Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика [ Додати статтю ]

Складання прикладів на віднімання

Тема уроку: Дія віднімання. Складання за малюнками прикладів на віднімання..

Мета уроку: продовжити формування вмінь учнів складати й розв'язувати приклади на додавання й відніман­ня за малюнками на основі знання складу чисел та за числовим відрізком.

Обладнання:  цифри від 1 до 10; знаки «+», «-».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Увага         ! Перевірте зараз, діти

Чи готові урок розпочати?

Все в порядку, все на місці:

Книги, ручки, олівці?

А тепер зручніш сідайте,

Не крутіться, не шуміть,

Старанно рахуйте,

Правильно відповідайте.

ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ И ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Вправа «Мікрофон».

Назвати число, яке передує шести.

Назвати сусідів числа 8.

Яка дія записана на дошці? (2 + 3 = 5)

Як називаються числа при додаванні?

2. Повторення послідовності чисел у межах 10. Каліграфічна хвилинка.

Жив-був Дід-Цифроїд,

їв він цифри на обід.

Ось він скільки з'їв із чаєм!

                        Встав, яких не вистачає:

10, ..., 8, 7,…... ,      , …, З, ..., 1

- У  якому порядку — збільшення чи зменшення — записані чис­ла? Запишіть числа в зошиті. Ту цифру, яку написали бездоганно, найкраще, підкресліть.

3. Весела лічба. ( за малюнками)

4. Гра «Ланцюжки».

5 . Розв'язання прикладів. Вставити пропущені знаки.

            7 … 2 = 9                                       7 … 2 =5

- Який знак (« + » чи «-») поставимо у першому прикладі? Чому «плюс»? (Число збільшилось.) А в другому прикладі? («Мінус», бо число зменшилось.)

 

 

6. Гра «Хто сусіди?».

 

4

 

 

9

 

 

7

 

 

 

7. Гра «Посели числа в хатки».


IІI. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.   Робота з підручником (№ 1 —3, с. 44). Запис прикладів у зошит.

2. Складання прикладу за текстом вірша і числовим відрізком. (слайд №1)

В казковому будиночку


Сім гномиків жили.

Чотири з них рибалити

На озеро пішли.

А решта вдома спали,

Щоб ми їх рахували!

- Як полічити гномів, що спали?

Скільки було всіх? (7) Скільки пішло рибалити? (4) Залиши­лось вдома менше, ніж 7? (Так.) Яка це дія? (Віднімання: 7-4 = 3.) Виконаємо віднімання на числовому відрізку:

Ось так, на 4 і а розділилися і гномів. Пригадайте, з яких чисел складається число 7?

 

 

7

1

2

3

6

5

4

 

3. Складання прикладів за малюнками. Запис їх у зошити. (слайди № 2-6)


По дорозі їжак біг,

Ніс шість яблук на пиріг,        

Одне упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось.


             Білка 7 горіхів зірвала,

Спритно в корзинку їх складала.

Потім сіла, відпочила,

2 горішки зїла.

Скільки діткам залишила?                          

                        

                             Шість кумедних ведмежат

                   Біля броду борюкались.

                  Двоє з них втекло до мами.

 Скільки ведмежат зосталось?       

 


Було  вісім черепах,

Вісім костяних рубах.

Черепахи веселились,

Дві із них в пісок зарились.

Скільки їх залишилось?

      


       
По дорозі мишка йшла,

       Чотири яблука  несла,

      Два  – зайцю  вітдала,

      Скільки в кладовку віднесла?

4. Гра «Допоможи звірятам яблука в кошики збирати» (Робота в парах).

 

VI.         Цікаві вправи.
Математичні лічилки.

На полиці п'ять книг,

Толя взяв одну із них.

Хто тепер сказати б міг,

Скільки на полиці книг?

• Киця й котик залюбки
Випікали пиріжки.

Киця з тіста п'ять зліпила,

Котик з снігу тільки два.

Скільки всіх, малечо мила,

Пиріжків вони з'їдять?

             Мишка в полі працювала,

Зернечко пшеничне залюбки збирала.

10 зернини вона знайшла.

Поки в нірку їх несла –

Три зернини загубила.

Хто тепер з вас відповість,

Скільки мишка зерен з’їсть?                       (7)

 

              Сім веселих хлопчиків

В озері купались.

Двох покликали матусі,

Скільки хлопчиків зосталось.                      (5)

 

IУ. ПІДСУМОК УРОКУ

- Що ми вчилися робити на уроці? (Складати й розв'язувати при­клади на віднімання й додавання.) Який знак означає «додати»? («Плюс».) Як називається знак віднімання? («Мінус».) Що відбувається з числом при додаванні? (Збільшується.) А при відніманні? (Зменшується.)



Джерело: http://docme.ru/tFu
Категорія: Математика | Додав: [ADM]Irina (06.01.2013) | Автор: Погонець Лариса Михайлівна
Переглядів: 2402 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!