Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Взаємозвязок дії множення і ділення. Розв'язування задач
Урок математики
Дата
Вчитель Тимощук О.С.
Тема. Взаємозвязок дій множення та ділення. Розв’язування задач.
Мета. Навчати учнів використовувати зв'язок дій множення і ділення для розв'язування прикладів; формувати вміння складати приклади на ділення з прикладів на множення; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, вміння узагальнювати, аналізувати, групувати; виховувати акуратність, допитливість.

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Перевірка Д/з.
На дошці записані результати прикладів і одне «зайве» число.
67 55 19 19 48 35 12
Знайдіть «зайве» число. (12)
Яке це число?
З чого складається?
Добутком яких двох чисел є число 12?
2. Усний рахунок
Гра «Сніжинка»
3. Каліграфічна хвилинка
Яке сьогодні число?
Пропоную вам записати число 12.
Де записане це число правильно? Чому? ( в одній клітинці і в двох).
Ігрова ситуація
Діти, сьогодні 12 грудня,зима, але ж надворі немає снігу. Дерева, земля ми сьогодні нашіптували «Холодно». Нам потрібно допомогти нашій матінці – Землі. Будемо збирати сніжинки за кожне правильно виконане завдання.
4. Математичний диктант (2 учні за зворотньою дошкою).
1. Мама спекла 23 пироги з вишнями, а з маком на 12 більше. Скільки пирогів спекла мама з маком? (23+12=35 (п.)).
2. Тато зірвав у саду 35 груш, а слив на 23 менше. Скільки слив зірвав тато? (35-23=12 (сл..)).
3. У бабусі було 35 яблук. 12 яблук бабуся віддала внукам. Скільки яблук залишилося в бабусі? (35-12=23(ябл.)).
4. В магазин привезли 6 ящиків по 2 кг в кожному печива. Скільки всього кг печива привезли в магазин? (2*6=12(кг)).
Перевіримо. На дошці запис 23+12=35
35-23=12
35-12=23
- Діти, що ви помітили?
- Висновок: дія додавання пов’язана з дією віднімання.
- А хто пам’ятає правило?
- А як же перевірити приклад 2*6=12?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні ми навчимося перевіряти дію множення дією ділення. А для чого нам це потрібно?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Приклад 2*5=10
10:2=5
10:5=2
У нас є 10 ґудзиків. Ділимо на 2 ряди і отримуємо по 5 ґудзиків у кожному ряді. А якщо ділимо на 5 – то отримуємо по 2 ґудзики.
- Діти, ділити –це дуже довго, тому потрібно запам’ятати правило.
- Прочитала правило я.
- Прочитали хором.
- Продовжіть моє речення: якщо добуток поділити на один із множників, то….
- Закрийте очі і повторіть собі правило.
- Хто може розказати?
Робота з підручником.
Знайдіть № 470 на с. 76.
- Прочитайте вираз.
- Чи правильно обчислений знайдений добуток? Чому?
- А зараз пропоную самостійно скласти 2 приклади наділення до прикладу на множення. 2*4=8
- 1 учень біля дошки (колективно).
Фізкультхвилинка.
V. Розвиток математичних вмінь та навичків.
Задача №472.І недаремно у нас задача про урожай. Щоб його було більше, нам потрібно якомога більше назбирати сніжинок.
Задачу читаю я.
Показую овес, просо, кукурудзу.
Читають самостійно.
Складаємо скорочений запис задачі.
- Діти, хто може самостійно розв’язати?
- Кому важко? (допомагаю).
- Перевірила. Похвалила.
Задача 473 (колективно).
- Цього року не було грибів. Чому? Тому що не було вологи. Знову потрібно сніжинку заробити. Вперед.
- Складаємо скорочений запис.
- Складаємо план розв’язку.
- Діти, хто може самостійно розв’язати задачу?
- Решта дітей розв’язують колективно.
Самостійна робота (диференційована)
В. р. 6+2*8 (23+8) – 2*6
25-2*9 45-2*5
Д.р. 14-7+4 2*8-6
14-(7+4)
С.р. 2*5+2=12
2*4-1=7
Перевірка
В. р. – на дошці.
Д.р. – самоперевірка.
С.р. - я.

Підсумок уроку
- Що нового ми сьогодні навчились?
- Подивіться чи правильно я зробила?
- 12:2=5
Знайдіть помилку. Допоможіть мені, то як мені скласти?
Кажіть мені, а я буду писати.
А хто придумає сам приклад на множення і складе на ділення?
Самостійна робота
2*7=14 2*8=16
Перевірка.
Домашнє завдання
Виконати №474,475.
Категорія: Уроки | Додав: timochyk31 (11.12.2016) | Автор: Тимощук Ольга Сергіївна E
Переглядів: 657 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!