Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика [ Додати статтю ]

Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач, пов’язаних із площею прямокутника

Тема. Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач, пов’язаних із площею прямокутника

Мета: закріпити знання учнів про площу прямокутника, вчити обчислювати площі прямокутних ділянок, розв’язувати прості  задачі на знаходження площі прямокутника; розвивати логічні компетентності учнів; виховувати прагнення до пізнання нового.

Обладнання: картки із завданням для гри «Карусель».

                                                                   Хід уроку

І. Організація учнів. (Сл.1)

       - Юні космонавти, сьогодні ми проведемо тренувальний політ в космічний простір. В уявну космічну подорож вирушають два екіпажі. Протягом уроку ми виявимо, який екіпаж працюватиме краще, а отже здобуде право  ввійти в основний склад космічної команди, а інший - стати його дублером ( додатковим складом).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Усний рахунок.

а)  -    Починаємо відлік до старту: лічимо десятками від  100  до 0.

- Ми успішно стартували. (Сл.2)

- Наш курс: супутник Землі – Місяць. (Сл.3)

 - Що ви пам’ятаєте з уроків природознавства про Місяць? (Місяць – природній супутник Землі. На зоряному небі Місяць нам здається таким самим, як Сонце. Але це тільки здається,бо він майже у 400 разів ближчий до Землі. Космічний корабель долає цю відстань за три доби.)

б)   Гра «Карусель»

      (Учні отримують індивідуальні картки із завданням. Спочатку кожен учень виконує своє завдання. Потім учні займають місця у внутрішньому і     зовнішньому   колі «Каруселі» і пропонують завдання товаришеві навпроти. Коли завдання в усіх парах будуть зроблені правильно-учні зовнішнього кола пересідають за годинниковою стрілкою. Утворені нові пари знову обмінюються своїми завданнями і т.д.)

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Обчислення значень виразів.

- Перший політ в космос людина здійснила в 1961 році. Скільки років минуло з того часу?

      - Доба триває 24 години. Скільки це хвилин?

        -  Відомо, що радіус Землі – 6 378 км ,  знайдіть її діаметр.

(Взаємоперевірка). (Сл.4)

Наша ракета  наближається до планети Венери. Прошу екіпажі представити данні про цю планету. (Сл.5)

- (Венера – друга за відстанню від Сонця планета, носить ім`я богині краси. Вона схожа на яскраву зірку, тому її ще називають  «ранковою зорею». Венера – сусідка Землі з боку Сонця і дуже схожа на Землю. Майже така ж за розміром. Венера оточена товстим шаром хмар, однак її атмосфера на відміну від  земної складається з вуглекислого газу і сірчаної кислоти. Під таким покривом дуже жарко.  Життя на Венері – неможливе).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Робота над новим матеріалом.

  1. Розв’язування задач про площу.

Екіпаж №1 - №482, екіпаж №2 - №484. 

Фізкультхвилинка (Сл.6),

 (Сл.7)

- Тепер летимо на Марс. (Сл.8) Знайомимося з цією планетою. (Планета Марс – четверта від Сонця планета, її називають червоною планетою. Там багато піску червоного кольору. Марс менший за Землю,але в нього не один,а два супутники – Фобос і Деймос. На Марсі дуже холодно, вночі температура знижується до – 85`C . Марс, так само як і Землю,називають кам`яною планетою. Його поверхня – це гори,пустелі,вулкани,кратери,каміння. На Марс уже кілька разів прилітали справжні космічні кораблі,запущені російськими та американськими вченими. Але ніяких слідів життя не вдалось знайти.)

 - Щоб швидко подолати відстань до планети Марс – потрібно розв`язати  задачу.

  1. Робота над задачами на рух. (Сл.9)

Екіпаж №1 - №486.

Екіпаж №2 – задача: За 2 хв ракета долає відстань 864км. Яку відстань пролетить ракета за 5хв?

(Сл.10)

  1. Розв’язування рівняння №487 з коментуванням (1 учень біля дошки).

      Х  *  7 = 987 

  1. Самостійне розв’язування прикладів №488.

        Екіпаж №1 – І стовпчик, екіпаж №2 – ІІ стовпчик.

   (Перевірка. (Сл.11)

   V. Підсумок уроку.   (Сл.12)

- Ми відвідали Місяць і дві планети: Венеру і Марс, а тепер час повертатися додому. Наш тренувальний політ успішно завершується.

- Над чим ми сьогодні працювали ?

- Куди б хотіли вирушити у подорож наступного разу ?

   VI. Домашнє завдання.

- Робимо останній запис в бортовому журналі №2 (щоденник). (Сл.13)

Екіпаж №1 - №483, 489.

Екіпаж №2 - №489, 490.

- Бортові журнали №1 з вашими дослідженнями і розрахунками під час тренувальної космічної подорожі  передати в Центр управління польотами.


Пасічник Марія Анатоліївна, вчитель початкових класів

Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІст. №21




Джерело: http://docme.ru/nap
Категорія: Математика | Додав: [ADM]Irina (05.11.2012) | Автор: Пасічник Марія Анатоліївна
Переглядів: 3269 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!