Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Як почуття та емоції впливають на наше життя
6 клас
Урок етики

Тема. Як почуття та емоції впливають на наше життя
Мета: сформувати поняття «почуття» та «емоції», вчити наводити приклади почуттів та емоцій під час аналізу ситуацій, навчити розподіляти почуття та емоції за групами;
розвивати комунікативну та соціальну компетентності, уміння працювати з різними джерелами інформації;
виховувати культуру почуттів, емоційно врівноважених, чуттєвих людей.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:
давати визначення , називати відмінні риси почуттів та емоцій,
характеризувати ставлення людей до різних життєвих ситуацій,
з власного досвіду наводити приклади вираження почуттів та емоцій,
висловлювати власну думку про силу моральних почуттів.

Тип уроку: комбінований урок

Обладнання: підручник, проектор, екран, роздавальний матеріал, відеокліпи „Пісня про Україну” (вик. В.Сорочик), «Ведмежа рятується від пуми», фізкультпауза «Коли все дістало…»

Структура уроку:
1. Організаційний момент (30 с.)
2. Мотивація навчальної діяльності (4 хв.)
3. Оголошення теми, представлення її змісту та очікуваних результатів (3,5 хв.)
4. Вивчення нового матеріалу (первинне сприйняття) (4 хв.)
5. Осмислення знань і умінь (7 хв.)
6. Систематизація й узагальнення нових знань на перетворюючому та творчому рівнях (7 хв.)
7. Підведення підсумків уроку (5 хв.)
8. Інструктаж домашнього завдання (3 хв.)

Перебіг уроку: 

І. Організаційний момент:
1. Привітання.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності:
1. Інтерактивна вправа» «Сядьте ті, хто сьогодні…
– отримав бал «10»,
– вже з’їв щось солодке,
– роздивлявся, йдучи до школи хмаринки,
– дуже чекає снігу,
– готовий до вивчення етики.
2. Фронтальна бесіда:
– Що відчували, коли розуміли, що зараз можете сісти, але залишалися стояти?
– Кому було байдуже?
– Що ж вами відбувалося?

ІІІ. Оголошення теми, представлення її змісту та очікуваних результатів:
1. Вступне слово вчителя:

Людина не може залишатися байдужою до того що її оточує. Навколишній світ хвилює людину, пробуджує в неї інтерес. Душевні переживання, як приємні так і неприємні, під впливом внутрішніх та зовнішніх подразників викликають у людини різні емоції, завдяки яким формуються почуття.
1. Повідомлення теми уроку (3 слайди на екрані):
– Яка назва вам більше сподобалася? Чому?

2. Повідомлення очікуваних результатів:
Отже сьогодні на уроці ми вивчимо, що таке емоції та почуття,
навчимося визначати відмінні риси почуттів та емоцій,
спробуємо виявити своє ставлення до різних життєвих ситуацій,
з’ясуємо, чи потрібно виражати свої почуття та емоції,
будемо висловлювати власну думку про силу моральних почуттів.

ІV. Вивчення нового матеріалу (первинне сприйняття):
1. Робота за підручником:

с. 78 – читання тексту «Що таке емоції» за абзацами з поетапною бесідою:
– Які ж відчуття може переживати людина?
– Завдяки чому ми отримуємо першу інформацію про ті чи інші речі?
– Навіщо нам емоції?
– З якої причини все навкруги може здаватися похмурим та недобрим?
– Коли все навкруги виблискує та сяє?

V. Осмислення знань і умінь
1. Робота в малих групах:
– об’єднання в групи (4): – Що в нашому оточенні складається з чотирьох складових? ( ніжки більшості меблів; кути, сторони, вершини чотирикутників; пори року)
– отримання завдань на картках:
І група 
1. Розподіліть емоції на позитивні (+) та негативні (–), відповідно позначивши їх.

задоволення
нетерплячість
розчарування
упевненість
симпатія
жах
гнів
захоплення
занепокоєння

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.
3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.


ІІ група 
1. Розподіліть емоції на позитивні (+) та негативні (–), відповідно позначивши їх.

прикрість
жаль
вдячність
захоплення
гіркота
огидливість
ніжність
розгубленість
туга

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.
3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.


ІІІ група 
1. Розподіліть емоції на позитивні (+) та негативні (–), відповідно позначивши їх.

розчулення
гордість
каяття
відчай
ревнощі
радощі
спокійне сумління
огидливість
заздрість

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.
3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.


ІV група 
1.Поясни, чому ці емоції та почуття відносять до нейтральних:

цікавість
подив
здивування
байдужість
спокійно-відображувальний настрій

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.
3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.


2. Презентація виконаних завдань від груп.

Фізкультпауза. Виконання вправ за зразком кліпу «Коли все дістало…» (проекція на екран)

VІ. Систематизація й узагальнення нових знань на перетворюючому та творчому рівнях:
1. Перегляд відеоролика «Ведмежа рятується від пуми».
2. Вправа «Уявний мікрофон»:

– Чому блищать очі? Що засмутило? (жаль, перелякалася)
– Що підсилювало ваш емоційний стан? (музика, звуки тварин)
– Що відчули в кінці фрагменту? Чому?

3. Перегляд відеоролика «Пісня про Україну» (вик. В.Сорочик).
4. Вправа «Уявний мікрофон»:

– Чи схожі відчуття після останнього перегляду з тими, що були раніше? Чому?
5. Робота в малих групах (4):
– отримання завдань на картках, зміст яких однаковий:
Виберіть почуття та емоції, які б ви відчули на місці:
І група – ведмедика, ІІІ група – патріоту України,
ІІ група – пуми, ІV група – глядача кліпу про природу.

6. Міні-дискусія:
– Чи не соромно показувати свої почуття на людях?
– Чи слід бурно висловлювати свої емоції?

VІІ. Підведення підсумків уроку:
1. Відповіді учнів за планом уроку:

– Про що дізналися на уроці?
– Чи справдилися очікування? Чому так вийшло, що допомогло (чи завадило)?
– Про обов’язково розкажете батькам, друзям?

ІХ. Інструктаж домашнього завдання:
1. Опрацювати п. 3 уроку №13: прочитати, дати відповідь на ? завдання 7.
2. Намалювати два смайли за вивченою сьогодні класифікацією.


ДОДАТКИ

1. Розподіліть емоції на позитивні (+) та негативні (–), відповідно позначивши їх.

задоволення
нетерплячість
розчарування
упевненість
симпатія
жах
гнів
захоплення
занепокоєння

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.

3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.


1. Розподіліть емоції на позитивні (+) та негативні (–), відповідно позначивши їх.

прикрість
жаль
вдячність
захоплення
гіркота
огидливість
ніжність
розгубленість
туга

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.

3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.


1. Розподіліть емоції на позитивні (+) та негативні (–), відповідно позначивши їх.

розчулення
гордість
каяття
відчай
ревнощі
радощі
спокійне сумління
огидливість
заздрість

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.

3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.

1.Поясни, чому ці емоції та почуття відносять до нейтральних:

цікавість
подив
здивування
байдужість
спокійно-відображувальний настрій

2. Підберіть слова та вирази, що виражають ці емоції та почуття.

3. Інсценізуйте два діалоги з обраними емоціями.

Почуття:

патріотизму відповідальності
честі справедливості
солідарності честі
творчого натхнення прекрасного
трагічного переляк
довіри поваги
полегшення безпеки
незадоволення занепокоєння
страху гніву
ображення ненависті
неприязні люті
нудьги смутку
злості невпевненості
сорому презирства
докору сумління розчарування


Почуття:

патріотизму відповідальності
честі справедливості
солідарності честі
творчого натхнення прекрасного
трагічного переляк
довіри поваги
полегшення безпеки
незадоволення занепокоєння
страху гніву
ображення ненависті
неприязні люті
нудьги смутку
злості невпевненості
сорому презирства
докору сумління розчарування


Почуття:

патріотизму відповідальності
честі справедливості
солідарності честі
творчого натхнення прекрасного
трагічного переляк
довіри поваги
полегшення безпеки
незадоволення занепокоєння
страху гніву
ображення ненависті
неприязні люті
нудьги смутку
злості невпевненості
сорому презирства
докору сумління розчарування


Почуття:

патріотизму відповідальності
честі справедливості
солідарності честі
творчого натхнення прекрасного
трагічного переляк
довіри поваги
полегшення безпеки
незадоволення занепокоєння
страху гніву
ображення ненависті
неприязні люті
нудьги смутку
злості невпевненості
сорому презирства
докору сумління розчарування
Категорія: Уроки | Додав: (16.01.2014) | Автор: Горбатова Лариса Єгорівна
Переглядів: 1388 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!