Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Замотайло Алла Анатоліївна, учитель початкових класів, вища категорія, Уманська гімназія № 5 Уманської міської ради Черкаської області
УРОК ЗІНТЕГРОВАНОГО ЗМІСТУ за підручником «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах»
Тема. Вірші поглиблюють наші знання про світ. Знайомство з творчістю Василя Голобородька. В. Голобородько «Рукавичка», «Після дощу», «Спека», «Дружимо з деревцем», «Коник», «Великий дощ», «Грушка», «Дві яблуньки», «Лис».
Мета: формування ключових компетентностей, зокрема: вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, орієнтуватися в часі та берегти його, доводити роботу до кінця, бути наполегливим; загальнокультурної: вміння будувати взаємні стосунки на толерантній основі, оволодівати формулами мовленнєвого етикету, узгоджувати власну поведінку з загальноприйнятими моральними нормами і культурними цінностями, уміння тактовно відстоювати свою позицію; здоров’язбережувальної: дбайливо ставитися до свого здоров’я, удосконалювати фізичну, соціальну та духовну складові здоров’я; читацької: володіти комплексом читацьких знань, умінь і навичок, свідомо здійснювати пошук книжок, відбір інформації для вирішення навчально-пізнавальних завдань, розуміти тексти різних жанрів, вміти висловлювати ціннісні судження щодо прочитаного. предметних компетентностей: розпочати знайомство учнів з творчістю Василя Голобородька для дітей; розширювати уявлення про тематику та ознаки віршів-верлібрів як жанру; навчати орієнтуватись у книжках-збірках; формувати уміння самостійно й продуктивно працювати з дитячою книжкою, орієнтуватися у світі книжок і вибирати їх для задоволення власних пізнавальних потреб. Розвивати читацький кругозір, спостережливість, пам’ять, увагу, вміння робити висновки, висловлювати та аргументувати свою думку. Виховувати любов до рідного слова, гордість за людей – письменників рідного краю.
Тип уроку: урок зінтегрованого змісту.
Обладнання: портрет В.Голобородька, ілюстрації до віршів, роздаткові картки для роботи в групах, мікрофон, книжки В.Голобородька («Хлопчик малює літо», «Соловейків теремок», «Віршів повна рукавичка»), презентація, таблиця «Бережи книгу», тексти віршів «Лис», «Дві яблуньки», «Грушка», контурні малюнки, таблиця «Як поводити себе біля водойми», відео про коника, ополоник.
Хід уроку
І. Організаційний момент. ІІ. Підготовча робота.
автором та його творами. Але спочатку давайте пригадаємо правила користування книгою. (Розгляд таблиці «Бережи книгу»)
ІІІ. Читання вчителем уголос художніх творів.
(Вчитель читає вірші «Лис», «Грушка»).(Додатки 1, 2) ІV. Бесіда-міркування про прочитане.
(З тексту вірша (роздаткові картки) учні мають виписати якнайбільше слів, які не можна поділити для переносу. Роботу виконують у зошитах з української мови)
(Після пояснення значення кожного слова вчитель демонструє зображення відповідних предметів на слайдах)
(Робота з текстом вірша «Грушка» (роздаткові картки). Учні виконують завдання в зошитах з української мови) 1 ряд - знайдіть у вірші слова, вжиті в переносному значенні. 2 ряд - знайдіть речення, в якому є звертання. 3 ряд - знайдіть речення з однорідними членами речення, підкресліть їх.
Фізкультхвилинка V. Самостійне ознайомлення учнів з новою книжкою, яку вони мають читати.
VI. Самостійне читання учнями мовчки запропонованих вчителем творів. (За завданням вчителя учні читають вірші «Рукавичка», «Спека», «Після дощу», «Великий дощ», «Коник», «Дружимо з деревцем») VII. Виявлення та оцінка вчителем якості самостійного читання – розглядання книжки та прочитаних з неї творів.
(Підготовлені учні)
(Кожна група отримує контурний малюнок рукавички (Додаток 4) і має створити певний орнамент, щоб утворилася рукавичка: 1 група – для дідуся; 2 група – для бабусі; 3 група – для мами; 4 група – для тата; 5 група – дитяча рукавичка)
8. Бесіда за змістом вірша «Після дощу»
(Демонстрація ополоника вчителем)
(Учні шукають значення фразеологізмів)
VIII. Рекомендація до позаурочної діяльності на наступні два тижні.
книжковій виставці, я ставлю у «Куточок читача». Протягом наступних двох тижнів раджу вам продовжити читання віршів цього поета. За бажанням можна вивчити вірш, який вам сподобався, напам’ять, зробити ілюстрації до окремих творів. А ще спробуйте скласти свої вірші-верлібри. Використані джерела: Література:
| |
Переглядів: 61 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |