Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел

            Уманський міський методичний кабінет

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

 

Урок математики на тему:    

  «Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел»

 

                                                       Підготувала Бондар Світлана Іванівна

 

Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел.

 

Мета. Вчити додавати та віднімати двоцифрові числа, вправляти у розв’язуванні задач економічного змісту;  розвивати критичне мислення, уяву, практицизм;  виховувати бережливість, бажання працювати, економічну грамотність.

                                                                   Хід уроку

І Організація класу

ІІ Перевірка домашнього завдання

     Задача 386

  • Яку обернену задачу склали до першого виразу?

Було – 50 м              Було  - 50м

Відрізали - ?м          Відрізали – 14м

Залишилось – 36м   Залишилось - ?м

  • Яку обернену задачу склали до другого виразу?

Було - ?м                    Було – 30м

Відрізали – 18м         Відрізали - 18м

Залишилося – 12м    Залишилося – ?м

Четверо дітей записують умови на дошці

Всі інші складають слово, розв’язавши приклади (кодування)

Д    О  Ч    О    У    В

42  16  60  16  44  67

80-20=                13+3=

32+12=               60+7=

32+10=               12+4=

ІІ Каліграфічна хвилинка

    Записати число 3, потім збільшувати наступне на 10 одиниць

    3, 30, 40, 50, 60,70, 80, 90, 100.

ІІІ Актуалізація опорних знань

  1. Математичний диктант
  1. Знайти суму чисел 80 і 12.
  2. Знайти різницю чисел 70 і 6.
  3. Перший доданок 40, другий 6. Знайти суму.
  4. Зменшуване 52, від’ємник 3. Знайти різницю.
  5. Запишіть на скільки 23 більше за 21.
  6. Від якого числа треба відняти 6, щоб отримати31?
  7. Запишіть найбільше двоцифрове число.

92, 64, 46, 49, 2, 37, 99.

ІV Мотивація навчальної діяльності

1. -    Сьогодні ми спробуємо стати бізнесменами. Ми будемо випікати печиво, продавати його і отримувати прибуток.

Словничок.

Бізнесмен( комерсант, підприємець) – людина, яка робить вигідну справу.

Прибуток –сума, на яку доходи перевищують витрати.

  • Як ви думаєте, при якій умові ми зможемо впоратися з завданням?
  1. Розв’язування задачі по групах

1 група. Щоб виготовити один кг печива потрібно

5 стаканів муки -3 грн.

1 стакан цукру  -2грн.

200г жиру          -3грн.

Поставте запитання і розв’яжіть задачу виразом.

3+2+3=8(грн.)

         2 група. За дві години оренди приміщення заплатили - 4 грн.

                        За використану електроенергію(газ) – 3 грн.

                         За оплату праці                                   - 15 грн.

Словничок.

Оренда – це коли надають майно у тимчасове використання за певну плату.              

Поставте запитання і розв’яжіть задачу виразом.

4+3+15=22(грн.)

         3 група. Дві задачі об’єднайте в одну. Дізнайтеся скільки всього витратили грошей. Складіть вираз до задачі.

3+2+3+4+3+15=30(грн.)

  1. Щоб виграти тендер на поставку в магазини треба розв’язати приклади №387. Виписуємо тільки неправильні рівності. Діти працюють самостійно, а ті, кому важко виконують з учителем біля дошки.

23+41=64       64-12=52

52+  8=60       70-43=27

58+28=86       43+30=73

  1. Щоб товар продати на дрібних товарних точках треба звернутися до супервайзера.

Словничок.

Супервайзер – посередник між двома, або більше групами людей.

Задача (усно)

Оплата праці супервайзера складе 1грн. за кг

Магазин щоб повернути свої збитки підніме вартість печива ще на10 грн.

А власник, щоб мати прибуток, теж має підняти ціну мінімум на 10 грн.

То скільки коштує 1 кг нашого печива?

1)10+10+1= 21(грн.)

2) 30+ 21=51(грн.)

- Чи будуть купувати таке дороге печиво?

-  А чи можна зробити його дешевше?

На екрані,або на дошці є таблиця, куди поступово заносяться дані

мука

цукор

жир

оренда

електр

оплата

магазин

суперв

прибут.

3грн.

2грн.

3грн.

4грн.

3грн.

15грн.

10грн.

1грн.

10грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. – Щоб печиво добре смакувало, добре пити з ним смачну воду, або сік з скляної пляшки. А з чого роблять скло?

Задача 390

Вапна -10кг

Піску  -30кг

Соди  -?кг, на 22кг менше

Змініть запитання задачі так, щоб в другій дії було три доданки.

Виконайте дії з поясненням.

Хто може виконує самостійно, а хто ні, той з учителем біля дошки.

1)30-22=8(кг) – піску;

           2)10+30+8=48(кг) – разом

  • Усно скласти оберненні задачі, щоб було невідомо скільки беруть вапна, а скільки піску?

Вапна -?кг                      Вапна -10кг

       Піску -30кг                     Піску- ?кг

Соди -8кг                        Соди -8кг

       Всього – 48кг                   Всього - 48кг                                                                            

 5.  Завдання на кмітливість

Щоб зайти на склад, треба спуститися на 9 сходинок. На якій сходинці буде середина? (5)

  6.Геометричний матеріал.

Задача 392                

 

                 

Довжина 6см                                                                                                                    Ширина 3см                                                                                                                                                       І варіант.                                                                       ІІ варіант. Знайти периметр прямокутника.                                  Знайти   периметр квадрату.

      V  Підсумок                                                                                      

  • Чи цікавим був для вас урок?

Який висновок для себе зробили?

  • Що сподобалось найбільше ?

Що було важко?

VІ Домашнє завдання  №393,394 *Скласти вираз до задачі                                                                                                                          Словничок                                                                                    

 Бізнесмен( комерсант, підприємець) – людина, яка робить вигідну справу.

 Прибуток –сума, на яку доходи перевищують витрати.

Оренда – це коли надають майно у тимчасове використання за певну плату. 

 Супервайзер – посередник між двома, або більше групами людей.

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (10.11.2014) | Автор: Бондар Світлана Іванівна
Переглядів: 2263 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!