Каталог статей

Головна » Статті » Літній оздоровчий табір (пришкільний та ін.) » Барви сонячного літа [ Додати статтю ]

Їдемо в табір!

Їдемо в табір!

 

Навіть якщо вам трохи за тридцять, ви як піонер Країни Рад, звичайно ж, пам'ятаєте, чим були для нас літні табори відпочинку. Наскрізь просочені ідеологією - і все одно такі бажані! Підйом під звуки сиплого горна, зарядка, потім неодмінна лінійка з девізами і речівками, конкурси політичних плакатів, інсценованої пісні, довгождані танці увечері і візити батьків по вихідних.

Часи міняються. Давно немає країни під назвою СРСР, наші діти вже не малюють плакатів « !Ні!» - гонці озброєнь!» і не грають в «Зарницю». Але вони так само, як колись і ми чекають літа і пригод.

 

Вибираємо табір

Сьогодні багато дітей виїжджають на відпочинок з батьками. Тиждень або навіть два, проведені біля моря, екскурсії, нові враження - все це, звичайно, прекрасно. Проте якщо поруч немає однолітків, однодумців і соратників по іграх такий відпочинок швидко набридає. Тому літні дитячі табори як і раніше залишаються поза конкуренцією.

На сьогоднішній день існує маса варіантів організованого дитячого відпочинку - як у нашій країні, так і за кордоном. Як не помилитися у виборі? Все залежить від запитів і потреб дитини, і, звичайно ж, від матеріальних можливостей батьків. Якщо дітям потрібно поправити здоров'я - ласкаво просимо в оздоровчі табори. Тут акцент буде зроблений саме на оздоровчі заходи.

У тематичних таборах кожна зміна присвячена якійсь певній темі і, відповідно, всі заходи, що проводяться, її відображатимуть. І, нарешті профільні табори. Вони принципово інші. Само слово «профільність» має на увазі досить напружену і насичену програму, а також наявність фахівців того або іншого профілю, які працюватимуть з дітьми. Наприклад, табори можуть бути спортивного, комп'ютерного, театрального, мовного профілю. Відповідно, працювати з дітьми будуть професійні тренери, програмісти, актори і режисери, викладачі іноземних мов.

При виборі табору батьки часто не вважають за потрібне порадитися з дитиною, керуючись лише власними уявленнями про користь і доцільність - і здійснюють помилку. Навряд чи можна отримати задоволення від відпочинку, якщо, скажімо, дитині хотілося грати у виставах, а його замість цього відправили до спортивного табору.

Мабуть, одним з найважливіших моментів є кадровий склад табору. Багато таборів, не маючи власної команди вихователів і вожатих, набирають колектив із студентів педагогічних вузів і шкільних вчителів, що бажають підробити влітку. Але щоб бути вожатим, потрібно мати абсолютно особливі уміння і навики. Тому не всякий вчитель, навіть найкращий, здатний впоратися з обов'язками вожатого. У цьому сенсі вигідно відрізняються профільні табори, в яких команда педагогів формується на постійній основі, а не від зміни до зміни і працює круглий рік.

Тому поцікавтеся, хто працюватиме з вашим дитям, яка спільна підготовка і професіоналізм педагогів, які заходи передбачені, які розвиваючі заняття проводитимуться і не забувайте, що «кадри вирішують все». Орієнтиром у виборі табору також часто служить «сарафанне радіо». Думки тут можуть бути самими різними, проте тенденцію можна прослідити завжди.

Особливу увагу варто приділити питанню харчування. І тут виправдана будь-яка дійшлість. Домовляючись про поїздку або відвідуючи свого малюка, не посоромтеся пройти в їдальню і спробувати куховаріння кухарів.

За збереження життя і здоров'я вашого дитяти несе відповідальність вожатий і адміністрація табору. Часто діти створюють травмонебезпечні ситуації, повністю ігноруючи вимоги дорослих. Як правило, при грубому і неодноразовому порушенні внутрішнього розпорядку, адміністрація сповіщає батьків про необхідність забрати дитину за їх рахунок. Гроші за нєвикористаний час відпочинку не повертаються. Пам'ятка з інформацією про розпорядок табору і запобіжні порушень заходи видається батькам до заїзду в табір.

 

Готуємося до подорожі

Отже, табір вибраний. Тепер дитину необхідно підготувати до поїздки. Підготувати - це не означає забезпечити її довгим списком з безліччю «НЕ» і пообіцяти сувору кару в разі порушення заборон. Перед вами - особа, нехай маленька, але з власною свободою вибору. І якщо батьки привчають дитину самостійно робити правильний вибір, особливих проблем, як правило, не виникає. Поговоріть з нею, поясніть свою позицію, вислухайте її думку. І будьте готові до того, що вона може відрізнятися від вашої. Важливо, щоб дитя відчувало що він бере участь в ухваленні тих або інших рішень, а також несе відповідальність за наслідки.

