Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Квет "Школа детективів"

Школа детективів

Вчитель зачитує дітям листа: «Дорогі леді і джентльмени! Я, Шерлок Холмс, запрошую вас пройти курс навчання в моїй школі детективів. Чому саме вас? Усі говорять про вашу проникливість, розум, спритність і хитрість! Мені дуже потрібні такі помічники, але я повинен переконатися, що ви дійсно такі, як про вас говорять. Для цього пройдіть мої випробування».

Завдання «Спробуй не помилитися»

Хороший детектив повинен бути дуже уважним. Вчитель запитує дітей, що сидять в класі: «Чи зможете ви зараз повторити за мною три коротенькі фрази?» «Двічі два — чотири», — каже вчитель. Усі впевнено повторюють цю першу фразу. «Тричі три дев’ять», — говорить він. Помилки знову немає, усі повторили. «Ось ви і помилилися», — радісно заявляє ведучий. Діти здивовано: «Чому?». Ведучий пояснює: «Ось ви і помилилися» — це і була моя третя фраза і ніхто її не повторив». Якщо знайшовся хтось дуже уважний і повторив її, йому дають приз.

Завдання «Пластилінові ляльки»

Без оволодіння секретами конспірації хорошим детективом не стати. Одна зі складових конспірації — вміння перевтілюватися. У ході завдання дітям треба перетворитися на пластилінову ляльку.

Вправа складається з трьох етапів. Спочатку діти імітують пластилінову ляльку в холодильнику — матеріал втратив свою пластичність, він твердий та жорсткий. Потім вчитель намагається міняти пози дітей, але застигла форма ускладнює завдання, і ведучий повинен буде відчути певний опір матеріалу. Третій сигнал — дітям треба уявити, що в кімнаті, де знаходяться пластилінові ляльки, одночасно включили всі обігрівальні прилади. Вони починають розм’якшуватися аж доки лялька не «стікає» на підлогу і не перетворюється на безформну масу.

Завдання «Увійти в образ»

Щоб встановити особу злочинця, багато детективів втілюються в його образ. Дітям зачитують опис злочинця, вони слухають, а потім відтворюють почуте.

1. Його ходу не можна було сплутати. Він пересувався якось стрибкоподібно, а голова була завжди нахилена трохи вправо. І ще він постійно наспівував.

2. У нього була чарівна посмішка. Він трохи кульгав на ліву ногу. Слабкістю в його характері було те, що він постійно розстібав і застібав ґудзики на комірі сорочки.

3. Ходу його можна було назвати тарганів крок. Одна штанина була загорнена вище коліна. Перше, що впадало в очі при зустрічі з ним — він трясся як осиковий лист і бурмотів щось собі під ніс.

4. Це був високий чоловік з гордо піднятою головою і широкими грудьми. Руки він постійно тримав у кишенях і лише зрідка виймав ліву руку, щоб почухати потилицю. При цьому його очі бігали в різні боки, а права нога зрідка підстрибувала.

Завдання «Базіка — знахідка для шпигуна»

Уміння тримати язик за зубами — одна з головних навичок детектива. Хтось володіє нею з народження, а комусь доведеться її розвивати. Вчитель, розставивши з помічниками стільці по колу, запрошує всіх дітей присісти. У центр кола теж ставиться стілець — для «інструктора», який починає справжній «допит». Він ставить слухачам запитання так, щоб застати їх зненацька. При цьому за умовами гри не можна відповідати «так» чи «ні», а також забороняється називати кольори.

Перемагає той, хто жодного разу не помилився та без зволікання давав точні відповіді. Варіанти запитань: 1. Квадрат є прямокутником? 2. Земля має форму кулі? 3. Корова дає прозоре молоко? 4. Ти вмієш готувати яєчню? 5. Ти більше любиш чорну або червону смородину? 6. Правда, що тебе звуть Наталя? 7. Яблуко — це фрукт?

Завдання «Сигналізація»

Дітям потрібно непомітно проникнути в лігво бандитів і забрати таємничий пакунок. Але вхід до схованки перекритий спеціальною охоронною системою. Охоронна система — це звичайна мотузка, якою перетягнути вхід, але залишається невеличкий простір, через який можна пролізти. Завдання учнів — пролізти до кінця, не зачіпаючи мотузку, і дістати згорток. У ньому зберігаються дипломи детективів, які отримує кожен учень.

Автор квесту: Дарина ФірсоваДжерело: https://osvitoria.media/experience/try-kvesty-yaki-vchytel-mozhe-organizuvaty-na-svoyemu-urotsi/
Категорія: Класні виховні заходи | Додав: (26.04.2018) | Автор: Дарина Фірсова W
Переглядів: 265 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!