Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

В школу в 5 років?

В школу в 5 років?

 

У своєму прагненні віддати дитину до школи раніше батьки, безумовно, бажають малюку найкращого - що він і розів'ється раніше, закінчить школу за рік до армії, у нього буде час, щоб визначитися з інститутом. Але батьки не усвідомлюють, які проблеми й небезпеки приховує у собі ранній вступ дитини до школи.

Одна з найсерйозніших і актуальних проблем на сьогоднішній день - це недостатня функціональна готовність організму дитини до навчання в школі.

Спеціальні дослідження показали, що кількість дітей неготових до школи за функціональним і психічним розвитком зменшується від п'яти до семи років. Тобто чим старша дитина, тим менше менше ймовірність виявитися серед неготових.

Таким чином,
серед дітей п'яти, п'яти з половиною років виявлено 80% неготових дітей,
у шість років таких дітей вже набагато менше - 51%,
у шість із половиною (помітьте, різниця всього в півроку) - 32%,
а у віці семи років - усього 13% дітей не готові до шкільного навчання.

У менших дітей великий ризик отримати найбільші труднощі при адаптації (звиканні до шкільного навантаження, до колективу), ризик не встигати в навчанні, збільшити наявні відхилення в стані здоров'я або занедужати від надмірних навантажень і перевтоми.

То що ж особливе відбувається в організмі дитини у віці 6-7 років?

- Дитина швидко зростає. Протягом долі її зріст збільшується на 8-10 см.

- Інтенсивно йде розвиток скелету, суглобів, зв'язок, мускулатури. Кожна з 206 костей кістяка значно змінюється за формою, розміром, внутрішній будові.

- У цьому віці слабко розвинені дрібні м'язи рук, ще не закінчене окостеніння костей зап'ястя та флангів пальців. Тому так часто звучить "болить рука", "рука утомилася".

Порушення фізіології дитини спричиняють досить серйозні зміни в психіці. Тому пильна увага батьків і вчителів повинні заслуговувати не тільки діти, які встигають у навчанні. Але й ті, хто добре вчиться (саме ці діти випадають з поля зору адже, власне кажучи, тривожитися нема про що, дитина вчиться - і добре).

Справа в тому, що відмінна успішність, при недостатній готовності організму досягається, як правило, дуже дорогою "фізіологічною ціною", викликаючи надмірну напругу різних систем організму, привести до стомлення й перевтоми, а в результаті до розладів психічного здоров'я.

Алі що якщо ваш малюк, якому ще не здійснилося шести з половиною років все ж таки піде з першого вересня в школу? На що варто звернути увагу?

- слідуйте за вагою дитини. Помічено, що якщо наприкінці другої чверті малюк значно втрачає у вазі, це ознака того, що навантаження для нього надмірні.

- слідкуйте, щоб дотримувалися всі режимні моменти, не менш 2-х годин на день дитина перебувала на свіжому повітрі, 5 разів на день харчувалася і лягала спати вчасно.

- не залишайте без уваги прояв надмірної дратівливості, плаксивості, млявість, апатичність і інші ознаки нездоров'я малюка.

- співпрацюйте із шкільним психологом, він вчасно може дати цінні рекомендації, порадити, підстрахувати.


За матеріалами http://sovet.bigmir.net

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (08.07.2009)
Переглядів: 1375 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!