Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?
ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛ. ЗУСТРІЧ 28. ПЕРЕВІР СЕБЕ: ЩО Я ЗНАЮ ПРО НЕЖИВУ ТА ЖИВУ ПРИРОДУ ВОСЕНИ?
Мета: виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки; повторити, що від неживої природи залежить стан живої природи, а також діяльність людей восени; розвивати пізнавальну активність дітей; вмити розуміти, у чому полягає краса і багатство осені, правильно поводитися в природі восени.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Нежива та жива природа восени
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
— Які осінні турботи у людей у містах і селах восени?
— Розкажіть про те, як у вашій родині заготовляють на зиму осінній урожай овочів та фруктів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ви доведете, що від неживої природи залежить стан живої природи, я також діяльність людей восени. Переконаєтеся у тому, що розумієте, у чому полягає краса і багатство осені, і знаєте, як потрібно правильно поводитися у природі восени.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручникам (с 66-67)
— Оберіть правильпі відповіді тта запитання наших героїв.
1) Рівнодення — це, коли:
а) день триває рівно 10 годин, а ніч 14 годин;
б) день і ніч тривають по 12 годин.
2) Які природні явища відбуваються у житті рослин восени?
а) Розпускання листя на деревах і кущах;
б) листопад;
в) пожовтіння листя;
г) достигання плодів і насіння.
3) Як розмножують рослини? Встанови відповідність.
1) Овочі на городах а) живцями.
2) Кімнатні рослини б) насінням.
4) Які а грибів, що ти бячитп на фотографіях, їстівні, а які — отруйні?
а) Білий гриб;
б) опеньок осінній;
в) лисички;
г) бліда поганка.
5. Який птах не належить до перелітних7
а) Соловейко;
б) лелека;
в) синиця;
г) чапля.
6. Що трапиться, якщо восени зникнуть усі жолуді, горіхи та інші плоди?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота над загадками про комах
■ Серед лісу горбик-дім.
Тисячі живуть у нім.
Працелюбні ці комахи:
Добрі, щирі, розумахи... (мурахи).
■ Тонкі ніжки, дна крила,
І за розміром мала.
У кімнаті, надворі.
Рідна нам, як комарі. (Муха)
■ Фрукти, цукор полюбляє.
Де солодке відчуває.
В смужку н неї одежина,
Із комах уся родина. (Оса)
■ їх дружина кров з нас п'є,
В неї хист до цього є.
Як над вухом запищить —
Так і хочеться набить! (Комар)
• По травичці, по землі
Коні бігають малі.
Іподромом для них луг,
Не поставиш їх у плуг!
(Коник стрибунець)
■ У червоного малятки
На спині краплинки-цятки:
Чорні вуса, голова,
Любить лагідні слова. (Сонечко)
■ У живого гвинтокрила
На спині прозорі крила. Кольорові шати.
Любить мандрувати. (Еабка)
■ Заповзята трудівниця,
Вана праці не боїться.
Дуже сильна ця комаха
Називається... (мураха).
■ В мене довгий хоботок,
З квіт збираю я пилок.
Ще яскраві крильця маю,
Безтурботно я літаю. (Метелик)
• В нього крила, в нього вуса.
Трохи я його боюся.
Як летить — так чути звук.
Бронзовий великий... (жук).
VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Нежива та жива природа восени
Хвилинка милування природою
— Помилуйся осінніми пейзажами (с. 67) та пригадай наглу осінню мандрівку.
— Що тобі запам'яталося, сподобалося найбільше?
— Про що захотілося розповісти своїм друзям?
— Що тебе вразило?
— Які знання ти зможеш використати у щоденному житті?
— Тепер ти можеш вирушати у гості до зими.

Джерело: http://fiz-cultura.ucoz.ua/news/prirodoznavstvo_2_kl_zustrich_28_perevir_sebe_shho_ja_znaju_pro_nezhivu_ta_zhivu_prirodu
Категорія: Уроки | Додав: (25.07.2015) | Автор: Home
Переглядів: 1246 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!