Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння таблиць додавання та віднімання в межах 10. Вимірювання і побудова відрізків

Тема. Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння таблиць додавання та відні-

            мання в межах 10. Вимірювання і побудова відрізків.

Мета. Формувати навички лічби в межах 20, закріпити вміння і навички

           додавання й віднімання в межах 10, удосконалювати навички

           вимірювання й побудови відрізків, вчити розв’язувати задачі;

           розвивати мислення, пам'ять, увагу; виховувати інтерес до знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

             Всі за парти дружно стали

             І з гостями привітались.

             Посміхнулись, тихо сіли

             Й до роботи приступили.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети.

     - Яким ви хочете бачити сьогоднішній урок?

     - А якими ви повинні бути на уроці?

     - Сьогодні у нас буде незвичайний урок – урок-подорож. І помандруємо

        ми з вами по Математичній галактиці, побуваємо на незвичайних

        планетах та зорях. Під час подорожі ми повторимо лічбу чисел у межах

        20. Будемо розв’язувати приклади та задачі, перевіримо, чи вмієте ви

        будувати відрізки. А для чого нам це потрібно?

       Щоб дізнатися, на чому здійснимо подорож, відгадайте загадку.

                     Розтина блакить, гостроголова,

                     Аж до зір готова досягти;

                     Космонавтики вона основа

                   «Екіпаж споряджено – лети!»

                     Тут, у вірші, й відповідь готова,

                     А тобі – лишається знайти.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

      1. Першу зупинку ми зробимо на зірці Довідкова

      - Чи знаєте ви що таке галактика? зоря? планета? Нам допоможуть місцеві

      жителі. Надаємо їм слово.

       Робота довідкового бюро.

       Галактика – величезне скупчення зір

      Зорі – розпеченні велетенські кулі(небесні тіла).

      2. Усна лічба

          Наступну зупинку ми зробимо на зірці Обчислень. Будьте уважними.

          1)5 берізок, 2 смерічки зеленіють над потічком,

             біля них одна калина,

             скільки всіх дерев, скажи-но?

          2)Гра «Мовчанка»

  

 

    3              5           4                                       10            7          

 

    2           +6           0                                                -7           

 

                  1                                                      8               9

      3. Каліграфічна хвилинка

          Наступна зупинка зірка Міркувань.

                          Одиниця жартувала

                          та нуля все розважала.

                          Коли друзі поруч стали   

                          число яке вони склали?

          - За допомогою яких цифр записується число 10?

          - Як записуються цифри?

     4. Математичний диктант.

         Наступна зупинка на зірці Рішень.

         - число 9 зменшити на 5;

         - від 10 відняти 2;

          - перший доданок 3, другий доданок такий самий, знайти суму;

          - до якого числа треба додати 3 щоб отримати 8;

          - запишіть число, яке містить 1 дес. і 2 од.,

          - у Оленки було 6 цукерок а у Петрика на 5 менше. Скільки цукерок у

          Петрика?

            4  8  6   5  12  1

           - назвіть найбільше число, найменше число, запишіть у порядку

           зростання.

            1   4   5    6     8      12

       - Яке число зайве? Чому?

      5. Фізкультхвилинка. Зоря Відпочинку.

IV. Закріплення та повторення вивченого.

           1. Зупинка на зірці Думок.

               Гра «Влучний стрілець» С. 83, №1

           - Скласти приклади, в яких перший доданок число 10.

           10+7             10+5

           10+3             свій приклад

           - Як по іншому називається число 10? яке число утвориться з двох

           десятків?

           - Полічити від 11 до 20; від 20 до 11.

           2. Зупинка на зірці Задач.

           Оленка вирізала 10 сонечок, а Петрик – на 6 сонечок більше. Скільки 

           сонечок вирізав Петрик?

           Аналіз задачі. Розв’язок.

           - Що таке Сонечко?(правильно, зірка).

        - А ще є комаха сонечко, подивіться. Вони дуже корисні, бо поїдають

        шкідників рослин.

V. Розвиток математичних знань.

    1. Самостійна робота

     Зірка Випробувань 

      1 варіант                                         2 варіант

6-3-2            1+5+3                        6+4-2          10-3-4

5+5-4           10-5-1                        4+4-3          5+1-4

    Перевірка

    2. Геометричний матеріал.

        Зірка Геометрія.  № 5    с. 83

      - виміряйте довжину відрізка.

      1 в.

Накресліть коротший відрізок від даного.

      2 в.

Накресліть довший відрізок від даного.

Яка довжина вашого відрізка?

VI. Підсумок уроку «Мікрофон». Зірка Вражень.

      - Ось і завершилась наша подорож.

      - Чи сподобався вам урок?

      - Що сподобалось найбільше? Чому?

      - Що вдалося найлегше?

      - Що було найважче?

      - Як ви думаєте, чи досягли ми поставленої мети?

      - Дякую за гарну плідну роботу. Вдалого повернення на планету Земля.
 
Броль Н. О., учитель початкових класів, Шепетівський НВК № 2 Хмельницької обл.
 

         

http://osvita.ua/

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (04.07.2010)
Переглядів: 6052 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!