Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

Звуки [д], [д′]. Позначення їх буквою Дд
Тема. Звуки [д], [д′]. Позначення їх буквою Дд.
Мета. Вчити пізнавати звуки [д], [д′] та позначати буквами Дд.
Формувати вміння читати склади, слова з буквами Дд.
Розвивати фонематичний слух, мовлення учнів, розширювати словниковий запас школярів.
Виховувати працьовитість, старанність, бажання бути дбайливими господарями.
Обладнання. Складові таблиці для читання, індивідуальне
демонстраційне полотно, презентація, Прищепа К. С. Колісниченко В. І. Буквар.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

                                        Хід уроку

І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Читання складової таблиці ланцюжком
( Таблиці є у кожного учня на парті)
ма ме мє ми мі мї мо му мю мя
ам ем єм им ім їм ом ум юм ям

на не нє ни ні нї но ну ню ня
ан ен єн ин ін їн он ун юн ян

са се сє си сі сї со су сю ся
ас ес єс ис іс їс ос ус юс яс

ла ле лє ли лі лї ло лу лю ля
ал ел єл ил іл їл ол ул юл ял

ка ке кє ки кі кї ко ку кю кя
ак ек єк ик ік їк ок ук юк як

ра ре рє ри рі рї ро ру рю ря
ар ер єр ир ір їр ор ур юр яр

та те тє ти ті тї то ту тю тя

ат ет єт ит іт їт от ут ют ят

ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми займатимемося будівництвом. Будемо
будувати дім. Але без літери Дд та звуків, що вона позначає, нам ніяк не обійтись. Отож,
Слайд 1 «будуєм дім, будем жити в нім».
- Тож ви, діти, старайтесь, щоб наш дім був міцним, не розвалився. Щоб жити в ньому було радісно. Старанну людину, яка дбає про свою оселю, подвір’я називають почесним словом - господар. От і ми, як справжні господарі, перш, ніж збудувати будинок, засадимо город.
- Що ж саме рости там буде, дізнаємось, розгадавши загадку.
ІY. Вивчення нового матеріалу
Загадка 1

- Я на грядці сонцем сяю,
Родичів багато маю,
Гарбузову господиню
Усі знають – хто я?
-Диня.
Слайд 2 (Диня).
- Назвіть слова з початковим звуком [д, д′].
- Дорога, дідусь, дари, дудка, диво, дятел, дерево,
Робота зі скоромовкою, вивчення скоромовки
Добре дині уродили, господарю догодили.
Загадка 2
- Дід мій – з далеких країв мандрівник.
Хто з вас томатний не пробував сік?
Здалеку сяє, немов світлофор,
Сонцем налитий ущерть - …
- Помідор.
Слайд 3 (помідор).
- Назвіть слова, де звуки [д, д′] посередині.
- Погода, крокодил, відро, подяка, подія, рада.
Загадка 3
- Білі, сині та червоні
Восени дозріли грона:
Заквітчав зелений сад
Соковитий …
- Виноград.
Слайд 4 (виноград).
- Назвіть слова, де звуки [д,д′] є кінцевими.
- Сад, город, відповідь, суд, лід, велосипед.
- Що зайве серед побачених на екрані малюнків?
- Помідор.
- Чому?
- Помідор – це овоч, а диня та виноград – це фрукти.
Спостереження за вимовою та творенням звуків, місцем творення та артикуляцією
Зуби розтулені, кінчик язика добре притулений до верхніх зубів біля піднебіння, з голосом вимовляємо звук [д]. Він приголосний, твердий, дзвінкий. А тепер вимовте цей звук без голосу.
- Який звук почули?
- Звук [т].
- Який він?
- Приголосний.
- Чому?
- На шляху вимовляння цього звука утворюються перешкоди.
- Вимовляємо звук [д′] – кінчик язика міцно притиснутий до нижніх зубів, середня частина язика піднімається до верхнього піднебіння. Звук приголосний, м’який, дзвінкий. Вимовте цей звук без голосу. я
- Який звук почули?
- Звук [т′].
- У дзвінких звуків [д], [д′] є парні їм глухі [т], [т′].
Звуковий аналіз та моделювання слів. Робота з синонімами
- Кожен з вас збудує свій будинок.
Зробіть звукову модель слова будинок на індивідуальному демонстраційному полотні.
Подивіться на екран і зробіть самоперевірку.
Слайд 5 БУДИНОК
– о – о′ – о –
- Скільки в слові складів?
- Три.
- Який склад наголошений?
- Другий.
- Складіть речення з цим словом.
- Діти дружно збудували чудовий будинок.
- Як по іншому можна назвати слово будинок?
- Хата, домівка, житло, дім.
- Зробіть звукову модель слова дім на індивідуальному демонстраційному полотні.
Подивіться на екран і зробіть самоперевірку.
Слайд 5 (Продовження) ДІМ
= о′ –
- Скільки складів в цьому слові?
- Один.
- Складіть речення з цим словом.
- Хай завжди приходить у дім радість.
Ознайомлення з буквою Дд
Показ великої та малої друкованої літери.
Читання складів у підручнику, с. 60.
Читання стовпчиків слів, с. 60.

