Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Птицю пізнають за пір’ям , а людину – за справами

Птицю пізнають за пірям , а людину – за справами

В.Осєєва „Сини”

В.Сухомлинський „Сьома дочка”

 

Мета :

 -  удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу твору, уміння самостійно працювати;

-  збагачувати мовлення новими словами;

- розвивати образну уяву, увагу, память;

- виховувати любов до найріднішої у світі людини – матусі.

 

 

Хід уроку

 

І.Організаційний момент

Дзвоник всім  нам дав наказ:

До роботи швидше в клас.

Біля парти станемо чемно -

Хай мине час недаремно.

Будемо уважні і старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Розминка.

 

Аутотренінг

Я – школяр(ка)

Я – особистість творча

Я – думаю, замислююся

Я – аналізую, висловлюю свої судження

Я – хочу знати

 

- Виберіть одну із букв на парті та підберіть відповідно на цю букву слово,  „яким я хочу бути на уроці”.

П – пильним, працьовитим

Л – ласкавим, люблячим, логічним

А – акуратним

Н – найрозумнішим, найуважнішим, найшвидшим.

- А для чого людям план? Навіщо вона планує свою роботу?

(щоб поставити мету і її досягти)

 

 

ПЛАН( на дошці)

 Успіх

Творча робота

Уміння

Нові знання

Відомі знання

Розминка

-         Подивимось на наш план, із проходженням етапу уроку, запис стає кольоровим і в кінці уроку ми повинні досягти УСПІХУ

-         (відкриваємо розминку)

2.Відомі знання

- Переведіть погляд на дошку, над якими творами ми будемо працювати?

Яке місце займає урок в системі уроків?

Над яким розділом працюємо? Що чекає нас в кінці вивчення розділу? (вікторина)

 

Що ми повинні знати і вміти  на уроці? (визначають учні) (критичне мислення)

                    ЗНАТИ                                  ВМІТИ

       - зміст твору;                      - правильно, виразно, свідомо читати

-         значення нових слів        - визначати головну думку твору

                                              - визначати головних героїв

                                              - міркувати

 

(відкриваємо - відомі знання)

 

 

3.Нові знання

1. Підготовча робота до сприймання

а) Робота зі словничком:

-         спритний

-         зупиняються

-         розпліскується

-         перевертається

-         милуються

-         заливається

-         заслухалися

-         Яке слово зайве у нашому словничку? Чому?

-         Що означає слово спритний?

(скаже нам експерт, який працював із тлумачним словником)

-         Якими словами можна замінити „милуються”?

-         Яке значення може мати слово „заливається”? Який фразеологізм є з цим словом.?

Б)

Читання слів для довідок:

-         жінки

-         вода

-         криниця

-         важкі відра

-         руки болять

-         спину ломить

-         підбіг, узяв, поніс

 

-         Ознайомившись із нашим словником та назвою твору, використавши слова для довідок, як ви думаєте , про що буде йти мова в тексті.... (метод очікування)

 

2. Читання тексту вчителем

 

- Чи здійснились ваші очікування?

3. Перевірка первинного сприймання тексту

 

- Між ким відбувалася розмова?

- Як про своїх синів розповідали жінки?

- Якими ви уявляєте цих хлопців?

 

4.Гра  „Продовж речення”.

- Якими словами ви б закінчили речення?

Щиро любить матір той, хто:

А) спритний і сильний;

Б) співає , як соловейко

В) у всьому матері допомагає.

 

 

5. Розминка для очей:

 

 

 6. Читання оповідання за особами.

- Які дійові особи беруть участь у розмові?

- Як ви розумієте виділене речення?

 

7. Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

 

8. Гра „ Вітер - чаклун”

Зберіть у речення слова і дізнайтесь, як кажуть у народі про матусю....

 

Квітам        під      дітям    сонцем    із   як   матір’ю    так  

(як під сонцем квітам, так із матір’ю дітям.)

-         Як ви розумієте це прислів’я?

-         А чи завжди діти бувають вдячними своїм батькам, чи вміють вони берегти своїх близьких, любити так, як вони люблять вас, ми дізнаємось із оповідання В.Сухомлинського „Сьома дочка” 

9.    Самостійне читання

(відкриваємо - нові знання)

 

 

4. Перевірка знань та вмінь

1.Перевірка розуміння тексту за тестом:

 

1.Скільки дочок було в матері?

А)5

Б)6

В)7

2. Мати поїхала :

а) відпочивати до сина;

б) в гості до сина;

в) працювати до сина

 

3. Сьома дочка нічого не сказала мамі, тому що:

а) не любила маму;

б) не скучала за нею;

в) по справжньому любила.

 

4. Як зустріла сьома дочка маму:

а) принесла води, щоб напитися;

б) принесла води, щоб помити ноги;

в) роздягнула матір

 

Взаємоперевірка:

1.в

2.б

3.в

4.б

 


В кого вірно позначаємо посмішкою

 

-         Як дочки говорили про свою любов до матері? (словами з тексту)

-         Хто з дочок по справжньому любив матусю?

Обґрунтуйте відповідь.

 

2.    Читання  „З покликом друга”.

Чи одне й те саме означають виділенні слова?

 

3.    Гра „Продовж речення”

-         Було у матері.........

-         Повернулась додому..............

-         Мені тяжко було...........

-         Я виглядала тебе...........

-         Вона зняла з ніг матусі .....

(відкриваємо уміння)

  

Чи схожі ці оповідання? Яка головна думка цих оповідань?

 

Домашнє завдання :

- Підготувати розповідь , „Як я допомагаю мамі;

- стор.87-89 – читати за особами, відповідати на запитання підручника

 

5.Підсумок

Хто найбільше сподобався? Чому?

Що схвалює автор ? Засуджує?

Яка тема творів?

 

Робота в групах :

Що корисного ви дізналися на уроці, чого навчилися?

-         На уроці ми познайомилися з творами...(автор та назва)

-         Удосконалювали навички..............читання

-         Збагачували мову ...............словами

-         Розвивали..........

-         Виховували любов до .......

(відкриваємо творча робота)

 

Активними були на уроці .....

Дякую всім за урок!

(успіх)

 

Автор: Стасюк О. С., учитель початкових класів, Миколаївська школа № 17.

http://osvita.ua/
Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (14.03.2010)
Переглядів: 2627 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!