Час, проведений далеко від будинку, поза батьківською опікою, може стати серйозним випробуванням для дитячої психіки. Але в той же час це прекрасна можливість розвинути навики спілкування, уміння працювати в команді побути незалежним. Не перенавантажуйте дитяти своїми очікуваннями, якщо, скажімо, він вирушає в мовний табір. Боязнь не виправдати батьківські надії може зіпсувати всю поїздку, тоді як найголовніше для нього - відпочити, набратися сил і нових вражень.

Звичайно ж, в подорожі знадобляться гроші. Сума на кишенькові витрати не має бути великою, і видавати її краще не дитяті, а вожатому - так гроші будуть більш збереженими. В цьому випадку в кінці зміни педагог повинен надати батькам звітний аркуш. Скільки саме грошей необхідно - краще уточнити до поїздки в тих, хто в таборі вже побував, або у самих вожатих.

Що стосується речей - хай їх буде трохи більше, ніж необхідно, особливо це стосується нижньої білизни. Табір - це місце активного відпочинку, тому будьте готові до того, що одяг бруднитиметься і рватиметься набагато швидше і частіше. Віддайте перевагу легким джинсам, шортам і бавовняним футболкам.

Забезпечте дитину зручно упакованими і звичними предметами особистої гігієни. Поясніть маленькому мандрівникові, що за будь-яких обставин він повинен виглядати охайно.

Майже всі діти мають мобільні телефони, тому проблем із зв'язком, як правило, не виникає. Для дітей сотовий телефон - річ статусна, так само як і для більшості дорослих. Але як би дитя не канючило з приводу нової «навороченої» моделі, не піддайтеся на домовленості: у 70% випадків телефони в поїздках втрачаються або крадуться. Тому вибирайте недорогу надійну модель з гучним дзвінком і хорошою чутністю - це буде цілком достатньо.

 

Страхи

Стара східна мудрість говорить, що в розлуці три чверті печалі дістається тому, хто залишається, і лише одну чверть бере з собою той, що вирушає. Відносно батьків і тих, що покидають їх - нехай навіть на якийсь час - дітей це особливо вірно. Часто батьки бувають проти самостійних поїздок дітей саме тому, що вони самі морально не готові до розставання. Проте все наше життя складається із зустрічей і прощань. Не бійтеся відпустити дитину, якщо ви хочете, щоб вона стала дорослою самостійною особою. Розставання необхідні, бо дитині вони допомагають відчути власні сили, встати на крило, а батьків учать бачити і поважати в ній особу.

Якщо відомості про табір були зібрані найретельнішим чином, не варто даремно хвилюватися. Не треба також дзвонити малюкові по десять разів на день - в цьому випадку ви продовжуєте його надмірно опікати і контролювати. Демонструючи йому своє занепокоєння і невпевненість, ви самі налаштовуєте його на негативний результат подій. Часто за такою гиперопікою стоїть звичайний батьківський егоїзм.

Якщо є можливість - відвідуйте дитину. Якщо немає - досить одного дзвінка дитині в день і раз на тиждень - вожатому. Не набридайте. У екстрених випадках педагог зв'яжеться з вами сам.

Стосунки, побудовані на взаємній пошані, любові і довірі, - найкоштовніше, чого ви можете навчити свого дитяти. Довіряйте і не заважайте йому дорослішати.

 

Повернення

Повертатися зі свята в будні буває непросто не лише дітям, але і дорослим. Акліматизація у всіх проходить по-різному. Будьте терплячі, якщо дитя стало неслухняним або дратівливим. Вводіть його в колишній режим дня поступово, дайте йому можливість звикнути до ситуації, що змінилася.

Можливо, що перебування в таборі не принесло вашому дитяті позитивних емоцій, і навіть навпаки - вгнало в стрес. Причин може бути безліч - це і безталанні педагоги, труднощі в спілкуванні з іншими дітьми, кепкування тих, що оточують, хворий мікроклімат в таборі. Чим більш ізольовано виховувалося ваше дитя, тим важче йому було інтегруватися в дитячий колектив, тим більш зручною мішенню для кепкувань він був.

Як допомогти своєму дитяті перенести цей стрес? Необхідні, насамперед, такт і уміння слухати. Якщо дитя ображене на цілий світ, спробуйте йому пояснити точку зору інших людей. Розберіть з ним конфліктні ситуації - хай він погляне на них очима своїх кривдників. «Домашні» діти часто дуже егоцентричні, тоді як перебування в колективі має на увазі уміння вважатися з думкою тих, що оточують і знаходити з ними спільну мову. І цьому необхідно навчитися.

Якісний дитячий відпочинок багато в чому залежить від правильного вибору табору. Хай для вашого дитяти він стане яскравим і незабутнім!

 

Автор: Ганна Пескова

http://lady.mail.ru/

Категорія: Барви сонячного літа | Додав: [ADM]Irina (07.07.2009)
Переглядів: 5402 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!