Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Які рослини занесені до Червоної книги України?
ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛ. ЗУСТРІЧ 58. ЯКІ РОСЛИНИ ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ?
Мета: ознайомити учнів з рослинами свого краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Рослини у Червоній книці України
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
— Доведіть, що комахи, риби, птахи і анірі, які живуть у водоймі та поблизу неї взаємопов'язані між собою. Розкажіть казку про підводне царство та його водяних мешканців.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про рідкісні рослини, які потребують охорони.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота іа підручникам (с 144-145)
— Пригадайте! Які рослини в твоєму краї стають рідкісними?
Робота в парі
— Складіть перелік рослин, яким, на вату думку, загрожує небезпека зникнення.
— Для чого створили Червону книгу України? Що таке Червона книга?
— Червона книга — це важлива книжка і водночас державний документ, у якому представлено перелік багатьох рідкісних рослин і тварин, що зникають. Такі переліки створено у різних країнах, є він і в Україні. Його називають «Червона книга України», він складається із двох товстезних томів. (У кожному я них міститься понад тисячу сторінок!)
— Розгляньте фотографії на с. 144. В одному томі зібрані відомості про рослинний світ, а в другому — про тваринний світ.
— Роздивіться фотографії рослин, занесених до Червоної книги України, на с. 145. запам'ятайте їх.
— Які а рослин, що занесені до Червоної книги України, квітують навесні, а які — влітку?
— Які а рослин іа Червоної книги України зростають у лісах; степах; горах?
— Які я рослин, що занесені до Червоної книги України, виривають для букетів, щоб продавати на базарах та вулицях міст?
— Як діяльність людей впливає на життя дикорослих рослин?
— Роздивіться і запам'ятайте умовні позначки, які розповідають про причини зменшення кількості рослин у природі.
2. Фіакультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота в групі
— Поміркуйте, чому рослин у природі стає менше? Що можна зробити для їх охорони?
2. Гра «Чи правильна, що?..»
Учні використовують сигнальні картки: якщо висловлювання правильне — зелену, якщо неправильне — червону).
• Рослини очищають повітря.
• 3 вини людини на Землі зникло багата рослин.
• Усі рослини можна зривати і робити з них букети.
• Наїла держава взяла під охорону рідкісні рослини.
• Кульбабу відносять до рослин, що охороняються.
• Учні повинні знати рослини, які охороняються державою.
• Ти можеш допомогти рослинам, щоб їх не ставало менше.
— Сподіваюся, що тепер серед вас не буде людей, байдужих до рослин рідного краю, а особливо, представників Червоної книги. Я звертаюсь до вас із проханням: не рвіть даремно квіти, охороняйте ніжні й одночасно тендітні й беззахисні рослини.
VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Рослини у Червоній книці України
— Що таке Червона книга7
— З якою метою створена ця книга?
— Чому необхідно охороняти природу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 144-145.
— Намалюйте плакат-звернення «Збережемо рослини]».

Джерело: http://fiz-cultura.ucoz.ua/news/prirodoznavstvo_2_kl_zustrich_58_jaki_roslini_zaneseni_do_chervonoji_knigi_ukrajini/2014
Категорія: Уроки | Додав: (25.07.2015) | Автор: Home
Переглядів: 1768 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!