Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Порівняння виразу та числа. Складання задачі за поданим виразом

Місюна Юлія Анатоліївна,

вчитель початкових класів

Новоборівського ЗНЗ

І-ІІІ ступенів - ліцею

Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Порівняння виразу та числа. Складання задачі за поданим виразом.

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вираз і число, складати задачі за поданим виразом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття колективізму, відповідальності.

                                                                                     Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.

2. Девіз уроку
Міркувати — швидко!
Відповідати — правильно!
Лічити — точно!
Писати — гарно!

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Шифрувальник»

Обчисліть приклади, а суми поставте у порядку зростання і розшифруйте ім’я гостя, який сьогодні до нас завітав.
18 – 9 = І 10 + 8 = К
22 + 39 = А 61 + 9 = У
9 + 27 = М 36 – 14 = І
11 – 7 = М 100 + 0 = С
4 + 6 = К
- Так, це Міккі Маус!

̶ В нього виникла проблема. Міккі Маусу потрібно привітати Мінні Маус. А він посварився з друзями і ті розрізали торт на частини і пішли вітати самостійно. Нам потрібно примирити друзів, з'єднати торт і врятувати свято.
̶ Діти, допоможемо Міккі Маусу?

2. Усна лічба
̶ Нам потрібно наздогнати друзів, які пішли цією дорого.
(один учень робить за закритою дошкою (23+34) – 40=17 91 – (33+47)=11 )
̶ Щоб пройти дорогою потрібно все підрахувати
̶ Розкладіть числа на розрядні доданки 47, 53, 89, 62
(Вибираємо контролера, який перевірить роботу на дошці)

Дональ Дак згодний віддати свій кусочок, якщо ви покажете як працюєте в зошитах.

3. Перевірка домашнього завдання (с. 56, завдання 337; 338)
Завдання 337
— За скільки днів проросло насіння помідорів?
Завдання 338
— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

4. Каліграфічна хвилинка
- Погляньте на відповіді прикладів 17 і 11 як ви, думаєте, що це за числа?
17 – дата 11- місяць. Записуємо 17 і 11 кожне число збільшуємо на 2.
17, 11, 19, 13, 21, 15, 23, 17, 25, 19.
- Знайдіть числа, які в сумі будуть давати кругле число.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви вдосконалюватимете навички обчислень, складатимете та розв’язуватимете задачі за виразом.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 56) Плуто хоче щоб ви попрацювали з підручником.

Завдання 339
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 340. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають виписані нерівності (40 - 8 > 31; 60 - 3 > 47; ) і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 341
Учні коментують, як виконали обчислення.

Гуффі приготував для вас ще завдання.

Завдання 342. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Було — 24 і 16
Не грало — 4
Грало — ?
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Учні пропонують ще два способи розв’язування задачі:
(24 + 16) - 4 = 36; (24 - 4) + 16 = 36; (16 - 4) + 24 = 36.

Завдання 343
Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

2. Фізкультхвилинка з Міккі Маусом та його друзями.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Дейзі Дак просить навчити складати задачі
1. Склади задачу за виразом.
33 – (11+12)
2. Робота з геометричним матеріалом. ( Групова робота )

Порахувати кола, трикутники і чотирикутники.
̶ Молоці! Ви примирили друзів і врятували свято Мінні Маус.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Вам сподобався урок?
̶ Що вам сподобалося?
— Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 56, завдання 345; 346.

Категорія: Уроки | Додав: (18.11.2017) | Автор: Мисюна Юлія Анатоліївна
Переглядів: 723 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!