Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Основи здоров'я [ Додати статтю ]

Ток-шоу "Здоровий спосіб життя"

Тема: Ток-шоу «Здоровий спосіб життя»

Мета:  
Ø    Формувати уявлення молоді про здоровий спосіб життя.
Ø    Показати негативний вплив нікотину, алкоголю, наркотиків на організм людини.
Ø    Сприяти попередженню шкідливих звичок.
Ø    Ознайомити учнів з причинами зараження вірусом Сніду та профілактика у боротьбі з цією смертельною хворобою.
Ø    Виховувати у дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я.
 
Обладнання: мультимедійне супроводження, роздатковий матеріал, висловлювання видатних людей, мікрофони, аудіо-відео записи, виставка літератури.

Протягом заходу звучить аудіотрек з фільму «Реквием по мечте», пісня Лінди «Марихуана», пісня Агата Крісті «Опиум для никого»

 

Слайд 1

 

Слайд 2


Вступне слово вчителя.
Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні  весняні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка у лузі… і нас людей – сильних, здорових, розумних. І в цьому бутті кожній людині доводиться вибирати, адже, з рештою вона має на це право. Життя заставляло і вас робити вибір: що одягти на вечірку, дискотеку, з ким зустрічати Новий рік, закінчувати розпочату справу чи далі її продовжувати, тощо. А зроблений вибір буде правильним, якщо усвідомити кожному: хто Я є, ким хотів би стати у житті, що слід зробити, щоб досягти цього. І на  сьогоднішній зустрічі хочеться, щоб ви зробили свій власний вибір щодо здорового способу життя, адже саме він робить людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення в усіх її справах і починаннях.
Отож, ми розпочинаємо ток-шоу «Здоровий спосіб життя».

Слайд 3


Що таке здоровий спосіб життя? Що означає бути здоровим?
(Це такий спосіб життя, який зберігає і покращує здоров’я)
Які ж причини сприяють збереженню і зміцненню здоров’я?

Текст за слайдами.
Відомо, що 50 відсотків смерті припадає на 10 найбільш поширених хвороб, які зумовлені палінням, вживанням алкоголю і наркотиків, переїданням, гіподинамією, стресам. Звідси випливає, що здоров’я людини, тривалість її життя, творче довголіття багато в чому залежить від самої людини.

Слайд 4

Сьогодні ми поведемо нелегку розмову про підступних ворогів – тютюн, алкоголь, наркотики. Чому ці звички є шкідливими?

Слайд 5

 

Тому, що вони наносять шкоду нашому організму і ще тому, що всі без винятку люди шкодують, що дали колись цій звичці взяти над собою верх. Гляньте навкруги, яка прекрасна земля, як добре нам жити. Задумайтесь, чи потрібно мені щось змінити в гіршу сторону? Чи хочу я серйозно захворіти, адже паління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія – це серйозні хвороби,  лікуються інколи багато років. Чи хочу я сліз моєї мами? Так, це зло принесе  багато сліз і страждань вашим рідним.

Тютюн завойовує світ. Саме куріння цигарок – це єдина причина смерті, якій можна запобігти. За даними незалежних соціологічних досліджень, в Україні курять більше половини чоловіків, 30% жінок, 40% дітей та підлітків. З 1950 року вбито 62 млн.чоловік палінням і це є більші жертви ніж у другій світовій війні.

