Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Читання і запис чотирицифрових чисел.Утворення чотирицифрових чисел із розрядних доданків.Задачі на знаходження числа за його частинами і частини від

Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 

Уманська міська рада Черкаської обл.

 

 

Математика, 4клас

 

Тема. Читання і запис чотирицифрових чисел.Утворення чотирицифрових чисел із розрядних доданків.Задачі на знаходження числа за його частинами і частини від числа.

 

 

Підготувала Волкова Н.С.

вчитель початкових класів

 

 

2019

Тема. Читання і запис чотирицифрових чисел.Утворення чотирицифрових чисел із розрядних доданків.Задачі на знаходження числа за його частинами і частини від числа.

Мета.Вчити читати і записувати чотирицифрові числа, утворювати їх з розрядних доданків.Удосконалювати навички у розв‘язуванні задач на знаходження числа за його частинами і частини від числа.Розвивати мислення, уміння працювати в групі. Сприяти вихованню почуття відповідальності, дисципліни, дружньому ставленню один до одного.

 

Хід уроку

І.Організація класу до уроку.

ІІ. Актуалізація знань.

- Математика - це цариця наук. Вона присутня повсюди: у повсякденному житті, у поезії, музиці, архітектурі, історії та географії. Сьогодні за допомогою математичних знань ми дізнаємося багато нового та цікавого.

1.Усний рахунок.Мозковий штурм.

Скільки гривня має копійок?

Скільки грамів має 1 кілограм?

Скільки доба має годин?

  • Задачки.  Щука живе 260 років, а короп 150років.На скільки більше живе щука ніж короп?
  • Пташка мухоловка за день пролітає 50км, а поштовий голуб у 10 разів більше.Скільки км пролітає поштовий голуб?

560                      50               1000         60               54                       17

:7                         .6                 :100           .4             :3                        .3

-20                       -8                  .6             :10               .4                      .10

:100                    +168              .7              +24               .10                  -34

+0                        :10               .10             :3              :3                       +24

Г                           И                 Є               Е                 П                      Т

2.Дидактична гра «Оплески»

(До дошки виходять 4 учні: розряди тисяч, сотень, десятків, одиниць. Хтось із дітей називає чотирицифрове число. Кожен з учнів біля дошки повинен зробити по черзі стільки оплесків, скільки в розряді одиниць)

 

ІІІ. Повторення вивченого

1.Робота в зошиті.К.хв.     999845 Що скажете про це число?

2.Математичний диктант

- Записати цифрами числа: 5743,3001,4300, (назвати сусідів),3тис., 7тис.9од., 5тис.9дес.,

- Розкласти числа на розрядні доданки: 8324; 5050;

- Назвати суму як одне число   (показую табличку)

 

6000 + 300 + 70 + 8 5000 + 5

8000 + 800 7000 + 700 + 2

Гра «Будь уважним!»

  • На скільки помножили кожне число?

72 .□= 72 000           176 • □= 17 600

164 .□=164               560 .  = 0

  • На скільки розділили кожне число?

46 000 : □= 460        640 : □ = 8

ІІІ.Робота над темою.

1.Єгиптяни зробили багато відкриттів в математиці.   Вони першими придумали дробові числа. 

В Україні дроби мали  свої назви: чверть, половина, третина , десятина, седмиця.

2.№187  (усно)

3.Індивідуальні завдання.

2 біля дошки.               732:4=183                            (х+24).30=900

                                       23Х34=782                                  х=6

1група-на картках

2група   №188

3група    задача

4група задача

5група задача

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

- Щоб вправно виконувати наступні завдання , ми повинні перепочити.

Часу гаяти не варто, руки кладемо на парти .

Сонце, діти, вже високо, всі дихаємо глибоко.

Руки разом опускаємо і глибоко вдихаємо.

В другій вправі для дітей руки ставим до плечей.

Руки вгору почергово – вправу робимо чудово.

Чітко руки піднімаємо, пальці вгорі розтискаємо.

Руки вже за головою, тож дивись перед собою.

Виправляємо хребет, лікті зводимо вперед.

 

4.Діти розповідають про Єгипет

 5.Єгиптяни були вправними будівельникам. При будівництві використовували каміння та цеглу. Цей процес був досить складним та трудомістким.

                                   

  • Для цегли робили розчин, потім його заливали у форми, згодом форми знімали і висушували  цеглини на сонці. Подивіться і скажіть, яку частину форм в кожному ряду залито розчином.

                                      

Для виготовлення цегли робили розчин з соломи , мулу та гальки.

                                        

По скільки грамів потрібно цих складових для виготовлення цеглини масою 8кг, якщо галька становила ½ частину,  солома - 1/10, а  решта -  річковий мул.

Розв’язування задач на знаходження частини числа.

а) – Перед вами папірус Ринда. Його написав єгипетський писар Ахмес.

В ньому написана задача про хліб.

                               

- Розгляньте малюнок і скажіть, на скільки рівних частин розділили першу хлібину?

- Скільки людей отримають однакову частину хліба?

 

 

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

Мікрофон.

----Про  яку країну говорили?

— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?

— Що було найбільш цікавим?

— Що спричинило складнощі?

Презентація



Джерело: https://www.docme.ru/lrci
Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (10.11.2019) | Автор: Волкова Н.С.
Переглядів: 1403 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!