Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Праця до поту — їжа в охоту. Українська народна казка „ Колосок ”

Тема.  Праця до поту — їжа в охоту. Українська народна казка  „ Колосок ”

Мета. Вчити дітей виділяти у тексті дійових осіб; давати їм елементарну характеристику; спостерігати за структурою і сюжетом казки; правильно оцінювати поведінку персонажів.

Розвивати вміння читати за особами; формувати навички правильного виразного й свідомого читання.

Виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбними.

Очікувані результати. Учні повинні навчитися читати в особах казку.  Давати  характеристику дійовим особам  казки. Вміти розрізняти хороші й погані  вчинки.

Методично-дидактичне забезпечення уроку.    Таблиці для вдосконалення навички читання, предметні малюнки, театральні реквізити, маски   півника та двох мишенят.

Тип уроку. Комбінований.

Урок побудований за матеріалами підручника О.Я.Савченко.Читанка.2 кл. -Київ „Освіта” 2002.

                                     

Хід уроку

I. Організаційна частина. ( 1хв.)

 Створення емоційно-сприятливої для навчання атмосфери уроку.

                   Наш урок цікавим буде!

                   Казку люблять усі люди!

                   І дорослі, і малі,

                   Тобто, й наші школярі.

                   Будемо ми працювати,

                   Й руку вправно піднімати.

                   Казка кличе нас усіх,

                   Починаємо мерщій!..

 

II. Розчитування. ( 4хв. )

         1. Вправи на розширення кута зору

 

                            од   не

                         пле              чі

                      пів                    ник

                  под                         вір'я

              мише                            нята

                 про                               пищали

         танцю                                    вали

- Прочитаємо слова, зосереджуючи увагу на лінії ( разом; один учень у зворотному напрямку).

 

2.Скоромовка.

                            Мусію, Мусію.

                            Муку сію,

                            Печу паляниці,

                            кладу на полиці.

                            Мусій, муку сій,

                            печи паляниці,

                            клади на полиці.

 

- Прочитайте тихо і повільно, голосно і швидко.

- Який звук зустрічається найчастіше?

- Прочитайте весело.

                                     

3.Читання складів на одному диханні.

                   Ла-ло-лу-ли-лі-ле.

                   Лам-лом-лум-лим-лім-лем.

                   Лак-лок-лук-лик-лік-лек.

- Які слова утворилися? Як вони утворилися?

Підсумок. Дякую, цікаво було з вами працювати.

 

III. Контроль, корекція і закріплення набутих знань ( 6хв.)

1. Любі діти! Давайте полинемо у казкову подорож. Але, щоб потрапити у країну Казки, треба виконати цікаве завдання.

- Прочитайте і назвіть „зайве” слово у кожній колонці (працюють у групах )

 

         сіН                                набаК                        неКл

         хоВу                             Вков                          уДб

         чіО                                шиМа                        паЛи

         куЗв                              цаєЗь                            ваСли

         зикЯ                              марКо                       поТоля

Ви швидко виконали завдання і ми з вами маємо змогу відвідати бал-маскарад казкових героїв. ( У масках казкових героїв виходять підготовлені учні і читають загадки, а решта відгадують і називають з яких казок вони.)

 

·       В лісі вогник рудуватий

      Шишки лускає завзято.

                                      (Білка)

 

·       Наче сонячні клубочки

         Хтось розсипав біля квочки.

         Хто це там пищіть, малята?

         Здогадалися?..    (Курчата)

·       Скачуть на болоті

         Зелененькі лапки,

         Квакають завзято

         Веселенькі...

                                      (Жабки)

 

·       Звірята рогаті,

         Та ще й бородаті,

         Ходять пастись в лози.

         Хто? Вгадайте!

                                     ( Кози )

 

·        Хвіст – як ниточка,

Сама – як калиточка,

Любить дуже ніч і тишу

Це маленька сіра…( миша )

                                    

·        Не князівської породи,

 А ходить в короні,

 Не їздець, а зі шпорами,

 Не сторож, а рано будить.

                                  ( Півень)

 

Фізкультхвилинка. ( 1хв. )

 

IV. Підготовка до вивчення нового матеріалу та повідомлення теми уроку ( 2хв )

 

  - Мандруємо далі країною казок. Сьогодні ми будемо працювати над українською народною казкою „ Колосок ”.

- Чи  є казка відомою для декого з вас? Де і коли ви знайомились з нею?

- Прочитайте з дошки тему уроку. Хто її автор?

 

V. Робота над казкою (12хв.)

 

1.Читання казки вчителем.

 

2.Перевірка первинного сприймання.

    - Хто головні герої?

    - Як звали півника?

    - А мишенят?

 

3.Словникова робота.

Млин — споруда, що розмелює зерно на борошно за допомогою вітряної, водяної, парової та іншої енергії.

Ціп - це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок, з'єднаних між собою ременем.

Не гаяти час - не витрачати його дарма.

Посадити пироги у піч - поставити їх до печі на випікання.

 

4.Мовчазне читання казки.

- Чи можна дати характеристику героїв? Яку?

- Чи справедливо вчинив півник?

- Що робили мишенята?

- Чому вони не допомагали півнику?

- Як ви гадаєте, чому у мишенят такі імена?

 

5.Вибіркове читання.

- Знайдіть і прочитайте зачин казки.

- Прочитайте виділені словосполучення,голосом передайте вдачу і настрій

мишенят. Знайдіть слова, що підходять до ілюстрації казки.

 

6.Читання казки за особами, інсценізація ( робота у групах: автор, герої казки, режисер ).

 

Фізкультхвилинка (1хв)

 

VI. Розвиток умінь і навичок (10хв)

 

1.Словесне малювання. Характеристика героїв.

- Уявіть собі півника. Який він зовні? Яка у нього вдача?

- А які мишенята? Як вони розмовляли з півником?

- Хто вам більше сподобався? Чому?

   

                             хазяйновитий

півник                голосистий

                            старанний

                            працелюбний

                             справедливий

 

                            грайливі

мишенята                    смішні

                            веселі

                            ледачі

 

2.Читання в особах діалогів казки.

               

3.Інсценізація уривка казки.

 

4.Творча робота.

- Якою б могла бути кінцівка казки, якби мишенята не були такими? А чи серед нас такі  „Круть та Верть”?  (Учні розповідають свої кінцівки казки).

 

VII. Підбиття підсумків. Рефлексія. (3хв)

-         Чим сподобався вам урок?

-         Чого вчить казка „ Колосок”?

-         Які риси характеру засуджує народ?

-         Що можна порадити веселим мишенятам?

 

Засідання „Клубу мрійників ”(за групами ): „ Я порадив би мишенятам…”

 

- Надіюсь, кожен з уроку взяв для себе багато чого повчального і у майбутньому таких „ мишенят ”серед нас ніколи не буде. Дякую за роботу.

 

 

Яйчук Тетяна Василівна, учитель початкових класів, Нововолинська школа № 2 Волинської обл.

За матеріалами: Освіта.ua

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (03.03.2011)
Переглядів: 3305 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!