Учень. Чи знаєте ви, що тютюн родом з Америки? Історія прилучення європейців до куріння почалася так. 12 жовтня 1492 р. матрос Родріго Тріана з корабля  «Пінта», славнозвісної флотилії Христофора Колумба, вигукнув: «Попереду  земля». Серед подарунків, що їх піднесли остров’яни Колумбові, було сушене  листя «летум». Це листя, згорнуте у трубку, вони курили. У пошуках золота  Колумб поплив далі на південь і 28 жовтня 1492 року зійшов на берег Куби.  Мешканці зустріли прибулих травою для куріння, яку вони називали сигаро.
Після другого плавання Колумба (1493-1496 р.р.) насіння тютюну завезли до
Іспанії. Згодом воно потрапило до сусідніх європейських країн, і в період
Великих географічних відкриттів морськими і караванними шляхами його доставляли практично в усі куточки земної кулі.
Швидкому поширенню тютюну сприяла його дивовижна властивість виробляти в людини потяг до паління, який дуже важко перебороти. Цій рослині приписували незвичайні якості. Наприклад, вважалося, що тютюн цілющий, його дим відганяє хвороби, злих духів тощо. Це зілля вважали стимулюючим і заспокійливим засобом, його листя використовували як лікувальну речовину.
Куріння тютюну, а також застосування його як ліків (у вигляді настоїв, екстрактів, пілюль) часто спричиняло тяжкі отруєння, що нерідко закінчувалися смертю. Це змушувало уряди різних країн вести боротьбу з курінням. У ряді країн застосовували досить жорстку кару за використання тютюну. Наприклад, в Італії тютюн оголосили «забавкою диявола».Римські папи навіть пропонували відлучати від церкви тих, хто нюхав або курив тютюн. Для науки потомству п’ятьох ченців, що піймалися на курінні, замурували живцем у монастирській стіні.
В Англії, за указом Єлизавети1, курців прирівнювали до злодіїв і водили вулицями з мотузкою на шиї. У Росії цар Михайло Федорович, дід Петра, звинувачених у курінні вперше, карав 60 ударами палиць по ступнях , удруге – відрізали ніс або вуха.
Після спустошливої пожежі у Москві у 1634 році, причиною якої було куріння, його заборонили під страхом смертної кари.           
І все ж через півстоліття у 1697 році за царювання Петра 1 в Росії дозволено торгівлю тютюном. Петро 1 сам став запеклим курцем і дозволив вільно ввозити тютюн з-за кордону, наклавши на нього високе мито. 
Ось так широкою ходою тютюн завоював увесь світ.
Що ж саме було в листках цієї рослини, яка змогла підкорити і до цього часу  тримає в своїх тенетах  людство.

Текст за слайдами.

 

Слайди 6-14

Перегляд відео роликів та їх обговорення.

Слайди15-16
А зараз, поговоримо ще про одну шкідливу звичку – пияцтво.

Учень. З давніх-давен алкоголь називають викрадачем розуму. Про п’янкі властивості спиртних виробів люди знали ще близько 10 тисяч років тому.
                 
Відомий мандрівник Міклухо Мак лай спостерігав за папуасами Нової Гвінеї, які не вміли ще добувати вогонь, але вже володіли прийомами виготовлення хмільних напоїв.
Історія не зберегла для нащадків ім’я першої людини, яка відкрила світу алкоголь. Але ті, хто відкрили спирт, напевне, були настільки вражені його надзвичайними властивостями, що дали йому постійну назву алкоголь («ніжний», «благородний»). Деякі алхіміки охрестили його «водяною водою» і «водою життя», оскільки людина у стані алкогольного сп’яніння ставала веселою, рухливою.
Але скоро прийшло розчарування – «вода життя» дуже жорстоко жартувала з людиною: свідомість її одурманювалась, а насолода була не справжньою, а уявною. І тоді вчені та лікарі перейменували алкоголь у «аква-мостіс», тобто «вода смерті».
Чим же приваблює підлітків алкоголь?
Дехто вважає, що небезпечні тільки міцні напої і  тому зловживають пивом. Але пиво – це теж своєрідна отрута. Встановлено, що два кухлики пива – це 100 грамів горілки. Пиво діє повільно і підступно. У людей, які зловживають пивом, порушується обмін речовин, розвивається хвороба «бичаче серце», руйнується печінка.
Крім пива, люди полюбляють і вино. Вино любили за всіх часів і народів. З історії східної літератури ми знаємо про гедоністичну поезію, яка оспівувала вино. У країнах Середземномор’я вино вживають як воду, сік. Ось послухайте, яке порівняння до дії вина дав арабський письменник 12ст. Абу-ль Факардж: «Вино сообщает каждому, кто его пьет, четыре качества.
Вначале человек становится похожим на павлина – он пыжится, его движения плавны и величавы. Затем он приобретает характер обезьяны и начинает со всеми шутить и заигрывать. Потом он уподобляется льву и становится самонадеянным, гордым, уверенным в своей силе. Но в заключении он превращается в свинью и подобно ей валяется в грязи».
Алкоголь чужий природі всього сущого на землі і, крім людини, його не вживає жодна істота. Навіть зерна пшениці, які пролежали понад 3 тис. років у гробницях фараонів, сходять і колосяться, у той час як зерно, змочене в горілці, ніколи не проросте.

Слайди 17-19

Вчитель.  Далеко в минулому з історії людства залишились епідемії віспи, чуми, які забирали цілі міста , села, округи. Та переступила поріг століття «біла смерть» - наркоманія, яка продовжує забирати життя мільйонів.
Мікрофон: «Моє ставлення до наркотиків», «Як на вашу думку, чи можна жити в своє задоволення, не порушуючи норм моралі?»

