Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Як зробити використання комп'ютера корисним, приємним та безпечним

Як зробити використання комп'ютера      корисним, приємним та безпечним

 

 

Любий друже!

Ось і відчинив свої двері комп'ютерний клас. Нові можливості відкриваються перед тобою.

 

Ти можеш:

·        створювати комп'ютерні програми, що допоможуть  швидко вирішувати складні завдання;

·        оволодіти програмами комп'ютерної графіки і  відкрити в  собі художника;

·        користуватися електронною поштою, коли твоїм абонентом може бути весь світ;

·        подорожувати мережею Internet, відвідуючи світові музеї, бібліотеки, отримувати інформацію чи довідку з будь-яких питань;

·        створити свої  власні сайти і заявити про себе світові;

·        і, нарешті, комп'ютерні ігри, що кличуть тебе у віртуальну реальність, незвичайні захоплюючі подорожі та пригоди…

 

Країна комп'ютерних знань чекає на тебе!

 

Та, як завжди, збираючись у подорож до нової країни, запитай себе: що я знаю про неї, які вміння та знання стануть мені у пригоді? Що тобі допоможе перемогти злих чарівників і скористатися допомогою добрих фей, які, безумовно, підстерігатимуть тебе на цьому шляху.

 

Отже, як-то кажуть, почнемо з початку.

 

Що ж це таке КОМП'ЮТЕР – прилад, іграшка, техніка?

 

По-перше, це пристрій, до складу якого входить монітор, в основу дії якого покладено електронно-променеву трубку, що характеризується  наявністю багатьох видів випромінювань, з яких особливо небезпечними є електро-магнітні випромінювання.

Тож познайомся: твій ворог номер один, який підстерігає тебе  при роботі за комп'ютером – електро-магнітні випромінювання.

 Якщо ти працюєш за комп'ютером і у тебе раптом розболілася голова, ти відчуваєш втому, почервоніли і болять очі – знай, твій ворог номер один не дрімає, він наступає на тебе .

Тож, до захисту.

Найперше, що треба зробити, це перевірити, чи правильно організоване робоче місце, де стоїть комп'ютер. Чи на достатній відстані від     екрану монітора ти сидиш? Ця відстань має бути не меншою за 50см, інколи її ще називають відстанню простягненої руки –  тобто, якщо при роботі за комп'ютером, ти простягнеш руку вперед, вона не повинна доторкуватися до екрану.

Чому саме до екрану? Бо про бокові та задню стінки особлива розмова. Розробники комп'ютерної техніки розуміли, що саме за екраном монітора користувач (тобто ти) може знаходитися  достатньо довгий час і теж потурбувалися про твій захист, покривши екран спеціальним захисним покриттям. А ось бокові та задня стінки конструктивно незахищені, бо ніхто не розраховував, що комусь заманеться  притулятися до них, або й просто сидіти надто близько.

Отож робимо висновки: якщо бокова стінка сусіднього комп'ютера в комп'ютерному класі знаходиться від тебе ближче, ніж за 2м, або так само близько від тебе задня його панель – знай, ти впускаєш ворога номер один у свій дім і ризикуєш своїм здоров'ям. Тож за роботу. Порадься із вчителем і потурбуйся, щоб комп'ютери були розміщені належним чиним, не залишаючи ворогові номер один жодного шансу.

 

Та на підступі ворог номер два – зорова втома. Розміщуючи комп'ютери в класі чи комп'ютер вдома, потурбуйся, щоб на екрані не було бліків  та відблисків, адже працюючи,  значно приємніше бачити  інформацію, а не відображене протилежне вікно. Ти скажеш, це не так просто, багато чого залежить від  конструкції приміщення? Тоді є простіший вихід – завісь вікно легкими світлими непрозорими шторами, а ще  краще жалюзі.

 І ще. Здавалося б, працюючи за комп'ютером, зручно мати перед очима якусь красиву ілюстрацію, календар – та не роби цього. Це хитрощі ворога номер два.

Яскраві плями на стіні відволікають твою увагу.  Доведеться більше напружувати зір, а, значить, більше втомлюватися. Зверни увагу, навіть на панелі  комп'ютера немає яскравих плям, всі клавіші та кнопки виготовлені в близьких неяскравих кольорах. Тож краще коли і стіни матимуть однотонне світле покриття.

 

Здається все? Можна починати роботу? Та після третьої години(!)  безперервного сидіння за комп'ютером в тебе починає боліти все – і спина, і шия, і руки, а в очі ніби хтось насипав піску…Але ж ми виконали всі вимоги?

 

На жаль, ні.  Ми перевищили час безперервної роботи і ворог номер один відразу цим скористався. Адже навіть дорослим бажано робити перерви  після кожних 50 хвилин безперервної роботи за комп'ютером. А дітям такі  перерви необхідні кожних 15-20хвилин. В цей час  краще порухатися, зробити кілька вправ, подивитися у вікно. Якщо ти працюєш вдома, вийди на подвір'я, можливо треба сходити до магазину, погодуй кішку чи просто погладь її, підтягнися на перекладині…

Та й навряд чи є сенс проводити за екраном комп'ютера більше години в день, доки твій організм ще не сформувався повністю – адже саме тепер він найлегше піддається шкідливим впливам.

Якщо ти при цьому слідкуватимеш, щоб на екрані монітора  і біля нього не збирався пил, а в кімнаті, де стоїть комп'ютер, робитимеш щоденні вологі прибирання, ти зробиш своє спілкування з комп'ютером приємним і корисним, і подорож до Країни комп'ютерних знань тобі, безумовно, вдасться.

 

Щасти тобі!

 

Ольга КУРИЛЕНКО

Міжнародний гуманітарний Центр “РОЗРАДА”

Всеукраїнська Ергономічна Асоціація

Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (29.12.2008)
Переглядів: 2833 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!