Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Ми йдемо до школи вранці

Ми йдемо до школи вранці

 

Мета. Виховувати звичку приходити у школу вчасно, до дзвоника, вітатися зі старшими, ровесни­ками, шанобливо ставитися до дівчаток; після пере­рви не запізнюватися на урок; вчити виявляти тур­ботливе ставлення до старших, товаришів.

Обладнання. Магнітофонний запис — «Пісня про школу».

Попередня робота. Вивчення дітьми віршів про школу.

 

Хід заняття

 

1.   Слово вчителя.

Ось і школа, ось і клас.

Він давно чекає нас.

І прийшли ми всі сюди,

Щоб учитись і рости.

§  А що про школу зможете розповісти ви самі? (Читання школярами віршів про школу).

§  Чому школу називають другим домом? Як ви вва­жаєте? (Відповіді школярів).

 

2.   Бесіда.

Запитання до дітей

1.  Згадаємо, що треба зробити, щоб прийти до шко­ли чистими і охайними?

2.  Чи ґречно запізнюватися на заняття? Чому?

3.  А якщо таке вже трапилося, і ви запізнилися на урок, як треба повестися?

4.  Чи не забуваєте ви вітатися із дорослими та ро­весниками?

5.  А коли ви зустрінете в школі незнайому людину, чи привітаєтеся з нею?

6.  Чи доводилося  вам допомагати працівникам школи? Розкажіть про це.

Слово вчителя. Я бачу, ви дуже добре знаєте пра­вила поведінки у школі. Молодці.

 

3.      Гра «Правила для учнів».

А зараз проведемо гру. Я буду читати вірш С.Маршака, а ви будете виконувати те, про що в ньому говориться:

 

Заходить вчитель треба встати      (діти встають).

Коли дозволить тихо сядь                 (тихо сідають).

Спитати хоче — не гукай                       (свариться пальцем),

А тільки руку піднімай                            (піднімають руку).

У школі парту бережи                            («витирають» кришку парти),

І на парті не лежи                                   (схиляються до парти).

Щоб урок не минув марно, Треба сісти рівно, гарно (діти гарно сідають за парти).

Не скрекочи на уроках                             (зображують телень­кання язиком),

Як папуга чи сорока                                             (махають руками, ніби птахи).

 

§  Яке з правил вам найважче виконувати? А яке — найлегше?

 

4.      Аналіз ситуацій морального змісту.

      а) На урок праці всі учні принесли картон — вирізувати ялинкові іграшки, а Павлик забув. Усі навколо працюють, а він без діла сидить.

§  Що мали б зробити однокласники?

§  А як би ви вчинили, опинившись поряд із Павликом?

§  Чи були у вас у класі подібні випадки? Як ви тоді поводилися? Чому?

      б)          Закінчується урок ліплення. У дітей дуже цікаве і важливе завдання — виліпити лисичку. За партою сидять подруги — Маринка й Оленка. Гарна в Оленки лисичка, — мов жива. А Маринка старається-старається, а все ж лисичка в неї не виходить. У Маринки від розпачу аж сльози на очах виступили. Оленка вже закінчила роботу, сидить та весело усміхається.

§  Що вам не подобається у даній ситуації?

§  Як би ви повелися на місці Марини? А Оленки?

 

5.   Слухання пісень про школу

§  («Чему учат в школе» та ін.).

§  Так чому ж навчають дітей у школі?

§  (Відповіді школярів).

 

6.   Слово вчителя.

      Найголовніше — в школі на­вчають дружити. Тому що, коли жити дружно, з посмішкою, поважати один одного, то в класі буде радісно і весело.

§  А як же зробити так, щоб всім у класі було добре?

§  Що для цього потрібно робити?

(Відповіді учнів).

Діти, треба, завжди намагатися бачити поруч із собою іншу людину — однокласника — та пам'ятати про нього. А ще — передбачати, як твоя поведінка відобразиться на інших.

§  Як цього домогтися?

(Відповіді учнів).

 

Правильно, треба в колективі жити так, щоб не бу­ло конфліктів. А для цього спробуємо сформулювати основні правила у взаємостосунках один з одним:

Пам'ятай, що настрій інших багато в чому зале­жить від тебе.

Не забувай, що всім властиві недоліки, будь терплячим.

Роби так, як би хотів, щоб чинили щодо тебе.

 

7.         Узагальнення.

§  Вам подобаються ці правила?

§  Спробуємо намагатися дотримуватися їх?

 

8.         Малювання

§  Намалювати, якою б ви хотіли бачити школу.

§  Виставка малюнків.

§   

9.   Підсумок заняття.

§  Що нового ви дізналися для себе?

§  Чому навчилися?

 

 

http://budschool.at.ua/

Категорія: Класні виховні заходи | Додав: [ADM]Irina (18.10.2009)
Переглядів: 5332 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!