Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Нумерація багатоцифрових чисел. Задачі на рух. Швидкість. Одиниці вимірювання швидкості

РОДНИКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ Т. Г. ШЕВЧЕНКА
ПАЛАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
УМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Презентаційний урок
математики у 3-А класі
на тему:
«Нумерація багатоцифрових чисел. Задачі на рух. Швидкість. Одиниці вимірювання швидкості»


 

Вчитель початкових класів:
спеціаліст ІІ категорії
Марунич Н. В.

 



2021/2022


Тема. Нумерація багатоцифрових чисел. Задачі на рух. Швидкість. Одиниці вимірювання швидкості.
Мета:
навчальна: ознайомити з новою фізичною величиною – швидкістю; навчити виконувати ділення з остачею та розв’язувати задачі на рух; продовжувати формувати уявлення учнів про «розряд» і «клас»; систематизувати знання, вміння й навички читати багатоцифрові числа, виділяти розрядний склад числа, порівнювати числа;
розвивальна: розвивати обчислювальні навички, вміння складати й розв’язувати задачі, логічно мислити, правильно та чітко виражати свою думку;
виховна: виховувати організованість та бажання досягти успіху в роботі.
Формування компетентностей:
предметна: узагальнювати вміння розв’язувати текстові задачі;
ключові компетентності:
- спілкування державною мовою – розуміти і пояснювати тексти математичних задач;
- математична – встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності;
- соціальна та громадянська – співпрацювати в команді.
Обладнання та матеріали: ноутбук, телевізор, дидактичний матеріал, карти знань, робочий зошит-посібник, плакати, сигнальні картки, мікрофон, пісковий годинник.
Тип уроку: застосування знань і вмінь.
Епіграф уроку: «Математика безмежно різноманітна і міститься в усьому».

Хід уроку

І. Організаційний момент
Привітання. Вступне слово.
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо.
Роботу швидше починаймо.
Підготовка учнів до заняття
- Для того , щоб активізувати нашу пам’ять, пропоную пограти в гру.
Гра «Математичні слова»
- Створіть ланцюжок слів, пов’язаних з математикою (математика, лінійка, коло, квадрат, кілометр, сума, різниця…).
Налаштування на урок за допомогою афірмації.
(Я вірю у свою здатність гарно вчитися).

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка д/з.
- Яке було д/з?
- Повторити навчальні одиниці, вивчені на уроці ( с. 32, 33, 34).
- Виконати тестові завдання на с 36.
- Виконати завд. 1, 2, 3 на с 36.
- Що таке багатоцифрові числа?
- Що потрібно знати для читання та запам’ятовування багатоцифрового числа?
- Ділення з остачею – це…

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

ІV. Робота над вивченням нового матеріалу (С. 37 – 40).
1. Робота за таблицею класів та розрядів

- Давайте повторимо назви класів і розрядів.
2. Робота над правилом.
- Прочитайте числа та поділіть їх класи.
а) 250000119 в) 5876300
б) 234998000 г) 60125000
3. Робота над чотирицифровими числами.
- Запишіть найбільше та най менше чотирицифрові числа за допомогою цифр 0, 1, 5, 7 (цифри в записі числа не повторюються).
- Записані числа поділіть на класи та прочитайте їх.
7510 057.
4. Робота над іменованими числами (Біля дошки).
- Виконайте дії над іменованими числами у стовпчик.
а) 3 км 500 м + 5 км 100 м = 8 км 600 м
б) 8 км 200 м – 6 км 150 м = 2 км 50 м
5. Робота над правилом.
- Виконайте ділення з остачею та зробіть перевірку.
20 : 8 = 2 (ост.4) 17 : 7 = 2 (ост.3)
6. Завдання Знайка.
- Знайдіть число, яке в результаті ділення на 3 дає число 7 і в остачі 2.
Це число 23.
23 : 3 = 7 (ост.2), бо 23 – 21 = 2, а 21 : 3 = 7.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

7. Робота над картою знань 15 «Нерівність» (див. вкладку зошита).
- Давайте пригадаємо, як порівнюють числа.
- Порівняйте числа.
- Запишіть відповідь за допомогою нерівності.
А) 60200 менше, за 62900
Б) 1620 більше, ніж 620
В) 8100 більше, ніж 8010
Г) 5007 менше за 7005.
8. ХВИЛИНКА ЗДОРОВ’Я
- Виконайте вправи для покращення зору.
Сторінка Мудрого Задачника
Виразне читання вірша.
9. Хвилинка Вундеркота.
- Послухайте разом з дикторм, слідкуючи за текстом.
- Запам’ятайте, що таке швидкість.
10. Робота над правилом.
Робота над задачею.
- Допишіть умову за наведеним вище зразком та розв’яжіть задачу.
11. Робота з даними таблиці «Швидкість у природі й техніці»

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Самостійна робота «Великі перегони»
- Діти, вам потрібно за 4 хв виконати запропоновані завдання.
Робота з математичним тренажером на с . 7.

VІІ. Підсумок уроку
Науковий
- Над якою темою працювали?
- Що нового дізналися?
- Що таке швидкість?
- Що таке фізика?
Емоційний
- Музична хвилинка.

Категорія: Уроки | Додав: fialkauman1963 (27.06.2022) | Автор: Марунич Н. В.
Переглядів: 263 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!