четвер, 20 вересня 2018 р.


День відмови від насильства і припинення вогню в усіх куточках Землі відзначається з ініціативи ООН
Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня, починаючи з 2002 року, коли на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята відповідна резолюція про встановлення дати святкування.

Міжнародний день миру 21 вересня: історія і суть свята

Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.
У 2001 році була прийнята резолюція про проведення Міжнародного дня миру щорічно 21 вересня. ООН проголосила свято днем ​​відмови від насильства і припинення військових дій в усьому світі.
День миру 2016 актуальний як ніколи, адже сучасне суспільство страждає від міжнаціональних конфліктів, війн, терактів, екологічних лих. Організація об'єднаних націй закликає в цей день подумати про ці проблеми і шляхи їх вирішення.
В якості емблеми на 21 вересня, Міжнародний день миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.


понеділок, 6 лютого 2017 р.

День безпеки в Інтернеті

   Інтернет - найбільший винахід людства. Всесвітня павутина змінила уявлення людей про час, відстані, способи спілкування, надання допомоги, можливості заробітку та проведення дозвілля. Завдяки інтернету сучасна людина отримує в десятки разів більше інформації, ніж її батьки, бабусі, дідусі і більш далекі предки. 

    На жаль, не все, що зустрічається в мережі, значимо, вірогідно, логічно обґрунтоване і безпечне. 

   Жертвами інтернету найчастіше стають діти та підлітки. Зміст деяких сайтів шокує навіть дорослу людину, що вже  казати про тих, чия психіка ще тільки формується. Крім того, інтернет - це хороше поле діяльності для шахраїв, потрапити на вудку яких у віртуальному просторі набагато легше, ніж оффлайн. 

   Питаннями безпеки підростаючого покоління і дорослих в мережі стурбовані фахівці у всьому світі, тому в 2004 році був заснований Міжнародний день безпечного інтернету, який відзначають в Україні цього 2017 року 7 лютого.

   Пропоную переглянути відеоролики, які допоможуть дітям уникати неприємних ситуацій, пов'язаних з Інтернетом.


Для дітей молодшого шкільного віку:




Для батьків:


вівторок, 24 січня 2017 р.

Цікавинки з інформатики

Американські вчені розробили комп'ютерну модель, 

яка може набрати в тесті на інтелектуальний рівень бали, 

характерні для дорослої людини.

Результати дослідження були представлені в науковому журналі Psychological Review.
Обчислювальні алгоритми можуть вирішувати різні завдання. Наприклад, деякі з них здатні читати по губах, виконувати функцію вокодера, а також перевершити людину в настільних іграх. Однак досі комп'ютеру важко імітувати людське мислення. Раніше вчені показали алгоритм, який в тесті на інтелект демонстрував результат чотирирічної дитини.
У своїй новій роботі вчені з Північно-Західного університету створили особливу обчислювальну модель, яка володіє однією з основних особливостей мислення — здатністю виявляти візуальні аналогії.
Систему відчували за допомогою тесту Рейвена. При його проходженні учаснику необхідно знайти зв'язок між геометричними фігурами та доповнити таблицю відсутнім елементом.
З цим тестом комп'ютер впорався краще, ніж середній американець.
Як повідомляли "Українські Новини", у США акції медкомпанії підвищилися після успішних випробувань біонічних очей.
Цікавинки з інформатики

@ - що це?
   Історія знаку @ бере початок, нібито, ще  з середньовіччя, коли ченці – хранителі стародавніх знань і рукописів – займалися перекладами і переписуванням трактатів – у тому числі й написаних на латині. В латині вживається прийменник “ad”, що в перекладі на сучасну англійську мову означає “at” (“на”, “в”, “к”) – і вказує на належність, напрям і наближення. У шрифті, яким користувалися ченці, буква “d” мала невеликий “хвостик”, що робило її схожою на цифру “6” в дзеркальному відображенні. Так “ad” досить швидко перетворилося на @.
   Назва «собака» набула поширення у зв’язку з появою на ЕОМ гри, в якій символ @ бігав по екрану і за сценарієм гри означав собаку.
     Інша версія походження назви: на алфавітно-цифрових моніторах персональних комп’ютерів серії ДВК (1980-ті роки) «хвостик» мальованого на екрані зображення цього символу був дуже коротким, що надавало йому схожості зі схематично намальованою собачкою.
   Тільки в російській і вірменській мовах знак @ називають собачкою. В інших мовах найчастіше @ називають мавпочкою або равликом, зустрічаються й такі екзотичні варіанти як штрудель (на івриті), оселедець під маринадом (в чеській і словацькій), місячне вухо (в казахській).

понеділок, 26 грудня 2016 р.

Шановні відвідувачі блогу! Щиро вітаю Вас з   Новим роком та Різдвом Христовим!
Бажаю , щоб Новий 2017 рік став для Вас роком миру, злагоди та добрих справ на благо нашого народу.
Нехай ці свята принесуть у Вашу оселю радість і любов, віру і надію, щастя і здоров’я, втіху від дітей та вірних друзів.


вівторок, 20 грудня 2016 р.

21 грудня - день народження кросворду

  Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітинки, клітинки розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де він був надрукований 21 грудня 1913 року.
  
Пропоную і Вам, шановні відвідувачі, розгадати наступний кросворд.

Якщо Вас зацікавила дана тема й маєте бажання розгадати або запропонувати учням кросворди, пропоную перейти за адресами:



суботу, 17 грудня 2016 р.

Шановні відвідувачі блогу!  Назабаром Україна святкуватиме День Святого Миколая!  Нехай це свято вселить в нас любов і надихне на добрі справи і милосердя, нехай подарує нам віру у виконання наших найзаповітніших бажань! Нехай прийде в кожен дім Господь і наповнить наші серця радістю за молитвами Святого Миколая!



©http://privitay.com.ua/mikolay.php?dat=4