1) самостійно, напівголосне читання;
2) читання слів вголос, тлумачення значення деяких слів;
дратувати – сердити вередувати – плакати
вудка – пристрій для ловіння риби
3) читання слова з великої букви;
Данилко
- Чому воно написане з великої літери?
- Це ім’я хлопчика.
4) читання чотирискладових слів;
5) читання слів − назв предметів.
Фізкультхвилинка
Ми будинок будували,
Добрим дахом накривали.
Дуже гарно всі трудились
І добряче наробились.
Треба всім нам дружно встати ,
Фізкультпаузу почати.
Руки вгору підніміть
І на місці всі підіть.
Сядьте – встаньте, сядьте – встаньте!
І на місці пострибайте.
Нахиліться, покрутіться,
До товариша всміхніться.
Читання речення
- Склади – це, як цеглинки, з яких будують дім. А із складів ми складаємо слова, зі слів речення.
а) читання речення на с. 60;
б) пояснення значень слів:
дрімота – не зовсім міцний сон: пліт – паркан, тин.
Читання тексту
а) читання тексту вчителем;
б) самостійне напівголосне читання;
в) читання по реченню вголос учнями;
г) бесіда за текстом.
- Про кого йдеться в тексті?
- Про Данилка.
- Що подарували Данилкові?
- Вудку і відро.
- Чому хлопчик плакав і вередував?
- Бо йому не дали велосипед.
д) вибіркове читання.
- Прочитайте речення, в якому говориться:
а) про линів і карасів;
б) про те, чого не дозволяли Данилкові.
Y. Закріплення матеріалу
Гра «Дім»

- Перевіримо, який дім ми збудували? Пригодуйте знаряддя праці – долоні. «Впіймайте» звуки [д], [д′] – хлопніть в долоні!
Слова для гри
Фундамент, стіни, двері, вікна, підвіконня, стеля, дах, підлога, кімнати, веранда, ґанок, димар, сходи.
Розвиток мовлення.
1) побудова речень за малюнком і запитаннями вчителя:
Слайд 6
- Що збудували учні 1 – А класу?
- Будинок.
- Який вийшов будинок?
- Красивий, великий.
- Що посадили діти біля дому?
- Дерево.
- Що робить Гнатик?
- Чіпляє годинник.
- Чим займаються діти?
- Грають ігри.
2) складання розповіді за малюнком:
Учні 1 – А класу збудували красивий будинок. Біля нього посадили дерево. Перед ґанком повісили великий годинник. На подвір’ї Дмитрик грається з песиком. Андрій їздить на автомобілі. Ярослав гуляє на казковій гірці.
YІ. Підсумок уроку
- Який звук ми вивчили на уроці?
- Звуки [д], [д′]?
- Що ви можете сказати про цей звук?
- Приголосний, дзвінкий.
- Як називається буква, яку ми вивчили сьогодні на уроці?
- Буква «де».
- Що збудували ми сьогодні на уроці?
- Дім.
- Ви дуже старалися! Молодці! Нехай цей дім буде міцним і затишним!

Глембоцька Ольга Вікторівна, вчитель початкових класів Богуславської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Щоб скачати презентацію, натисніть на посилання:


Джерело: http://docme.ru/8Hk
Категорія: Читання | Додав: (28.06.2011) | Автор: Глембоцька О.В.
Переглядів: 4422 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!