Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Не починай, щоб потім не кидати...

Не починай, щоб потім не кидати…

Можливо, ви вже знаєте смак тютюнового диму, а може - перебуваєте на відстані простягнутої руки від першої цигарки. Ви ще не потрапили в полон, ще не пізно, ще не тяжко відмовитися від куріння, яке завдасть вам величезної шкоди в майбутньому. Поміркуймо, як змінюється ваше життя після того, як ви почали курити.
     Що ж підштовхує людину перейти до табору курців? Хибне уявлення, що курять всі. Людину із сигаретою можна зустріти всюди, тому складається враження, що курить більшість населення. Проте статистика свідчить, що курить лише третина землян ( 40% чоловіків, 12% жінок). Отже більшість людей не курить. Вони знають, що тютюновий дим є сильнодіючою сумішшю шкідливих газів, смоли та твердих часток і не приносить жодної користі для здоров’я.
     Тютюновий дим містить 4000 хімічних сполук, 40 з яких викликають рак, а також декілька сот отрут, включаючи нікотин, ціанід, миш’як, формальдегід, вуглекислий газ та радіоактивні речовини: полоній, свинець, вісмут. Пачка цигарок в день – це біля 500 рентген опромінення на рік! Температура запаленої цигарки 700 – 900 градусів! Легені курця зі стажем – чорні .
При постійному курінні стійкість до нікотину в людини поступово підвищується, що обумовлює потребу збільшувати щоденну дозу сигарет. У випадку припинення надходження в організм нікотину в курця розвиваються явища абстиненції, тобто тяжкі фізичні й психічні розлади; що знімаються або полегшуються після прийому чергової дози нікотину. Напевно, не варто роз'яснювати чому.
    Нікотин це сильна серцева й судинна отрута. Куряща людина і не відає, що тільки від однієї викуреної сигарети серцебиття частішає на 18-20 ударів за хвилину,а кількість серцевих скорочень за добу в курящих більша на 15-20 тисяч. Зрозуміло, це не може добре позначитися на роботі серця. Курці, не розлучаючись із сигаретою, змушують своє серце працювати "на знос". Під впливом нікотину відбуваються звуження кровоносних судин і зміни в їхніх стінках, що сприяє розвитку атеросклерозу. 
     Уявіть собі, що вчора ввечері ви лягли спати молодою, здоровою, енергійною людиною. Ви не знали нічого про головний біль, задишку та втомлюваність. А сьогодні вранці ви прокинулися старим, немічним чоловіком. Ломота в кістках, головний біль, сухість у горлі. Постійний кашель, нездатність до тривалих трудових зусиль – все це чекає на вас, ви прийдете до цього стану через 20 років куріння.
   Варто нагадати, що розвиток легень припиняється лише після двадцяти років. Куріння до цього віку порушує формування легеневої тканини. Тому чим раніше почати курити, тим гірший прогноз.
    Через 30 хвилин рівень нікотину в крові знижується вдвічі, і ви знову тягнетесь до цигарки. Це пояснює чого курці викурюють в середньому 20 цигарок на добу, а то й більше. Тепер порахуйте скільки грошей ви викурите за своє життя.
    Вам здається, що з цигаркою в руках, ви здаєтеся дорослішими? Це – міф. Ви виглядаєте дурнішими, ніж ви є насправді.
    Вам здається, що цигарка спасає вас від нудьги? Це – теж міф. Адже до того, як ви почали курити, ви знаходили ліки від нудьги?
     Вам здається, що цигарка спасає вас у стресовій ситуації? І це теж – ні! Вона навпаки вводить організм в ще більш стресовий стан.
А як виглядає з цигаркою дівчина? Привабливо? – Ні. Вона здається всім доступною.
    Звичайно, якщо вам всього 16 – то всі ці проблеми здаються вам далекими. Але з кожним роком ви стаєте все дорослішими. Ви почнете задумуватися про своє здоров’я, адже, як говорили античні філософи: «Здоров’я – це ще не все, але все інше без нього ніщо».
     Усі дівчата прагнуть до успішного життя, мріють вийти заміж за коханого чоловіка, народити здорових дітей і разом з ними жити в радості і щасті.
     Але чи справдяться їхні надії, якщо в руках у них цигарки, адже хлопці не ставляться серйозно до дівчат, які курять. Одружуються вони з тими, хто не має цієї шкідливої звички, бо переконані: якщо дівчина курить – довго красивою не буде і здорової дитини також не народить.

Вживати нікотин – це не погана звичка, це – наркотична залежність.
Ви – наркоман!
   Дорослі часто усвідомлюють, що колись, почавши курити, зробили це необачно. Вони б раді кинути, та вже пізно. Їм також важко сказати у голос, що через власну слабкість дуже багато втратили: здоров’я, час, красу, і, можливо, просте людське щастя.
    «Звичка, огидна для зору, нестерпна для нюху, шкідлива для мозку, небезпечна для легенів, - ось що таке куріння» - Яків І, король Англії.
    «Від куріння тупіють, воно несумісне з творчою роботою. Куріння годиться лише для нероб» - Йоганн Гете, класик німецької літератури.
     «Сигарета – це паличка, на одному кінці якої вогник, на іншому – дурень» - Бернард Шоу, класик англійської літератури.
Вдумайтесь в ці вислови та зробіть свій вибір.

http://vrschool2.at.ua/

Категорія: Класні виховні заходи | Додав: [ADM]Irina (25.01.2010)
Переглядів: 2902 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!