Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Перший урок "З Україною в серці"

Тема «З Україною в серці»
Мета. Формувати національну свідомість, любов до рідної землі, свого
народу. Вчити висловлювати свої почуття. Повторити державні
символи України.
Розвивати мовлення, увагу, мислення, пам'ять, пізнавальний інтерес
до прислів’їв.
Виховувати патріотичні почуття, організованість.
Обладнання: мультимедійна дошка (ноутбук), диск, відеозапис, мапа
України, мікрофон, презентація про Україну, державна
символіка, паперові квіти, кольорові олівці, український
віночок, паперове серце.

Клас святково прикрашений синіми і жовтими повітряними кульками, квітами. На дошці написано тему уроку і прикріплена мапа України. На партах лежать кольорові олівці.

Хід уроку

І. Організаційна частина.
Вступне слово вчителя
- Сьогодні свято завітало в школу,
Бо перше вересня, і пролунав дзвінок.
Змужнілі, сонцем зла скані у літку,
Ми розпочнемо Перший наш урок!
- Дорогі діти, гості! Вітаю вас із Днем Знань – чудовим і радісним святом.
Ось і промайнуло веселе і тепле літечко, закінчилися канікули. Ви , дітки, підросли, відпочили. І знову прийшли до школи. Тепер ви вже третьокласники. Вітаю вас, діти, з початком навчального року.
ІІ. Основна частина.
1. Вірш «Моя Україна»

(Вчитель пропонує переглянути відеозапис ).
2. Обговорення вірша.
- Про що вірш? (Про Україну)
- А що таке Україна? (Наша Батьківщина)
- В який одяг одягнена дівчинка? (Український)
- Якою мовою звучав вірш? (Українською)
- Як називають народ, що живе в Україні? (Українці)
- Чи любите ви свою Батьківщину?
- Чому ви її любите?
- А як ви думаєте, чим людина відчуває любов?
- Так, ми всім серцем любимо свою землю. Давайте кожний з вас із своїх долоньок складе серце.
3. Повідомлення теми уроку, мотивація.
- Діти, наш Перший урок буде присвячений дорогій Батьківщині, милій Україні. І тема нашого уроку
«З Україною в серці». Сьогодні на уроці ми розширимо свої знання про Україну, пригадаємо символи нашої держави, проймемося духом любові до рідного краю, зрозуміємо, як ми любимо свою Батьківщину і чому.
4. Вправа «Мікрофон»
- Назвіть столицю України.
- Яка найбільша річка, що протікає по території України?
- Як звуться гори в Україні?
- Які моря омивають береги України?
- Назвіть державні символи України.
5. Робота біля класного куточка «Державні Символи України»
Учень читає вірш про прапор.
Синьо-жовтий прапор маємо.
Синє небо, жовте – жито;
Прапор цей оберігаймо,
Він святиня знають діти.
- То що означає синє небо?
-А що жовтий?
- Що таке Гімн?
- Коли він звучить?
- Що означає Тризуб? (Зашифроване слово «воля»)
- А що таке воля?
- Щоб наша країна розвивалася, міцніла, вам необхідно добре вчитися. А, щоб була вільна, то треба воїнам захищати свою рідну землю. В даний час на Сході України ідуть бойові дії, а військові захищають рідну землю від ворогів, які хочуть її захопити. Захищають, бо всі ми хочемо жити під мирним, світлим небом і бути вільними.
6. Побажання для захисників Вітчизни.
- Ось, діти, серце нашого класу (Вирізане з картону і розфарбоване у синьо-жовтий колір). Це серце є символом любові до батьківщини та до наших захисників. Давайте на ньому кожний з вас напише побажання нашим воїнам. А потім ми його передамо для них.
7. Фізкультхвилинка.
Рухлива гра «Передай віночок»
- Діти, чим голова дівчинки, яка декламувала вірш, була прикрашена? (Українським віночком).
- А зараз пограємо у гру.

(Діти стають у коло і під веселу українську мелодію передають вінок один одному. Коли музика зупиняється, дитина, у чиїх руках опинився вінок, виходить на середину, обирає собі пару і танцюють довільні рухи. Решта дітей плескає в долоні.)

8. Прикрашання мапи України.
- Що це на дошці? (Мапа України)

- Зараз ми сплетемо віночок з квітів любові для милої і рідної України та прикрасимо мапу України, щоб наша рідна Батьківщина процвітала, була ще красивішою.
(Діти розфарбовують кольоровими олівцями готові квіти вирізані з білого паперу і прикрашають у формі серця навколо мапи з допомогою вчителя).
9. Презентація про Україну.
На мультимедійній дошці (ноутбуці) з’являються ілюстрації, а учні називають, чим багата наша земля.(Ліси, сади, гори, річки, поля).
10.Гра « Продовж далі» (Робота у групах)
Вчитель читає початок прислів’я, а діти продовжують його.
Потім пояснюють, як вони розуміють це прислів’я.
 Без верби та калини (нема України).
 Люби і знай свій (рідний край).
 Людина без Вітчизни, що соловей (без пісні).
 Україно рідненька, як батько (і ненька).
- То як ми любимо свою рідну землю? (Відповіді дітей)

11. Підсумок уроку.
Гра «Я дай інтерв’ю»
(Вчитель тримає у руках мікрофон і бере інтерв’ю у дітей).
- Яка була тема нашого уроку?
- То як ми любимо Україну?
- Що найбільше запам’яталось на уроці?
- А зараз від вас найщиріші побажання для рідної країни.
- Я хочу щоб в Україні не було війни!
- Я хочу, щоб ви всі були щасливі і веселі!
ІІІ. Заключна частина.
І на останок давайте послухаємо пісню про Україну, станемо в коло, виконуючи рухи.
(Звучить пісня у виконанні О. Вінника «Перлина Україна», вчитель показує прості рухи, а всі за ним повторюють).

Категорія: Уроки | Додав: nadyastetsyura (27.05.2016) | Автор: Надія Стецюра E
Переглядів: 3449 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Дякуємо, пані Надіє, за чудову розробку Першого уроку!
Дата публикации: 01.06.2016 в 11:49 [Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!