Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Cім'я - територія спільна [ Додати статтю ]

Сімейні відносини. Випробування на міцність

Сімейні відносини. Випробування на міцність

 

Майже всі молоді пари після періоду першої закоханості переживають ще одну кульмінацію почуттів - народження дитини. А потім, на жаль, йде спад - така думка психологів. Повністю уникнути криз в сімейних відносинах навряд кому вдається. А ось своєчасно зупинити цю тенденцію можна і потрібно.


Є подружжя, пройшовши через спад, з часом знов розуміють, що разом їм добре. Але є і інші приклади - пари, які не змогли врятувати шлюб і розвелися. І таких сімей достатньо багато. Звичайно, народження дитини сильно міняє відносини в сім'ї: у чоловіка і дружини менше часу залишається один для одного, у подружжя може навіть послабнути статевий потяг і безслідно зникнути ніжна увага до своєї половини.


Проте причини охолодження подружжя можуть бути і іншими. Гостру кризу сімейних відносин можуть викликати фінансові турботи, стрес на роботі, смерть близького родича, викидні і т.п. Іноді труднощі і проблеми стають настільки тяжким тягарем, що подружжя не витримує, і тоді шлюб розпадається. Сімейні кризи вдається подолати тільки тоді, коли обидвоє з подружжя навіть у важкі часи не перестають спілкуватися. На молоду маму лягає основний тягар турбот по домашньому господарству і догляду за дитиною, що тимчасово перериває трудову діяльність. Чоловіки, з свого боку, прагнуть забезпечити матеріальну базу сім'ї. Вони впрягаються в роботу, роблять кар'єру, тоді як дружина сидить удома з малюком. Це приводить до традиційного розподілу ролей в сім'ї.

Що стосується ведення домашнього господарства, таке положення звичайно влаштовує жінок. Психологи, що займаються питаннями сім'ї і шлюбу, підтверджують це, не дивлячись на набираючий і у нас силу рух феміністок.

Набагато більше суперечок викликають проблеми виховання.
Тут дружини чекають від чоловіків більшого. І якщо батьки надають вихованню дітей дуже мало уваги, це розцінюється ними як нестача інтересу до сім'ї. Вони починають проявляти невдоволення, прискіпуватися до чоловіків. Останні реагують швидше розгублено, вони теж відчувають себе переобтяженими, оскільки робота вимагає у них багато сил. Який же шлях вирішення конфлікту? Якщо дружини і чоловіки частіше говоритимуть про те, що бачать і цінують працю іншого, вони швидше знайдуть рішення - і будуть щасливі. Коли мова заходить про «визнання заслуг», жінки в більшій мірі страждають від його нестачі, ніж чоловіки, оскільки останні знаходять вдоволення в роботі. Камінь спотикання.

Річ у тому, що очікування, які чоловіки і дружини пов'язують з подружніми відносинами, різні, і їх треба постійно коректувати. Так, багато чоловіків страждають перш за все від того, що їм дістається менше уваги з боку дружини і скаржаться на все частіше виникаючі в сім'ї суперечки. Конфлікт загострюється після народження другої дитини: дружини в їх уявленні стають «прискіпливими», «буркотливими», «вимогливими».

Поради молодому подружжю:

Ще до народження дитини в подробицях обговоріть майбутні зміни. Поговоріть із знайомими сімейними парами, у яких є дитина. З'ясуйте, чого ви чекаєте один від одного (зараз і в майбутньому) і яке уявлення має кожний з вас про подружнє життя. При виникненні конфліктів шукайте спосіб вирішити їх перш, ніж вони зіпсують ваші відносини. Знаходьте час для зміцнення подружніх відносин. Регулярно разом робіть що-небудь, що приносить задоволення обом. Відверто виказуйте свої побажання. Не соромтеся звернутися по допомогу до фахівця, якщо помічаєте, що не можете справитися з проблемами самостійно.
Пам'ятайте: подружні пари, які один з одним обговорюють свої проблеми, легше виходять з кризи. Саме жінки сильніше впливають на психологічний клімат сім'ї. Якщо чоловік усвідомлює це і прагне більше піклуватися про дітей, щоб дати дружині передих, все у них буде добре. Проте зміни можуть стабілізувати щлюб лише тоді, коли нова ситуація хороша для обох з подружжя.

Резюме: Навіть щасливі пари не обходяться без конфліктів. Але якщо подружжя намагається разом знайти якесь рішення, говорять один з одним про виниклі проблеми, говорять доброзичливо, без «розбирань» і взаємних докорів - вони справляються з важкими ситуаціями. Чим важливіший для чоловіка і жінки їх щлюб і нормальні взаємостосунки в сім'ї, тим більша готовність кожного до поступок.

за матеріалами порталу "Букет"

 

http://www.malecha.org.ua/

Категорія: Cім'я - територія спільна | Додав: [ADM]Irina (08.07.2009)
Переглядів: 2271 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!