'ється,
Тільки в руки не дається.
(Сонячний промінь)

Хто вдень блідніє, а вночі ясніє?
(Місяць)

В синім небі світлячки –
Не дістать до них рукою.
А найбільший світлячок
Зігнувся, як черв’ячок.
(Зорі і місяць)

Четверта зупинка «Шаттл»
Вчитель: За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії. Від "космічної малолітражки” - типу "Циклон-3” (супутники до 600 кг), до важкої "космічної фури” "Зеніт-2 SLВ”, здатної вивести на орбіту до 14 тонн. На базі балістичної ракети SS-18 "Сатана” створено мирні космічні носії серії "Дніпро”. Усього на трьох закордонних космодромах - Байконур, Плесецьк і "Сі Ленч” - експлуатуються п’ять українських ракетно-космічних комплексів: "Циклон-2”, "Циклон-3”, "Зеніт-2”, "Зеніт-3SL”, "Дніпро”, якими, з 1991 року здійснено майже вісім десятків пусків, та виведено на орбіту понад півтори сотні супутників. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг.
Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка на борту американського корабля «Шаттл», який стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб.
Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецька область в сім'ї сільських вчителів.
В 1967 році після закінчення середньої школи із срібною медаллю вступає в Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (ЧВВАУЛ).
Після закінчення у 1971 році ЧВВАУЛ і отримання диплома льотчика-інженера за спеціальністю «Пілотування і експлуатація літальних апаратів» працював льотчиком-інструктором ЧВВАУЛ.
В серпні 1976 року був відібраний до загону радянських космонавтів у групу багаторазової космічної системи «Буран».
1988—1990 — пройшов інженерну та льотну підготовку за програмою «Буран» як його командир.
Брав участь у відпрацьовуванні глісади зниження при заході на посадку космічного корабля «Буран» на літаках МіГ-31 та МіГ-25.
В період 1990—1992 рр. по повній програмі пройшов підготовку в якості командира транспортного корабля «Союз-ТМ».
Під час підготовки до космічних польотів та в процесі випробувальної роботи пройшов унікальні інженерну і льотну підготовки. При цьому вивчив космічні кораблі «Союз», «Союз-ТМ», БТКК «Буран», Орбітальну станцію «Салют», частково орбітальний комплекс «Мир» та американський БТКК «Space Shuttle».
Брав участь у розробці та випробуваннях авіаційно-космічних систем, у їх ескізному та макетному проектуванні, а також у льотних випробуваннях систем.
Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків різного призначення, в основному — винищувачів, а також на американському тренувальному літаку Northrop T-38.
За час підготовки до космічних польотів пройшов підготовку з проведення наукових експериментів на борту космічних літальних апаратів у найрізноманітніших напрямках: біологія, медицина, метрологія, екологія, дослідженні природних ресурсів Землі із космосу, геології, астрономії, геоботаніки.. В 1995 році відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України.

П’ята зупинка «Розповідна» (Скласти розповідь за малюнками)

Вчитель: Капітане , повертаємось додому. На цьому наша подорож закінчиться.

ІІІ. Підсумок .

Вчитель: Чи сподобалась вам подорож? (Відповідь дітей)
Що нового ви дізнались? (Відповідь дітей)

Вчитель: Останнім часом з’явилася інформація про те, що НКАУ планує разом з НАСА розпочати нову спільну Місячну програму... Адже сьогодні космічні дослідження - це не лише престиж держави, але й надзвичайно прибутковий та перспективний бізнес. Потенціал поки що є.
Тепер ми знаємо як виглядає поверхня Місяця. Хтозна, можливо , серед вас також є майбутні космонавти. І якщо це трапиться, то ви маєте знати, що таке космос і що саме там можна відвідати. А для цього потрібно читати багато наукової літератури, дивитись телепередачі і обов’язково добре вчитися.
Щоб золотилась зоряним колоссям
Космічна нива, зрощена руками
Невтомних мрійників – живих легенд-колосів,
Що простір й час підкорюють думками.
І Ваша праця, щоб знайшла визнання
У мудрості прийдешніх поколінь -
Була дороговказом для єднання
Дітей Землі і Всесвіту створінь!

Додаткова інформація

Перші собаки космонавти
Лайка (1954 — 3 листопада 1957) — собака- космонавт, перша тварина, виведена на орбіту Землі. Була запущена в космос 3 листопада 1957 року о пів на шосту ранку за московським часом на радянському кораблі «Супутник-2». На той момент Лайці було близько два роки, і вага — близько 6 кілограмів.
Повернення Лайки на Землю не планувалося. Як і багато інших тварин у космосі, собака загинула під час польоту — через 5-7 годин після старту вона померла від стресу і перегріву, хоча передбачалося, що вона проживе близько тижня.
19 серпня 1960 року з радянського космодрому Байконур прототип космічного корабля «Восток» (нв Заході відомого як «Спутник-5») з собаками Білкою і Стрілкою на борту вирушив в добовий політ з поверненням на Землю. Наступного дня спусковий апарат здійснив планову посадку — вперше у світі живі істоти, побувавши у Файл:Космосі, повернулися на Землю. Собаки стали загальними улюбленицями. Їх возили по дитячих садках, школам, дитячим будинкам. Більше собаки не літали. Вони залишилися жити при дослідному інституті. Обидві вони дожили до вельми похилого віку. Стрілка залишила після себе численне потомство. А один з її цуценят — Пушок — був подарований Хрущовим дружині президента США Жаклін Кеннеді для її дочки Каролін.

Перша жінка космонавт.
Валенти́на Володи́мирівна Терешко́ва (6 березня 1937, с. Масленниково Тутаєвського району Ярославської області Росії) — російський космонавт. Перша в світі жінка-космонавт. Кандидат технічних наук (1977). Полковник (1970), а нині — генерал-майор авіації у відставці (перша в російській армії жінка-генерал). Громадський діяч.
Працюючи, навчалася. 1960 року закінчила Ярославський заочний технікум легкої промисловості. Займалася парашутним спортом в Ярославському аероклубі. Здійснила 163 стрибки з парашутом. В загоні космонавтів від 1962 року.
16—19 червня 1963 року здійснила політ у космос на кораблі «Восток-6». Тривалість польоту становила 2 доби 22 години 50 хвилин. Політ перенесла досить важко. Це, напевно, стало однією з причин того, що наступний політ жінки в космос відбувся тільки через 19 років.
Після польоту і далі проходила підготовку в загоні космонавтів, але більшу частину часу стала віддавати громадській роботі.1969 року закінчила Військово-повітряну академію імені М. Є. Жуковського.

Література:
1. Система виховання в початковій школі (За національною програмою виховання МОН України). – Х.: Вид.група «Основа», 2011. – 373.
2. Каденюк Леонід Костянтинович. http;//uk.wikipedia/org/wiki/.
3. Перший космонавт планети Земля. . http;//kpi.ua/Gagarin
4. «Наша історія. 100 великих імен». Юрій Гагарін. №5, 2010 р.Джерело: https://drive.google.com/file/d/0Bwn-JK9r9uEKRXJUMUwxSkJ4WEk/view?usp=sharing
Категорія: Класні виховні заходи | Додав: allaskem8 (11.01.2017) | Автор: Скемська Алла Володимирівна E W
Переглядів: 581 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!