Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Ранець або портфель школяру

Ранець або портфель школяру

Готуючи дитину до школи батьки ставлять собі питання: що краще придбати - ранець або портфель?.. Відповідь на це питання проста: все залежить від віку учня; молодшому школяру і учневі середнього шкільного віку краще купити ранець, а учневі старших класів можна купити і портфель. І ось чому...

Декілька підручників, декілька зошитів, щоденник, альбом для малювання, пенал, коробка з олівцями та інше шкільне приладдя, необхідне для одного дня занять, важать 4-5 кг. Якщо для дорослої людини це не Казна-яка вага, то для учня молодших класів - це вага пристойна, і якщо малюк регулярно носитиме цю вагу в портфелі, а значить, в одній руці, то неравномірне розподілення навантаження цілком може призвести до викривлення хребта, крім того швидко втомлюватимуться м'язи спини. Навпаки, коли дитя йде в школу з ранцем за спиною - нехай навіть і важким. - навантаження на тіло розподіляється рівномірно, і порушення в розвитку кістково-суглобової системи маловірогідні; важливо також і те, що у дитини залишаються вільними руки.

Дитя має бути привчене збирати шкільні принадлежності в ранець самостійно. Це виховує уважність, акуратність, це організує. Краще збирати ранець звечора - спокійно, без поспіху. Якщо це робити вранці - похапцем, - то можна забути що-небудь важливе (щоденник, зошит з домашньою роботою та ін.).

Мама повинна навчити дитину, як складати шкільні принадлежності в ранець правильно... Стандартний шкільний ранець обов'язково має декілька відділень. Найбільш важкі предмети - підручники і альбом для малювання - повинні складатися в перше відділення (яке щонайближче до спини дитини); тека з зошитами і щоденником - укладаються в середнє відділення; останньому шкільному приладдю - пеналу, олівцям, лінійкам, набору фломастерів і так далі - місце в крайньому відділенні або в кишеньках ранця. Такий розподіл предметів у шкільному ранці найзручніший, оскільки центр тяжіння ранця стає більш  наближенним до осі тіла дитини, і дитяти що несе ранець за спиною, немає необхідності дуже сильно нахилятися вперед.

Відправляючи дитину в школу, мама повинна інколи перевіряти, чи немає у дитини в ранці яких-небудь зайвих речей.  Діти досить часто прагнуть узяти в школу свої улюблені іграшки - показати друзям, пограти на перерві (а інший раз і на уроці). Все зайве, звичайно ж, слід залишити удома. У школу дитя ходить за знаннями, і ніщо не повинно відволікати його від учбового процесу.

Досвід показує, що часто виникає і наступна ситуація: збираючи підручники, зошити та інше шкільне приладдя для чергового учбового дня, дитя забуває викласти з ранця принадлежності, які були необхідні для попереднього учбового дня; врешті-решт, якщо постійно не контролювати дитячий ранець стає для нього майже непід'ємним - дитя носить в школу практично всі підручники і зошити, що у нього є.

Якщо ми говорили, що для дитини молодшого шкільного віку, в якого хребет ще неміцний, більш необхідний ранець, що дозволяє розподіляти навантаження на тіло рівномірно, то для дитини середнього і старшого шкільного віку ми вже можемо рекомендувати портфель. Проте, як і раніше важливо, щоб портфель не був дуже важкий (дитя не повинно носити в нім зайвих речей; батьки повинні регулярно контролювати вміст портфеля). Щоб у дитини не дуже втомлювалася спина, щоб хребет не випробовував однобічне навантаження що може привести до бічного викривлення хребта, потрібно носити портфель правильно - поперемінно то в одній, то в іншій руці.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (01.06.2009)
Переглядів: 2082 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!