Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Дитяче покоління Google

Дитяче покоління Google

Гонка технологій, проблеми зі спілкуванням і дорожнеча книг зробили свою справу: Google і соціальні мережі сьогодні стали головними друзями та порадниками для дітей. Дворічного Богдана Ущука батьки намагаються не привчати до комп'ютера: «В ідеалі хочемо років до семи не підпускати». Втім, Богдан і без санкції батьків вже зрозумів, що якщо натиснути велику кнопку на батьківському ноутбуці, то з'являться «бегемот, слоник і конячка». Через це тато за ноутбук при синові не сідає - той все одно не дасть нічого зробити.

Віддалені помічники

Ірина, мама 7-річної Соні Антонюк, впевнена, що тільки завдяки Інтернету її дочка справляється з домашніми завданнями.

- Соня майже щодня ходить на гімнастику, тому уроки доводиться робити вечорами. Буває, без Інтернету навіть я не в змозі їй допомогти - наприклад, коли потрібно знайти короткі біографії найвідоміших людей України або дізнатися, які тварини занесені до Червоної книги.

Спочатку «гуглила» тільки Ірина, але скоро і донька навчилася - тепер шукає сама. Таким шляхом пішли багато сімей. Мама 8-річного Тараса Левченко появам Інтернету в будинку теж рада - син-чомучка не дає розслабитися, закидаючи батьків каверзними питаннями.

- Я могла дати відповіді далеко не на все і часто казала: «Буду в Інтернеті - подивлюся». Тарас цю фразу швидко запам'ятав і став самостійно шукати в мереж»і, - розповідає Марія.

Зараз другокласник Тарас захопився космосом, тому його улюблене заняття - пошук інформації про планети. Дитяча карта Сонячної системи, яку вчитель нещодавно приніс на урок, Тараса вже не задовольняє. Хлопчик захоплено доводить, що планет набагато більше, ніж зображено на шкільній карті, - він сам бачив це в Google.

Сімейний психолог Олександр Коломійчук вважає, що у дитячому та підлітковому середовищі комп'ютерні чайники сьогодні почувають себе білими воронами. За його словами, це мотивує дітей і стимулює їх ранній розвиток - так, наприклад, «інтернетизовані» діти раніше однолітків вчаться писати листи.

«В контакті» до першої двійки

Соня Антонюк користується комп'ютером з чотирьох років, а нещодавно освоїла і програму відеоспілкування в реальному часі Skype. Найчастіше розмовляє зі своєю тіткою, яка живе в іншому районі Києва. Дівчинці подобається, що програма може спотворювати особи на зразок кривого дзеркала - по телефону і в реальному спілкуванні влаштувати таке шоу не вийде.

Одна з улюблених розваг 9-річного Артема Титаренка - спілкування зі шкільними друзями в соціальних мережах. «Ми обговорюємо ігри, мобільні телефони. Ще я познайомився «У контакті» з дівчатами з групи «Ранетки». Розумію, що вони, швидше за все, несправжні, але все одно спілкуюся. Кожен день буваю на сайті по три години. Сидіти «У контакті» мені подобається більше, ніж гуляти на вулиці ». Мама хлопчика хоч і пишається тим, що він розуміється на комп'ютері краще за неї, але до мережевого спілкування ставиться скептично: «Буду це терпіти до першої двійки сина».

10-річному Владу Тарасову, що таке комп'ютерні ігри, пояснили батьки. «Найбільше мені подобаються ігри-страшилки - наприклад, Devil May Cry (головний герой нещадно винищує нечисть, що проникла в світ людей), а ще люблю FIFA 2009, Need For Speed. Але нині я мало граю: тільки по вихідних, в будні дні - школа, тренування з айкідо. До школи набагато частіше розважався».

Молодшого брата Влада, чотирирічного Максима, батьки змушені відлучати від Інтернету, ховаючи від нього ноутбук. «Він навчився сам шукати ігри в Інтернеті. Коли грав в мережі щодня, був нервовим, влаштовував істерики. Як тільки комп'ютер зник, знову почав малювати, складати пазли, охоче гуляти на вулиці », - розповідає Наталія, мама хлопчика.

Кортні Зукоскі, директор академічних та соціальних програм «Майкрософт Україна», вважає, що починати користуватися Інтернетом дітям можна з 7-8 років. З цього віку дитина в змозі самостійно шукати інформацію для підготовки до шкільних занять. До цього віку вона сприймає мережу тільки як майданчик для ігор.



- В Україні використовувати програми з безпеки дітей в Інтернеті почали рік тому, а, наприклад, у Британії і в країнах Латинської Америки - ще в 2005-му, - розповідає представник компанії. Батькам юних інтернет-користувачів вона радить тримати підключені до мережі комп'ютери не в дитячій, а в доступній для всіх членів сім'ї кімнаті. «Поки діти маленькі, вони повинні використовувати загальну адресу електронної пошти сім'ї, а не свою особисту, - продовжує пані Зукоскі. - Поясніть дитині, що в мережі краще використовувати псевдонім, який не вказує на стать, не містить сексуальних натяків і не повідомляє особистих відомостей».

Любов і форум

Покоління «дітей Google» більше розвинене не тільки в питаннях техніки та астрономії. Завдяки Інтернету набагато раніше вони дізнаються і про те, звідки беруться діти.

18-річна киянка Катя свою першу любов знайшла в 12 років. Цією любов'ю став 26-річний москвич Олег. Познайомилася з ним на форумі улюбленого актора Брюса Вілліса. Зараз вся ця історія викликає у сім'ї Каті сміх, але тоді було не до жартів.

- Спочатку були постійні скандали через те, що донька, замість того щоб відпочивати, спілкується в Інтернеті з Олегом. Потім він почав їздити до неї кожні два тижні, - згадує мама дівчини. - На перше побачення я ходила разом з Катею - ніби нормальний хлопець, але різниця між ними в 14 років мені не давала спокою. На вулиці вони б ніколи не познайомилися. Моя дитина - 12-річна дівчинка, цей мужик дорослий, а в Інтернеті знайшли одне одного.

Тривала історія близько року, в результаті Олег знайшов собі дорослу дівчину. Сім'я Каті полегшено зітхнула: «Все-таки не збоченець». Сексу у різновікової пари не сталося, але в питаннях інтиму 12-річна дівчина стала набагато обізнанішою.

Про те, наскільки часто відбуваються подібні онлайнові любовні історії, соціологічних даних немає: діти і підлітки рідко зізнаються в таких відносинах. Дитячі психологи запевняють, що захистити дитину від негативного впливу Інтернету можна, тільки домовляючись: адже скільки «фільтрів» не став, чадо, якщо захоче, все одно їх омине. Не можна просто захищати, треба створювати імунітет. Тим більше, що якщо у дитини немає відповіді на питання, поки вона її не отримає - все одно не заспокоїться.

- Все, що є в мережі дорослому, є і дитині, а застереження на кшталт «перегляд цієї сторінки до 18 років заборонено» діють як приманка. Тому потрібно бути готовим, що, відкривши папку з файлами, створену зразковим сином, під невинним написом «мультики» можна виявити колекцію добірної порнографії, - радить батькам не розслаблятися психолог Олександр Коломійчук.

Батьки, хоч і не поспішаючи, але порадам слідують: якщо кілька років тому зі скаргами на поганий вплив Інтернету та комп'ютерних ігор до психологів майже не зверталися, то зараз відвідувачі з питаннями, що робити, якщо приставка для сина стала рідніше друга, перестали бути екзотикою.

За матеріалами 4kids.com.ua

Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (07.05.2010)
Переглядів: 2258 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!