Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Як змінюється життя комах і риб восени?
ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛ. ЗУСТРІЧ 23. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ КОМАХ І РИБ ВОСЕНИ?
Мета: ознайомити учнів з осінніми змінами в житті комах і риб; показати зв'язок змін у житті тварин восени зі змінами в неживій природі й у світі рослин; продовжити формування вмінь аналізувати, порівнювати і виділяти істотні ознаки; виховувати естетичні почуття.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Змінення життя комах і риб восени
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
— Розкажіть, яку пам'ятку для грибникіи-початкіиціп ни склали.
— Які особливості рослин восени?
— З чим пов'язані зміни в житті рослин?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як комахи і риби восени готуються до
яими.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота аа підручникам (с 56-57)
— Розгляньте малюнки на с. 56. Пригадайте, чим схожі всі комахи між собою. Наведіть приклади комах, яких ви могли побачити влітку.
— Відгадайте загадки.
• Шість ніг беа копит, Ходить — не стукотить. Літає, в не птиця.
Може догори ногами вчепиться. (Комахи)
• Ніс довгий, Голос тонкий. Хто його вб'є,
Сплю кров проллє. (Комар)
• У лісі біля пня — біготня. Народ робочий
Весь день клопоче. (Мурашки)
— Сонечко Семикратгачка запитує: 4 Де живуть комахи, зображені на фотографіях? Чим вони живляться? Як змінюється життя комах восени?».
— Розкажіть, куди діваються комахи з настанням холодів? Чому вони ховаються?
— Відгадайте загадку!
* Пані в срібнім жупані,
Хвостам махне — глибоко пірне. (Риба)
— Що розповідає Карасик Золотенко про осінні зміни ужитті риб?
— Від чого залежить спосіб життя риб? Які риби не втрачають активності та бойового духу восени? Які риби залягають спати в глибокі зимувальні ями на дні водойм, зарившись у мул? Де перебувають до весни водяні тварини?
— Порівняйте зовнішню будову павука і комахи водомірки й установіть, чи належать павуки до комах. Чи доводилося вам улітку рибалити разом із дорослими?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Міні проект. Як готуються да зими бджоли?
• Зимою спить.
Літом бринить.
Понад квітами літає,
Медок збирає. (Бджола)
• Я труд поважаю.
Все літо літаю
У поле, до гаю,
Збираю медок
Із різних квіток.
Кого не злюблю,
Тото жалом колю. (Бджола)
• Стоїть завод у полі. Який?
А це секрет. Працюють в ньому бджоли,
Виготовляють мед. (Вулик)
Бджоли раді цвіту, а люди літу.
• Не мотор, а шумить.
Не пілот, в летить.
Не гадюка, а жалить. (Бджола)
• У садку малий Микитка
Захотів зірвати квітку,
А вона його вкусила.
Що за квітка це була?
Це не квітка, а... (бджола).
• У вишневому садку
Чути пісеньку таку. —
Джу-джу-джу — На весь садок.
Нам нектар, а вам медок.
Аж тремтять довкруг гілки.
То збирають мед... (бджілки).
— Як називається продукт, який бджоли дають людям? (Мед)
— Бджола — медоносна комаха. Вона збирає квітковий нектар і перетворює його на мед. Мед — дуже цінний продукт. Бджоли запилюють сільськогосподарські культури, завдяки чому значно підвищується їх урожайність.
Готуючись до зими, бджоли не впадають у сплячку. З настанням холодів вони перестають рухатися, збиваються в купу, зігріваючи одна одну. А в цей час продовжують живитися медом і цукровим сиропом, який їм спеціально постачають бджолярі. А скупчуються вони на листках, які утворені чатечками з воску і називаються стільниками. Бджоли затикають прополісом усі щілини, зменшують льоток (віконечко» через яке влітають і вилітають з вулика).
Прикмети
• Якщо бджоли вилітають вранці-рано — на ясну погоду.
• Якщо довкола квіток жовтої акації багато комах — на ясну погоду.
• Бджоли скупчилися на стінках вулика — на велику спеку. Прислів'я
• Бджоли раді цвіту, а люди літу.
VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Змінення життя комах і риб восени
— Яких комах ви знаєте? (Мурашки, мухи, колорадські жуки, сонечка, джмелі, бджоли)
— Куди зникають комахи восени?
— Чому комахи ховаються восени?
— Що роблять бджоли з настанням холодів?
— А як люди допомагають бджолам готуватися до зими? (Утеплюють ву лики, годують бджіл сиропом.)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Роздивіться фотографії і складіть розповідь про казкове та реальне життя мурах.

Джерело: http://fiz-cultura.ucoz.ua/news/prirodoznavstvo_2_kl_zustrich_23_jak_zminjuetsja_zhittja_komakh_i_rib_voseni/2013-12-29-
Категорія: Уроки | Додав: (25.07.2015) | Автор: Home
Переглядів: 3358 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!