Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Тема : Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел без
переходу через десяток. Мета: удосконалювати
навички усного додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через
десяток; складати і розв’язувати задачі на збільшення і зменшення суми на
кілька одиниць; розвивати математичну мову, обчислювальні навички, пам’ять,
логічне мислення, світогляд учнів; формувати мотивацію до вивчення математики. Обладнання : ноутбук, проектор, картки. Хід уроку І . Організація класу Дзвоник всім нам дав наказ: -
До роботи, швидше в клас! Біля парти станем чемно, Хай мине час недаремно. Будемо уважні і старанні всі, Сядемо тихесенько на місця свої. -
Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я
хочу, щоб ви : ( слайд ) Не просто слухали, а чули, Не просто дивилися, а бачили, Не просто відповідали, а міркували, дружно і плідно працювали. -
У мене зараз дуже хороший настрій, ось
такий ( слайд). -
А
у вас? Покажіть. -
А чого ви очікуєте від нашого уроку? -
Працюйте активно і одержите наліпки за
роботу на уроці. ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
учнів. 1.
Гра «
Шифрувальники». Про що йтиметься на уроці ви дізнаєтесь, розв’язавши приклади. 20 + 40 2 + 12 100 – 2 15 + 13 56 – 24 55 – 30 59 – 30 40 + 4 Н – 60, О – 32, В – 14, И – 25, Й – 98, Р – 28, І – 29, К – 44 2.
Каліграфічна
хвилинка 4 1 1 1 10 -
Знайти суму чисел, що повторюються. -
Знайти суму чисел, що не повторюються. -
Утворити з цифр три двоцифрові числа,
дати їм характеристику. ІІІ. Усні обчислення. 1.
«
Сніжки» За допомогою сигнальних карток показати пропущений знак. 76 20 = 56 50 27 = 77 30 38 = 68 94 30 = 64 18 50 = 68 82 20 = 62 47 10 = 37 29 60 = 89 2.
Гра «
Гірка» 77 +24 - 10 +10 -20 36 - 1 3.
Задачі
від Снігуроньки ·
20 ялинок у лісі росли В школу ялинку одну відвезли. Скільки ялинок залишилося там? Добре подумаєш – скажеш це сам. ·
Знайдіть суму чисел 37 і 22, і ви
дізнаєтесь, скільки ліхтариків на ялинці у Діда Мороза. ФІЗХВИЛИНКА ( слайд , музичний супровід) IV. Закріплення вивченого матеріалу. 1.
Робота
над задачами. а) розв’язання
задачі колективно Дід Мороз складав свій великий мішок з
подарунками. Він вже поклав 42 ляльки, машинок – на 14 більше, ніж ляльок, а
конструкторів – на 15 менше, ніж машинок. Скільки конструкторів поклав Дід
Мороз у свій мішок? Аналіз умови задачі за коротким записом
( слайд) -
Чи можемо зразу дати відповідь на
головне запитання задачі? -
Чому? -
Можемо знайти кількість машинок? -
Якою дією? Чому? -
Знаючи кількість машинок, можемо знайти
кількість конструкторів? -
Якою дією? Чому? Запис на дошці з коментуванням. б) розв’язання задачі (
самостійно) Напередодні Нового року у магазині
продали 23 синіх кульки і 12 червоних, а сріблястих – на 11 кульок більше, ніж
синіх і червоних разом. Скільки сріблястих кульок продали у магазині? 2.
Самостійна робота ( на вибір) 23 + 45_ 16 + 53 27
+ _1 = 58 88 – 44 _90 – 50 _2
+ 43 = 75 40 + 23 _ 65 – 4
6_ + 32 = 93
83 + 1_= 97 ( вибіркова перевірка вчителем) ФІЗХВИЛИНКА ( ДЛЯ ОЧЕЙ) V . Геометричний матеріал. ( Робота в парах) Снігуронька вирішила пекти на свято торти , але різної
форми. Їх потрібно прикрасити декоративною стрічкою. Зараз ви з’ясуєте, стрічка
якої довжини потрібна для того, щоб обв’язати ваші торти. -
Яку форму мають торти? -
Виберіть собі торт та обчисліть, скільки
декоративної стрічки потрібно саме для нього. -
Як знаходитимемо довжину всієї стрічки? -
Що ми знаходимо, коли додаємо довжину
всіх сторін фігури? Перевірка роботи фронтально Гра « Допоможи
Попелюшці» ( комп’ютер) V І . Підсумок уроку. -
Чи сподобалось вам сьогодні на уроці? -
Що саме? -
Покажіть свій настрій. Оцінювання ( наліпки за роботу «
Найкращий на уроці», « За зусилля») Домашнє завдання Робочий зошит с. 36 Щоб скачати презентацію до уроку, натисніть на Джерело Джерело: http://letitbit.net/download/90342.9033fece89ffafc4442a56c96b02/Урок_математики.pptx.html | |
Переглядів: 5026 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |