Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Розвиток з пелюшок

Розвиток з пелюшок

 

Учені встановили, що до трьох років у дитини особливо активно формується структура головного мозку. Це той час, коли клітини мозку найбільш активні, маля особливо сприйнятливе до будь-якої нової інформації.

 

Отже заняття, що розвивають інтелект можна і навіть потрібно проводити буквально з моменту народження дитини. Не мають рації ті мами, які вважають, що до трьох років з дитям не потрібно займатися і краще взагалі його не чіпати. Чим раніше ви почнете з ним працювати, тим більше розвиненим буде ваше маля надалі.

 

Вчимося читати

Існують методики які допомагають навчити дитину читати в дуже ранньому віці. Одна з методик навчання читанню будується на тому, що дитині показуються картки з цілими словами. Вони запам'ятовуються таким чином, що проходить етап читання по складах. Запам'ятовування йде відразу ж через слова.

 

Мозок працює, малюк з народження бачить ці картинки, запам'ятовує, його мозок розвиненіший, ніж у дитини, з якою не займалися таким чином. Крім того, окрім розвитку інтелекту, потрібно не забувати про дрібну маторіку, роботу пальчиками, малювання, і, звичайно ж, не забувати про фізичні навантаження. Голова працюватиме тоді, коли працюватимуть руки.

 

Як краще займатися?

Коли дитина ходить на заняття в який-небудь центр, на курси з ним займається чужа людина, маля не завжди добре засвоює нову інформацію. Набагато ефективніше, коли удома з ним займається рідна мама.

 

Адже вона краще знає, коли з малям краще всього працювати. Тому, навіть якщо дитина ходить на якісь розвиваючі заняття, удома з ним так само не зашкодить щось учити.

 

Адже головний принцип занять – це позитивні емоції. Якщо заняття викликають негатив, жодного результату не буде.  

 

Щоб малюк став успішним

 

Активне навчання йде в ті моменти, коли мама бере дитину на руки, гладить її, коли вона отримує приємні емоції, які допомагають їй запам'ятовувати інформацію. Крім того, малюка обов'язково треба хвалити, адже він повинен відчувати свою успішність. Відчуття задоволення від результату стимулює на подальшу роботу.

 

Проблеми стосунків з дитям

Проблеми у взаєминах з малюком можуть виникнути з самого його народження. Коли дитятко з'являється на світ у мами може виникнути постродова депресія. Коли вона, з одного боку, дуже рада дитині, з іншого нова роль мами настільки несподівана і нова для неї, що  у неї ніяк не виходить знайти контакт з малюком. У таких випадках краще звертатися до психологів.

Часто психологічні проблеми подружніх стосунків тісно пов'язані з проблемами, які виникають у дитини. Наприклад, коли батьки розлучаються. Ці моменти обов'язково потрібно враховувати і прагнути якомога менше травмувати малюка. Якщо виникають проблеми – знову ж таки краще всього звернутися до фахівця.

 

Крім того, багатьох мам хвилює криза трьох років. У цьому віці у дитини з'являється дуже багато негативізму «я-сам», коли його думка йде в розріз з думкою його батьків. Батьки не розуміють, що відбувається з їх малюком. Він визначається як особа. Головне, зрозуміти це і не намагатися подавити її.

 

Чи потрібно забороняти?

Важливий момент у вихованні дитяти, це визначитися із заборонами. Психологи говорять, що всі заборони мають бути обгрунтовані. Існує такий принцип визначення кількості заборон – залежно від віку дитини. Якщо маляткові рік – заборон мають бути не більше 2 заборон, якщо 2 –  то не більше 4, і так далі.

 

Заборони повинні стосуватися безпеки дитини і якихось соціальних норм. Адже ніж більше заборон, тим більше дитя закривається, замикається в собі. Тому не потрібно забороняти все підряд -  потрібно поважати в дитині особу.

 

 

http://www.kalitva.ru/

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (01.06.2009)
Переглядів: 1182 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!