Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Подорож до зимового лісу

Перегінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Інтегроване заняття з математики і художньої праці

Подорож до зимового лісу



Підготувала:
вчитель початкових класів
Ридван Тетяна Йосипівна


2014-2015 н.р.

 

 Мета: закріплювати вміння розпізнавати цифри в межах 6, вміння лічити прямою
та зворотною лічбою, знаходити пропущену цифру; продовжувати формувати та уточнювати знання дітей про геометричні фігури, вчити застосовувати наявні знання в практичних діях.
Аплікація: вчити дітей викладати ялинку і сонечко з геометричних фігур, акуратно їх приклеювати; закріплювати знання правил приклеювання.
Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, кмітливість,дрібну моторику.
Виховувати активність, естетичний смак, акуратність, терпіння, прагнення довести роботу до завершення, бережне ставлення до природи.
Обладнання: олівці, цифри, картон , геометричні фігури, зошити, мультимедійна дошка.

Наш девіз – усе знати,
Вміти добре рахувати,
Виростаймо ж і у путь!
Хай знання із нами йдуть!

                                                                                 Хід заняття
І. Організаційний момент
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь “Добрий день”
Психоформула
Сьогодні у нас хороший настрій, посміхніться одне одному, побажайте добра, світла, радості.
ІІ. Тема заняття «Подорож до зимового лісу» (слайд 1)
Сьогодні ми на занятті будемо закріплювати навички лічби у прямому та зворотному порядку, розвивати увагу, допитливість. Виконаємо аплікацію на тему: «Лісова красуня» , навчимося бути природі другом.
Гляньте, діти, до нас завітала пташка. Хто це, стукає нам у віконце?(відповіді дітей) (слійд 2)
Синичка – зимуюча пташка. У садах, де живуть синички, ніколи не буває шкідників. Вона, хоч і маленька, але за день з’їдає стільки шкідників, скільки важить сама. Тому синичок, як і інших пташок, треба оберігати. Взимку пташкам голодно і холодно, тому потрібно будувати для них годівнички, насипати туди насіння,зерна.
Вона запрошує нас в гості до казкового лісу, відвідати і розвеселити лісовичка.
Лісовичок живе у лісі. Про ліс і лісових мешканців він знає дуже-дуже багато. Йому подобається, коли до лісу приходять добрі і чемні люди, а особливо , коли приходять діти.
Лісовичку сумно. Його давно не відвідували діти. То ж давайте відвідаємо сьогодні його, поділимось із ним своїм гарним настроєм і своїми знаннями.
Час уже , діти , у путь вирушати,
Із жовтогрудою синичкою будем мандрувати.
 Що потрібно взяти в дорогу, щоб час минув швидко з користю для нас. (відповіді дітей)
(розум, знання, настрій, кмітливість, старанність)
Синичка буде нам показувати дорогу до Лісовичка, але зараз вона з нами хоче погратися.
Дидактична гра «Весела лічба»
Мета: вправляти в лічбі у прямому та зворотному порядку.
Діти передають м’яч і рахують у прямому порядку.
- Ось м’яч зупинився на мить,
- Рахунок у зворотному напрямку біжить.
(слайд 3)
Щоб Лісовичка нам знайти, місток через річку треба перейти . На кущику сіра пташка нас зустрічає, яка завдання для нас має.
Як звати цю пташку?
Дидактична гра «Число заблукало»
Мета.
Перевірити знання порядку розміщення цифр.
Називаємо цифри.
- Яка з них заблукала?
1 4 2 3 6 5
Давайте, діти, допоможемо їм знайти своє місце.
Молодці!
(слайд 4)
Продовжуємо подорож.
Я лисичка, я сестричка ,
Не сиджу без діла.
По лісу гуляю, діток зустрічаю
З ними у гру «Живі цифри» пограю.
Дидактична гра «Живі цифри»
Мета:
закріпити знаходження суміжних чисел. (слайд 5)
Робота в зошиті (с.23)
Ось свій зошит розгорну
І похило покладу…
Сяду рівно не зігнуся
до роботи я візьмуся
- Що ми бачимо?
Наше завдання - предмети порахувати і у відповідних клітинках записати. (слайд 6)
Письмо цифри «5» (закріплення)
Фізкультхвилинка
Раз,два,три, чотири, п’ять!
Час прийшов відпочивать!
Піднімемо руки вгору,
Ніби глянемо на зорі!
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата – скоки,скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім-
До роботи час усім!

На вас чекає нова гра.
Ви готові, дітвора? (слайд 7)
Робота в парах
Робота в парах . Завдання.
Гра «Полічи, а не вгадай, з цифрою з’єднай».
(слайд 8)
Задачку розв’яжи – правильну відповідь скажи.
Задача (слайд 9)
П’ять зайченят на галявині в лісі,
Два з них втекли і лишилося - … .
Дятел нас зустрічає і нам повідомляє: (слайд 10)
- Діти, ми наближаємося до хатинки лісовичка,
В нас залишилася гра ще одна.
Мішечок чарівний ти розв’яжи,
Про предмети оці розкажи.
Гра «Знайди предмети схожі на відповідні геометричні фігури» (слайд 11)
(слайд 12)
Ми прийшли до Лісовичка, Лісовичок зрадів, і про ліс нам розповів. Яка гарна природа оточує нас, але люди дуже шкодять їй. Ця шкода така велика , що все на землі може зникнути.
Для того, щоб зовсім не знищити природу, розглянемо і запам’ятаємо декілька правил поводження на природі. (слайд 13)
Не руйнуй грибниці!
Не рви й не топчи квіти!
Не ламай і не рубай дерева!
Не розпалюй вогнища в лісі!
Пам'ятай, дитино! Ти — друг природи!

Природа – нам як рідний дім.
Вона усім, як мати.
Щоб лад завжди був в домі тім,
Про неї треба дбати.

Хвилинка уваги
Чи зможете, малята,
Ви загадку відгадати?
В неї очі , мов горішки,
Кожушина хутряна,
Гострі вушка, наче ріжки,
У дуплі живе вона.

Справді, білка. Ось вона. (слайд 14)

Має повно колючок,
Мов зелений їжачок,
А в зимові гарні свята
Має ще й прикрас багато.

Бачу, діти ,ви втомились.
Щоб нам сили відновити,
Треба трохи відпочити.
Зелена ялиночка просить нас відпочити,
І вправи легенькі разом з нею робити. (слайд 15)
А зараз зробимо таку ялиночку своїми умілими ручками,
виготовимо аплікацію «Лісова красуня». (слайд 16-19)
Виставка дитячих робіт.
ІІІ. Підсумок
Молодці, мої малята,
Любі хлопчики й дівчата,
Всі завдання розв’язали,
В дідуся ми побували,
Свої знання показали.
Вправа «Мікрофон»
- Закінчити речення.
- Ми прийшли у гості до … .
- Ми гралися з … .
- Яка гра вам найбільше сподобалася?
- Які правила поведінки на природі ви запам’ятали?
Дуже вдячний дідусь нам.
Добрим, дружним малюкам.
А білочка нам здоров’я бажає
І гостинцями нас пригощає. (слайд 20)
А щоб гостинці нам відгадати,
попробуємо в пісочку їх пошукати.

Категорія: Уроки | Додав: 123456trewq (15.03.2015) | Автор: Ридван Тетяна Йосипівна E
Переглядів: 1410 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!