Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Навчання учнів з вадами у психічному чи фізичному розвитку [ Додати статтю ]

Ділення на 9 рівних частин

Додаток № 2

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАНЯТТЯ З МАТЕМАТИКИ В 4-му ДОПОМІЖНОМУ КЛАСІ

 

Тема. Ділення на 9 рівних частин.

Мета. Актуалізувати знання учня про зв'язок дії ділення з дією множення; вчити ділити на 9 (таблиця ділення на 9); закріплювати таблицю множення на 9.

Розвивати математичні знання, пізнавальну активність, працелюбність.

Обладнання: Таблиця (множення на 9); програвач; роздатковий матеріал; сюжетний малюнок для складання задачі.

 

Хід заняття

 

1. Психологічна підготовка дитини до заняття.

2. Логопедична розминка:

вправи для язика, губ;

лічилка:

Раз, два, три,

Йшли я й ти,

По горох -

Ми удвох

 

3. Перевірка домашнього завдання:

робота з індивідуальними картками (таблиця множення на 9), усний рахунок; підсумок.

 

4. Подання нового матеріалу:

пригадати, як називаються числа при множенні (множник, добуток);

при діленні (ділене, дільник, частка);

складання таблиці ділення на основі таблиці множення на 9 (записати на магнітній дошці);

опрацювати сторінку в підручнику (таблиця ділення на 9), записати в зошит);

індивідуальна робота з учнем (списування таблиці);

висновки.

 

5. Закріплення матеріалу.

розв'язування прикладів на дошці та в зошиті (типу 81:9–9=0; 27:9+17=20), використовувати рахівницю;

фізхвилинка;

складання задачі за сюжетним малюнком (хлопці та дівчата, прибирають клас);

запис на дошці короткої умови задачі:

читання з дошки короткої умови;

запис на дошці та в зошит:

/) 18:9=2 (дівчаток);

2) 18+2=20 (учнів).

Відповідь: клас прибирали 20 учнів

 

бесіда: а) як учні прибирають свій клас; б) чергування в їдальні, спаль­нях, допомога батькам;

підсумок;

індивідуальна робота (запис задачі без короткої умови);

гра «Хто швидше?» (заповнити «східці», заготовлені на папері). Грає учень з учителем

підсумок гри

 

6. Оцінка за урок.

 

7. Підсумки уроку:

що нового дізнався учень на уроці?

 

8. Домашнє завдання:

таблиця ділення на 9;

приклади (на картці):

72 : 9 + 12 =                            9 • 4+ 14 =

 

81 : 9 + 24 =                           26 + (36 : 9) =

Категорія: Навчання учнів з вадами у психічному чи фізичному розвитку | Додав: [ADM]Irina (30.06.2010)
Переглядів: 1899 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!