Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Небезпека від вогню. Причини виникнення пожежі. Ситуаційна гра «Дії під час пожежі»

Тема. Небезпека від вогню. Причини виникнення пожежі. Ситуаційна гра « Дії під час  пожежі » .

 

Мета. Зясувати причини виникнення пожежі. Продовжувати навчати учнів правил протипожежної безпеки, правильно діяти під час виникнення пожежі та евакуації з приміщення, знаходити зв'язок : причина – наслідок. Розвивати увагу, мислення, зв’язне мовлення. Виховувати повагу до професії пожежника.

 

Обладнання. Підручник «Основи здоровя» (Н. М. Бібік, Т. Є. Бойченко, Н. С. Коваль,

О. І. Манюк.) .   Зошит «Основи здоровя» (Н. В. Діптан).    Малюнки і таблиці до теми.

 

Хід уроку

 

І. Повідомлення теми і мети уроку.

Відгадування загадки.          З язиком, а не лає,

                                                без зубів, а кусає.

                                                На своєму шляху

                                                все змітає.       (Вогонь)

- Діти, а що є наслідком вогню? (Пожежа.)

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про вогонь, про наслідок вогню – пожежу, причини її виникнення , будемо вчитися правильно діяти під час пожежі.

 

ІІ. Активізація опорних знань.

1.Слухання вірша.

- Діти, послухайте, як про вогонь говорив Дмитро Павличко.

                                               Ватра, вогнище, багаття!

                                               А вогонь один? Та ні!

                                               Різні назви, різні плаття,

                                               Різні лики вогняні.

- Як Д. Павличко у вірші називає вогонь? (Ватра, вогнище, багаття.)

- Як можна назвати ці слова? ( Синоніми.)

- Як ви думаєте, про які різні плаття, різні лики вогняні говорить автор у вірші?

(Вогонь може бути малий і великий, з блідим полум’ям і темним ( чорним) полум’ям.)

 

2. Створення проблемної ситуації. Дискусія «Обери позицію».

- Для вас вогонь - це друг чи ворог? Оберіть позицію і доведіть свої міркування.

( Діти підходять до певної таблички ( ВОГОНЬ – ЦЕ ДРУГ,     ВОГОНЬ- ЦЕ ВОРОГ , ВОГОНЬ- ЦЕ …   ), обговорюють свою позицію у групах, обмінюються  міркуваннями.

Висновок: вогонь може бути і другом, і ворогом. Щоб вогонь не став для нас ворогом, щоб не виникла пожежа, треба дотримуватись певних правил.)

 

  ІІІ. Мотивація навчання.

-         Чи потрібні ці знання у вашому житті?

-          Міркування учнів. ( Висновок: знаючи причини пожежі, можна її уникнути; вміючи правильно діяти під час пожежі, можна її швидше подолати, зменшити втрати під час виникнення пожежі.)

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Причини пожежі.

- Як ви думаєте, через що найчастіше виникають пожежі? (Через ігри дітей із сірниками.)

-Отже, одну причину пожежі ми зясували.

а) Робота з підручником (ст.60).

-Діти, уважно розгляньте малюнки і назвіть інші причини пожежі.

(Іскри бенгальського вогню. Саморобні обігрівальні прилади. Одяг, що сушиться біля

ввімкнених електричних чи газових приладів. Несправна штепсельна розетка, вилка на

електричному шнурі.)

б) Читання віршів (мовчазне читання).

- Про яку причину виникнення пожежі говориться у віршах?

                  

І варіант.                      ПОРОСЯТА

Поставивши чайник на плитку, завзято

Вогонь запалили малі поросята.

Самі ж веселенькі гайнули гуляти:

М’яча у дворі узялися ганяти.

Коли нагулялись, згадали про чай:

-Вже, мабуть, готовий! Іди - вимикай! –

А чайник тим часом кипів та кипів,

Всю плитку забризкав, бурчав і шипів.

Вогонь загасив він, і в кухні відразу

Почулось свистіння горючого газу.

Прийшло поросятко, тернуло сірник:

Враз – вибух страшенний і жалібний крик, -

Це сталась біда: поросятка малого

В лікарню забрала «швидка допомога».

Щоб лиха такого із газом не знати,

Увімкнену плитку не слід залишати!

 

 

ІІ варіант.                     ЛИСИЧКА

Як лагідно сонце сія в високості!

Лисичка до лева зібралася в гості.

Вона біля шафи крутилася радо:

Свої розглядала багаті наряди.

Ось вибрала сукню найкращу для себе:

- Хороша, попрасувати лиш треба…-

Праску ввімкнула, але лиш почала,

Сусідка - сорока якраз завітала.

Про се і про те, бач, сорока тріщить.

Лисичка все слуха, а сукня – горить.

 

                    - Ой, що я накоїла! Як мені гірко!

На сукні новенькій зявилася дірка…

Лисичко – сестричко! Ти друзів стрічай,

Та праску при цьому завжди вимикай!

 

( Не залишати без нагляду електричні та газові прилади.)

 

Під час опрацювання вище вказаного матеріалу на дошці залишається така схема:

 

        ігри із сірниками        іскри бенгальського вогню                           
      

  саморобні обігрівальні   причини   одяг, що сушиться біля ввімкнених

прилади                              пожежі        електричних і газових приладів

  

несправна штепсельна розетка,          залишені без нагляду електричні та вилка на електричному шнурі                     газові прилади

 

2. Дії під час пожежі.

а) Робота з підручником ст.61-63.

Колективне читання поданого матеріалу і складання правил поведінки під час пожежі.

 

б)Практична робота. «Виклик» пожежників.

* Колективне складання діалогу між  «потерпілим» та «оператором» служби «101».

*Робота в парах. Гра «Виклик пожежників».

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота в зошиті.

І варіант. Тест «Пожежа в будинку». (Взаємоперевірка виконаного завдання.)

ІІ варіант. Учні за малюнком аналізують дії дітей, коли у їхній квартирі виникла пожежа.

 

VІ. Підсумок уроку.

-         Що нового ви дізналися на уроці?

-         Про що говорить прислів’я «Криком вогню не погасиш»?

-         Чи обов’язково говорити  «Добрий день», викликаючи пожежну команду? Чому?

 

VІІ. Домашнє завдання.

Скласти разом з батьками план свого помешкання. Позначити шлях виходу з нього під час пожежі.

 

Гречанюк Надія Іванівна, учитель початкових класів, Богородчанська школа № 1 Івано-Франківської обл.

За матеріалами: Освіта.ua

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (09.02.2011) | Автор: Гречанюк Надія Іванівна
Переглядів: 5871 | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!