Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Інформатика [ Додати статтю ]

Техніка безпеки при роботі на комп'ютері і правила поведінки у комп'ютерному класі

Урок 1

Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером

Мета. 1. Навчити учнів поводитися в комп’ютерному класі, дотримуючись усіх правил ТБ.

2. Розвивати увагу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас, зосереджуватися. аналізувати, робити висновки, працювати в парах.

3. Виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, толерантність при роботі в парах, культуру мовлення і бережливе ставлення до держмайна.


Хід уроку

I. Організація класу

- Хто знає в який клас ми прийшли?

- Чи доводилось тобі працювати з комп’ютером?

- А чи знаєш ти, що таке комп’ютер?

- Робота з тлумачним словником.

- Отже, комп’ютер – це машина, яка потребує конкретних і чітких дій, тому у комп’ютерному класі потрібно поводити себе дисципліновано, щоб він виконував те, що ми хочемо.

II.  Робота над новим матеріалом

1. Вступне слово вчителя.

-  Любий друже! Це комп’ютерний клас. Але, перш, ніж сісти за комп’ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі.

- Розглянемо складові частини комп’ютера: монітор, мишка, клавіатура, системний блок.

         У задній частині монітора знаходиться променева трубка, яка працює під високою напругою. Неправильне поводження з апаратурою і монітором може призвести до важких поразок електричним струмом, викликати загорання апаратури.


         Пам’ятка-заборона

Строго забороняється:

- торкати роз’єми сполучних кабелів;

- доторкатися до проводів живлення;

- доторкатися до екрана і до тильної сторони монітора;

- включати і виключати апаратуру без дозволу вчителя;

- класти диски, підручники тощо на монітор і клавіатуру;

- працювати у вологому одязі і вологими руками.

2. Обговорення пам’ятки-заборони.

3. Фізкультхвилинка

4. Закріплення правил безпечної поведінки.(Робота у парах).

Завдання: скласти у парах запитання і відповіді про безпечну роботу з комп’ютером, щоб не уразитись електричним струмом.

5. Засвоєння правильної поведінки за робочим столом.

- Сідаємо так, щоб лінія погляду приходилась в центр екрана, щоб не нахиляючись користуватися клавіатурою;

- знаходитися від екрана монітора слід на відстані  не менше 50см (60-80). Перевірте, чи правильно ви сидите?

- Спину тримаємо рівненько;

- учням, що носять окуляри, – працювати в окулярах;

- при поганому самопочутті – звернутися до вчителя .

6. Практична робота учнів з комп’ютером.

Перегляд слайдів "Як поводитися з комп’ютером”

- Щоб дізнатися, як слід себе поводити, працюючи за комп’ютером, подивись цікаві слайди ( Сходинки до інформатики, 2 клас.)

- Для переходу до наступного слайду користуємося клавішею "пропуск” – на клавіатурі вона найдовша.

Інформація для вчителя.

Додатково можна використовувати:

-  кнопки навігації "попередній” і "наступний” слайд (з правого краю панелі, внизу екрана);

- "стрілка вліво” та "стрілка вправо”;

- "Page Up та  "Page Down”.

Клавіша "BackSpace” має дію, зворотну до дії клавіші "пропуск”.

         Для виходу з програми можна скористатися:

-  кнопкою "х” у правому верхньому куті екрана;

- клавішею "Esc

- Alt + F4.

7. Фізкультхвилинка

8. Гра  "Так чи ні”

- Заходити  до класу натовпом, штовхаючи один одного.

- При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними.

- Сидіти рівно, на відстані 50см.

- Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру.

- Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не знайомив учитель.

- Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: "Приступити до роботи”.

9. Гра "Допоможемо Елзіку”

Доки школярка Ганнуся вчилася в школі, а гномик Мудрунчик читав книги в бібліотеці, інопланетянин Елзік, скориставшись відсутністю друзів, вирішив попрацювати за комп’ютером. Що з цього вийшло? Розглянь малюнки на ст. 4 підручника.  Поясни, які помилки допустив Елзік.

7. Логічна сторінка "Для розумників та розумниць”

- Підручник 2 кл.,  ст. 5. Завдання: знайти якомога більше 9.

- Знайти "зайву” геометричну фігуру, закресли її. Решту зафарбуй і вкажи їх спільну ознаку.     

III. Підсумок.

-         Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?

-         Що найбільше сподобалося?

-         Що запам’яталося?

-         Про що хотіли би дізнатися більше?

-         Яких правил поводження у комп’ютерному класі ми повинні дотримуватися?

Пам’ятайте, що Ви маєте добре знати і точно виконувати вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, берегти техніку. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування .

         Добрих успіхів вам в опануванні комп’ютерної грамоти!



Джерело: http://docme.ru/GGF
Категорія: Інформатика | Додав: [ADM]Irina (25.08.2013)
Переглядів: 8265 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!