Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Безпека в домі
Відділ освіти Жашківської райдержадміністрації 
Черкаської області 

Розробка уроку-тренінгу з основ здоров’я 
у 1 класі на тему: «Безпека в домі» 

Розробила Бондар Ніна Іванівна, 
вчитель початкових класів 
Жашківської загальноосвітньої школи 
І-ІІІ ступенів №3 ім. І.М. Ляшенка 
Жашківської районної ради 
Черкаської області 

2013 

Предмет. Основи здоров’я.

Клас. 1
Тема. Безпека в домі.
Мета. Формування ключових компетентностей: вміння вчитися – вміти організовувати своє робоче місце, розраховувати час на виконання роботи;
здоров’язбережувальна - мати поняття про безпечну поведінку в оселі, удосконалювати психічну та духовну складові здоров’я;
соціальна – вміти виконувати соціальні доручення, співпрацювати в групі;
ІКТ – вміти переробляти інформацію, виділяти необхідне;
Формування предметних компетентностей:ознайомити із небезпечними предметами в оселі та правилами безпечного поводження з ними;
закріпити знання про основні властивості геометричних фігур;
розвивати логічне мислення,навички роботи в групах;
виховувати доброзичливе ставлення,позитивний настрій,почуття колективізму,відповідальності.
Обладнання: плакат з правилами,бейджики,клейкі полосочки та серця, записи питань на аркушах для роботи в групах, зошит-практикум, підручник, дитячі малюнки.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Особливості проведення уроку: урок розроблено з використанням елементів інноваційних технологій,уроку-тренінгу,об’єднань в задану кількість груп і робота в них.
Використана література:
1.ВоронцоваТ.В.,ПономаренкоВ.С.Основи здоров’я.Посібник для вчителя. – К.: «Алатон»,2008. -264с.
2.Основи здоров’я:зошит-практимум для 1-го кл.загальноосв.навч. закл./ І.Д.Бех,Т.В.Воронцова,В.С.Пономаренко,С.В.Страшко,-К.:Видавництво «Алатон»,2012.-64с.
3. Основи здоров’я:підручник для 1-го кл.загальноосв.навч. закл./ І.Д.Бех,Т.В.Воронцова,В.С.Пономаренко,С.В.Страшко,-К.:Видавництво «Алатон»,2012.-136с.

Хід уроку 
І.Організаційний момент.
Домовленість про правила.
1.Приходити вчасно.
2.Бути позитивним.
3.Говорити коротко.
4.Говорити по черзі.
5.Бути доброзичливим.
6.Зберігати таємниці.
7. «Тут і тепер» (бути доброзичливим).
8.Кожна думка має автора.
9.Не критикувати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Очікування учасників.
Тема нашого уроку: «Безпека в домі». Продовжте фразу:
«Я очікую на уроці…» і прикріпіть на стенд клейкі полосочки. Правило:кожна думка має автора.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Об’єднання у 3 групи за геометричними фігурами.
А).Кожній дитині роздати геометричну фігуру.
Б). На стіл покласти 3 ватмани з намальованими геометричними фігурами (трикутник, круг,квадрат).
--Як вони називаються?
--Які основні властивості кожної з геометричних фігур?
В).Об’єднання.
Правило:бути доброзичливими.
2.Робота з підручником.
А).Зачитування вірша кращим учнем.
Б).Показ дитячих малюнків своїх будинків по групах.
В).Робота в групах.
Вибрати по 1 учаснику з групи,який розповість про свій будинок:
--скільки в ньому поверхів;
--чи є в будинку газ,гаряча і холодна вода.
Правило:бути доброзичливими.

ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Бесіда ( на основі плакатів).
2.Робота з підручником.
1)Розгляньте малюнок. Які приміщення є в цьому будинку?
Правило:говорити коротко.
2)Робота в групах.
Дати відповіді на запитання.
1 група. Чому кухня – це небезпечне місце для розваг?
2 група. Чому не можна гратися на балконі,біля відчинених вікон,на підвіконні?
3 група. Чому не можна заходити без дозволу у підсобні приміщення: підвал,гараж,комору?
Правило:кожна думка має автора.
3. Фізкультхвилинка.
Руханка «Погода в Україні».
Стати в коло,повернутися праворуч і йти, повторюючи рухи за тренером. «В Україні холодно. Коли виходиш на вулицю,мороз хапає за щоки(щипати за щоки),за вуха(масажувати вуха),пробирається під куртку(щипати спину), мерзнуть ноги(тупотіти ногами). Та коли заходиш у дім,стає тепліше, пощипують вуха,щоки(терти вуха,щоки). Поступово зігріваєшся і розслаблюєшся(гладити по плечах,спині )».
4.Розгляньте сторінку «Небезпечні предмети вдома».
Знайдіть на малюнку те…
--- що може уразити струмом;
--- що може спричинити пожежу;
--- що може залити підлогу в квартирі;
--- чим можна порізатися або вколотися;
--- чим можна отруїтися.
Яка геометрична фігура є в основі даного предмету?
Правило піднятої руки і говорити коротко.

V. Засвоєння вивченого матеріалу.
1.Робота в групах.
1). Домалювати на ватманах предмети,які небезпечні вдома і мають форму геометричної фігури кожної групи.
Правило:не критикувати малюнки.
2). Презентація по групах.
Продовжте фразу: «Ми намалювали…».
2. Робота в зошитах.
А). Проведи доріжки від кожної тварини до її хатинки.
Правило:тут і тепер(зосередитися).
Б). Обведи те, що є у вашому домі.
В). Познач (V) електричні прилади.

VІ. Узагальнення знань, вмінь і навичок.
1.Доповни табличку речами:
1 рядок – які можуть спричинити пожежу;
2 рядок – якими можна поранитися.
Правило:кожна думка має автора і допомога другові.
2. Робота з підручником.
Корисні поради(зачитує кращий учень).

VІІ. Підсумок уроку.
1.Зворотний зв’язок. Продовжіть фразу: «На цьому уроці я або мені…» і прикріпіть клейкі серця на стенд .
2.Вдома разом із дорослими обстежте вашу оселю. Дізнайтеся, де можна гратися, а куди ходити не слід.
3. Ви – молодці. Я вам дарую сонечко з серцями. Вправа для всіх дітей класу: «Ми – молодці!» Покладіть руки один одному на плечі й тричі скажіть: «Ми – молодці!»

Повна версія уроку:


Джерело: http://docme.ru/WNw
Категорія: Уроки | Додав: (24.02.2013) | Автор: Бондар Ніна Іванівна
Переглядів: 2994 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!