Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Маленька подорож у велике майбутнє. Казка «Промінець – син сонця» (за Казимирою Поляковою)

Маленька подорож у велике майбутнє. Казка «Промінець – син сонця» (за Казимирою Поляковою)

 

 

Читання. 4 клас

 

Тема :  Маленька подорож у велике майбутнє

Матеріал до уроку: Казка «Промінець – син сонця» (за Казимирою Поляковою)

Мета :  познайомити з творчістю Казимири Полякової та її твором;

              удосконалювати навички правильного, виразного і свідомого читання учнів, вміння визначати головну думку твору;

              розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу; збагачувати словниковий запас учнів новими словами;

              виховувати гордість за свою країну, її досягнення в космосі.

Тип уроку : комбінований.

Методи, прийоми і форми роботи: використання технологій: «ПіснеЗнайка», розвитку  критичного мислення ( «Мікрофон», «Передбачення», «Асоціативний кущ», робота в парах, метод «Речення з відкритим кінцем»), ІКТ.

Обладнання :  МПТ «ПіснеЗнайка» (пісні  «Сонце», «О,Земле!», «Гідросфера», «Літосфера»);  підручник для 4 класу шкіл з російською мовою навчання «Українська мова: Художнє слово. Читання» (О.Н.Хорошковська, Н.О.Воскресенська); презентація, малюнки за темою, картки.

 

Хід уроку

І.Організаційний момент

  Встаньте, діти, ви рівненько,

  Посміхніться всі гарненько.

  Посміхніться ви до мене,

  Поверніться до гостей

  Привітайтесь : «Добрий день!»

-  Діти, хто допомагає нам вчитися?

-  Давай привітаємо наших гостей  «Піснезнайкою».

      Діти співають уривок з пісні «Сонце»

  Ми знов, наші друзі, вітаємо вас

  Послухать цікаві історії час.

  Це просто чудово, ми раді безмірно,

  Сьогодні історія в нас неймовірна.

 

-  На уроці нам буде допомагати промінчик. Ми разом з ним  та «ПіснеЗнайкою» здійснимо цікаву подорож .

-   Працювати будемо за таким планом ( у вигляді сонечка):

 

1. Перевірка домашнього завдання

2. Мовна розминка

3. Словникова робота

4. Музична пауза

5. Робота з оповіданням

6.Робота в парах

7. Домашнє завдання

8. Підсумок уроку

- Коли ми виконаємо усі завдання, наше сонечко засяє.

-  Роботи у нас дуже багато, тож, щоб усе встигнути, ви повинні бути

                  Уважними

                  Розумними

                  Організованими

                  Кмітливими                

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

      

  1) Перевірка домашнього завдання

 -  Який розділ ми зараз вивчаємо? (« Все починається в житті з малого»)

 - Ми дізналися вже багато цікавого. А про які космічні досягнення України йшла мова на попередньому уроці?

-  Українська земля дуже багата на таланти. Чимало видатних людей з України внесли значний вклад у розвиток авіації. Чи дізналися ви, хто ці видатні люди?

-  Уявіть себе на телепередачі «Цікаві історії». Що ви б розповіли з цієї нагоди?

     

   2) Вправа «Мікрофон»

- Підведемо підсумки. Чи цікаво вам було працювати з додатковою літературою? Чому?

- Прокоментуйте відповіді учнів. Чи цікаво вам було дізнатися такі космічні новини?

  

   3) Доповідь про космонавтів з показом презентації «Космічні мандрівники»

 

- Оцініть роботу дітей.     

 

 4)  Мовна розминка.

 

 - Читати ми будемо багато. Давайте підготуємо наш мовний апарат разом з «ПіснеЗнайкою».  Попрацюємо з піснею  «О,Земле!» с.9

 

О, як це чудово, послухайте, діти,

Що всім нам знайшовся притулок у світі!

В безмежному космосі добре помітна

Домівка людини – Земля наша рідна.

 

                                           Планета велична, багата на диво,

                                               Усе на ні є, щоб нам жити щасливо.

                                                  Створивши життя на планеті чудовій,

                                                     Творець забезпечив найкращІ умови.

Її атмосфера, як ковдра, вкриває,

Від впливу космічного оберігає.

А Сонце яскраве нас лагідним світлом

Завжди зігріває, і взимку, і літом.

        

         а) Читання перших складів кожного слова;

- Прочитайте перший склад кожного слова у першому стовпчику.

         б) Читання напівголосно;

- Прочитайте напівголосно другий стовпчик.

         в) Читання голосно, виразно;

- Прочитайте голосно, виразно третій стовпчик

         г) Читання під музику.

 

- Вам подобається працювати з «ПіснеЗнайкою».  Заспіваємо пісню «О, Земле!»

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку. Передбачення

- Готові працювати далі?    

 

 - Ми з вами знаємо різні пісні з Піснезнайки, а про кого йдеться мова в 

 цих рядках?

                 ... Нас лагідно будить, заспати не дає…?  (Сонце)

 

ТЕМА УРОКУ: Маленька подорож у велике майбутнє.

-  Сьогодні  перший урок з цієї теми. На ньому ми познайомимося з творчістю письменниці Казимири Полякової та з її казкою «Промінець – син Сонця».

 

-  Як  ви вважаєте, як пов’язані між собою слова  «сонце» і «космонавт»? Спробуйте передбачити, про що буде йти мова у казці.

 

-  Чого ви хочете досягнути на цьому уроці?

 

-  Чого ви очікуєте від уроку?

 

-  Ми будемо старанно працювати, і ваші сподівання обов’язково здійсняться.

А завдання уроку такі:

 

ЗАВДАННЯ УРОКУ:

§      удосконалювати навички читання;

§      збагачувати словниковий запас;

§      розвивати зв’язне мовлення;

§      визначати мету твору.

 

 ІV. Вивчення нового матеріалу.

        

          1) Розповідь про творчість Казимири Полякової.

- Про творчість Казимири Полякової нам розповість Тетяна. (Доповідь учениці)

 

- Оцініть роботу Тетяни. Як вона розповідала? Чи цікаво було слухати її?

 

         2) Словникова робота.

           

         а) Колективне читання стовпчиків слів.

     - У цьому оповіданні ви зустрінетесь з такими словами:

               промені                 летять             розбудили           ласкаві

               промінці                несуть            розглядали           веселі

               промінчик            прийшов         торкнувся             золотий

-   Знайдіть серед поданих слів спільнокореневі, прочитайте їх голосно, правильно змінюючи наголос.

-  Прочитайте слова третього стовпчика. Чим відрізняється їх вимова від російських слів?

-  Складіть речення, використовуючи якомога більше цих слів.

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (06.07.2010)
Переглядів: 4111 | Рейтинг: 3.4/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!