Слайд 20

Текст за слайдом.

Учень. Наркоманія – захворювання, викликане вживанням наркотиків з метою зміни    свого психічного стану, важке захворювання, що характеризується зміною обміну речовин під впливом наркотику і хворобливим звиканням до нього.
Перші наркотики рослинного походження застосовувались в релігійних ритуалах, при лікуванні важких захворювань, застосовувалися ці засоби і для лікування психічних розладів. Опіум одержували із зелених стебел маку, гашиш і марихуану – із квіток конопель, кокаїн – із листя коки. Але коли людина забула міру – ліки стали ворогом, вони перетворилися на страшне зілля, що вбиває людину.
З розвитком хімії стали з’являтися замінники рослинного наркотику. Так, наприклад, морфін уперше був отриманий в 19 ст. німецькими хіміками, але виявилося, що він викликає більшу залежність, ніж опіум. Пізніше історія повторилася з героїном. Спочатку він рекламувався як порошок від кашлю. Лише через певний час відкрилися його справжні властивості. Тепер він вилучений з медичного вживання, а його виробництво і поширення переслідується законом.
У наш час створена величезна кількість новітніх препаратів, які впливають на нервову систему і формують наркотичну залежність. Наприклад, ЛСД – лізеринова кислота, яка викликає стан шизофренії.

Учитель. Ситуація із вживанням наркотиків серед молоді в Україні дуже складна. За останніми даними вона просто катастрофічна. Результати досліджень доводять, що існує стійка тенденція до значного і постійного росту вживання наркотиків з одночасним стійким зниженням віку молоді, які почали їх вживати. Сьогодні, враховуючи насамперед вік наркоманів (13 – 25) під загрозою опинилося майже все нове покоління країни. За останні 10 років число смертей від уживання наркотиків збільшилося в 12 разів, а серед дітей – у 42 рази. Переважна більшість наркоманів не доживає до 30 років. Середня тривалість життя після початку вживання наркотиків 4 – 4,5 років. Виліковуються (тобто витримують без наркотиків більше року) всього 5 – 6% наркоманів.

Слайд 21-26

Текст за слайдами.

Проведення гри « Піраміда».
-    Я вибираю одного із вас. Він виходить на середину і запрошує до себе ще двох інших. Ті двоє вибирають кожний собі ще по двоє гравців і т. д. Таким чином, кожний із запрошених повинен запросити до себе ще по дві особи. Гра закінчується, коли не залишається нікого, хто ще сидить на своїх місцях. Учні вишикувались у «піраміду»
З такою швидкістю, як епідемія, розповсюджується і наркоманія.

Слайд 27-28

Текст за слайдом.

Одним із найстрашніших проявів наркоманії є Синдром Набутого Імунного Дефіциту (СНІД), який прийшов до нас із глухого африканського поселення. Світ не знав досі безжалісного вбивці, ніж СНІД. На сьогодні по всій земній кулі налічується понад мільярд наркоманів. З них 80% ВІЛ – інфіковані, тобто заражені вірусом імунодефіциту.
СНІД справедливо вважають хворобою поведінки, а тому висока моральність і культура поведінки, уважне ставлення до свого здоров’я і відповідальність за здоров’я інших людей, а також суворе дотримання гігієнічних і санітарних норм можуть допомогти у справі ліквідації цього смертельно небезпечного захворювання. Адже, постійним супутником пияцтва і наркоманії є розпуста, що приводить до венеричних захворювань, СНІДу.
Виступ лікаря Українсько – Німецької клініки Олени Володимирівни Шнайдрук  «Здоровий спосіб життя – профілактика Сніду».

Слайд 29-42

Текст за слайдами.

Конкурс – антиреклам "Шкідливі звички".

Учитель. Молоді люди! Радість, щастя -  у ваших руках. Перед вами вибір: здоров’я, краса, мудрість, кохання чи наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління. Вибирайте. І якщо ви все зважили, все зрозуміли, то вирішіть ніколи не торкатися сигарети, пити алкогольні напої, пробувати наркотики. Адже, навколо вас існує безліч цікавих речей, які більш варті вашої уваги.

Слайд 43

Текст за слайдом.

Дуже хочеться, щоб йдучи із нашої зустрічі, у вашій пам’яті залишався останній слайд «Я обираю Життя ! »

Слайд 44
Нехай вам щастить!


Розробка Бороденко В. І.Джерело: http://docme.ru/f1l
Категорія: Основи здоров'я | Додав: [ADM]Irina (23.02.2011) | Автор: Бороденко В. І.
Переглядів: 15518 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!