Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Любов і гроші. Чотири батьківських помилки

Любов і гроші. Чотири батьківських помилки

 

Батьки, які хочуть, аби в їхньої дитини було все найкраще, які думають, що горою подарунків можна купити любов свого чада, а вседозволеність допоможе виховати їм вільну особу, здійснюють декілька помилок.

1. Якщо ви дозволяєте дитині чинити по-своєму через почуття провини перед нею, то ви ризикуєте дуже швидко перетворити свого малюка в маленького маніпулятора. Діти швидко засвоюють просту істину, що сльозами та істериками з вас можна вити мотузки. Висновок: інколи потрібно зуміти сказати дитяті своє тверде «ні». Але при цьому непогано було б спокійне пояснити маляті причину відмови.

2. Завалюючи малюка подарунками, ви можете сформувати залежну поведінку. Він вирішить, що дорогі речі та інші матеріальні блага рівноцінні емоційному контакту, що лише подарунки можуть вважатися повноцінним проявом любові. Залежність від матеріальних задоволень може закріпитися на все життя. І розпещена дарунками дівчинка, ставши дорослою, почне знімати стрес за допомогою походів по магазинах. А хлопчик, звиклий надмірно балуватися тістечками, якими його напихали батьки (проявляючи, як їм здавалося, своє кохання), ризикує з часом привчитися не лише «заїдати» поганий настрій, але й «запивати» його. Міцними напоями.

3. «Бери, сонечко, всі цукерки! Мама й тато не хочуть!», «Перша полуниця – лише маляті, ми переб'ємося», – так частоа говорять і поступають люблячі батьки. І це теж неправильно. Якщо дитя бачить, що оточуючі готові на першу вимогу обдарувати його благами в збиток собі, то з такого маляти майже напевно виросте егоїст, який все життя думатиме лише про себе коханого і байдуже ставитися до потреб інших людей.

4. Розпещені грошима і дарунками діти звикають до думки, що все на цьому світі оцінюється лише матеріальними критеріями. «У мене найдорожчий і красивий одяг, батьки подарували мені «найнавороченішу» модель телефону – значить, я кращий за інших!». Привчаючись оцінювати інших людей не за їхніми моральними якостями, а за рівнем благ, якими вони володіють, людина сама стає залежною від цих благ. Такі люди дуже уразливі: вони не уміють любити себе справжніх. За тим, наскільки людина багата і успішна, вони оцінюють не лише інших, але в першу чергу себе. Думку «Я не в змозі купити машину за 50 тисяч – значить, я нікчемність!» здатна принести їм багато страждань. Все життя, таким чином, перетворюється на виснажливу гонку за все новими й новими «іграшками».


За матеріалами сайту http://sovet.bigmir.net/deti/

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (08.07.2009)
Переглядів: 1093 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!