Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Назва чисел при діленні. Прості і складені задачі на застосування ділення на 2
Тема. Назва чисел при діленні. Прості і складені задачі на застосування ділення на 2. Мета: ознайомити учнів з назвами компонентів та результату при діленні; вправляти в умінні розв’язувати прості та складені задачі на ділення; ознайомити учнів з поняттям «конструювання», вчити створювати макет автомобіля із сірникових коробок; виховувати дисциплінованість, охайність в роботі, самостійність, почуття відповідальності тип уроку: вивчення нового вид уроку: інтегрований Хід уроку І. Організація класу
Продзвенів уже дзвінок – Всіх покликав на урок. Тож давайте не дрімати, А старанно працювати. Руку гарно піднімати. Щоб почути у кінці, Що у другім класі Діти просто молодці! ІІ. Актуалізація знань учнів 1) Гра «Скажи кінець речення» Слайд____ А) Якщо червоний олівець по довжині коротший за жовтий, то жовтий олівець….. (довший за червоний); Б) Якщо Маша одного росту з Катею, то …. (дівчата одного росту); В) Якщо від суми відняти відомий доданок, то можна знайти…. (невідомий) Г) Якщо до різниці додати від’ємник, то можна знайти ….. (зменшуване) Д) 4 хлопчики йшли з міста в село, їм назустріч – троє дівчаток. Скільки дітей йшло з міста в село? Слайд __ 2. Гра «Телеграф» слайд___ Видаю учням, які сидять за першими партами картки, на яких записані числа 3,4. По схемі з екрана діти по варіантам виконують дії і передають і передають аркуш учням, які сидять за ними. Ці учні повинні перевірити записаний приклад, обчислити й записати свій приклад. Переможе той ряд, який першим запише правильні відповіді. +4 *2 - 6 : 2 +8 - 6 Хто передав телеграму, записує каліграфічно число, класна робота і четверте, шосте, восьме число другого десятка. (14,16,18) цілий рядок. - Що ви можете сказати про ці числа? ( парні, кожне збільшується на 2) - Хто продовжить числовий ряд усно? (20, 22, 24, 26…) Перевірка результатів гри «Телеграф» (1в.- 6, 2в.-7) ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Усна лічба. Робота в парах. - Для того, щоб дізнатися тему і мету нашого уроку, потрібно в парах розв’язати приклади, записати відповіді окремо в порядку збільшення і знайти зашифроване слово. 1в. И Р Г У І Ф 16 14 10 20 6 18 2*9; 12*2; 2-4+2; 18:2+12; 2*7; 14:2+9 Відповідь: фігури ІІІ. Оголошення теми і мети уроку - Діти, ми з вами будемо продовжувати мандрувати у математичному містечку. Познайомимось з новими назвами чисел при діленні; будемо вчитися розв’язувати прості і складені задачі; вчитися уважно слухати і допомагати один одному - Для того щоб нам швидше було пересуватися ми сконструюємо транспорт Слово «конструювання» в перекладі з латинської мови означає « створювати». Тобто створити, розробити будову виробу або окремих його частин. Сьогодні на уроці ми ще навчимося складати машини з деталей з геометричних фігур. 1. Слово вчителя та перевірка знань учнів. Ми на уроці математики мандрували до острова Геометрії, де знайомились з різними мешканцями острова. Давайте пригадаємо, які мешканці острова там живуть?(геометричні фігури) Які геометричні фігури ви знаєте? Яку фігуру називають ∆? Яку фігуру називають (прямокутник – це чотирикутник у якого всі кути прямі, є дві однакові ширини і є дві однакові довжини.) Яку фігуру називають Квадрат - (це - прямокутник у якого всі сторони рівні) Як знайти периметр прямокутника фігур? Давайте знайдемо Р зі сторонами 12 і 6 см. Слайд. Р = =12см + 6см + 12см + 6см =36см VI. Робота над завданням уроку - Уявіть собі, що ми знаходимось у цеху, де виготовляють деталі машин. Без яких деталей не може пересуватися авто. (без коліс) . Яку геометричну фігуру нагадує колесо. Саме зараз ми з вами виготовимо деталі коліс для автомобіля. Візьміть, картон на якому будете креслити коло. 2. Хвилинка –відпочинку с.88 3. Загадка Виготовлення деталі прямокутника. Хто створює нові машини? А створюють машини інженери-конструктори. Такими інженерами будемо і ми. • Уявіть собі що ви знаходитесь на заводі, де виготовляють машини. З яких частин складається грузова машина (кузов, кабіна, колеса). Ми з вами знаходимось в цеху де виготовляють кузова. На яку геометричну фігуру схожий кузов? Нам потрібно зробити деталь кузова. Знайдіть серед набору фігур прямокутник і виріжте його. Але спочатку пригадаємо правила безпеки користування ножицями. 4. Вивчення математичних понять • Давайте розглянемо з якої геометричної фігури складається кузов грузової машини (пятикутник.) Чому? (у неї 5ст., 5 в., 5 кутів) • Щоб перейти в цех де виготовляють кабіни нам необхідно вивчити як називаються числа при діленні та виконати 5 задач. 1) Давайте пригадаємо спочатку як називаються числа при множенні? (з 1 на множення ___________ 2 приклади на ділення) 2)Пояснення нової теми. Слайд 9. 8:2= 4 діл. діл. частка • Число, яке ділиш, називається діленим. • Число, на які ділять, називають дільником. • Число, яке ділиш в результат дії ділення – частка 4) Складання і розв΄язання задачі №671. 8:2=4 – усно 5) Чи можна з приклада на ділення скласти приклад на множення? (Так) Висновок: Дія множення і ділення є взаємопов΄язаним. Фізкультхвилинка. 5. Ми потрапили в цех де виготовляють кабіни. Знайдіть геометричні фігури з яких можна зробити кабіну. Виріжте їх. (Діти вирізають). 6. Яку фігуру нагадують колеса. (круг) • Щоб потрапити в цех де виготовляють колеса, нам необхідно розв΄язати задачу №674. • Які__ 2*4+3=11 (коліс) • Заготовте тепер деталі коліс (Діти вирізають). • Всі частини машини ми виготовили. Давайте зробимо аплікацію авто (Діти завершують роботу). Підведення підсумків. Вчитель початкових класів Тарашевська А.П. НВК №2 м. Хмельницький Лінки на скачування презентацї та конспекта: Розмір 5Мб. Архів RAR. Дзеркало 1 Дзеркало 2 Дзеркало 3 Дзеркало 4 | |
Переглядів: 4565 | Рейтинг: 1.5/2 |
Всього коментарів: 0 | |