Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика [ Додати статтю ]

Складання таблиці ділення на 4
Тема. Складання таблиці ділення на 4. Застосування таблиці для знаходження значень виразів і розв’язування задач.

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 4, формувати уміння застосовувати таблиці для знаходження значень виразів і розв’язування задач, розвивати оперативну пам’ять, мислення, обчислювальні вміння і навички, виховувати любов до математики, здоровий спосіб життя.

Обладнання: тестові програми для перевірки домашнього завдання та перевірки сприймання та усвідомлення нового матеріалу, мультимедійна презентація на пояснення нового матеріалу, індивідуальні картки, лічильники.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

План уроку 

I. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Повторення правил поведінки за комп’ютером. 3 хв..
II. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань.
Виконання завдань в групах. Усна лічба. 7 хв.
III. Сприймання й усвідомлення нового навчального матеріалу 5 хв.
IV. Фізкультхвилинка. 2хв.
V. Запам’ятовування нового навчального матеріалу. Робота в групах. 12 хв.
Vi. Систематизація знань, отриманих на уроці. 8 хв.
VII. Домашнє завдання.Підсумок уроку. 3 хв.

                                                           Хід уроку

I. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Сьогодні на уроці ми знову будемо подорожувати по чудовій країні Математики, де дізнаємось багато нового та цікавого.А саме: познайомимось
з таблицею ділення на 4 для того, щоб вміти розв’язувати вирази і задачі,
застосовуючи цю таблицю.
А також ви будете працювати за комп’ютерами, виконуючи тестові завдання.
Давайте повторимо правила поведінки за комп’ютером.

II. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань.
Для того, щоб ми подорожували із захопленням, виконаємо перше завдання -
каліграфічну хвилинку.
В цирку 2 ведмеді
На велосипеді.
Ви їх швидко полічіть,
Скільки у них лап скажіть?
Запишіть каліграфічно кругле двоцифрове число, щоб число десятків у ньому
відповідало кількості лап у ведмедів (80).
Отож, сідаємо у автобус і вирушаємо.
І перша зупинка „Будиночок” говорить про те, що треба перевірити домашнє завдання.

За комп’ютерами ви будете працювати у групах.Якщо у тестових завданнях допущена помилка, працюєте спочатку з карткою, для того щоб правильно ще раз виконати це завдання Після цього виконуєте творче завдання.
3 група працює за комп’ютерами.

Тести

1.Як називається число 4 у виразі 4 * 3?
а) сума; б) добуток; в) 1-ий множник.
2. 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 _ 4 * 6
а) >; б) <; в) =.
3. 40 – 4 * 8 = _
а) 18; б) 8; в) 12.
4) Яка з нерівностей є правильною?
а) 4 + 4 + 4 > 4 + 4; б) 3 * 5 < 3 + 3 + 3 +3; в) 21 : 3 < 4 * 2.
5) Який з виразів відповідає розв’язанню задачі?
4 покупцям відрізали від сувою по 2м тканини, після чого в сувої залишилось
16 м. Скільки метрів тканини було в сувої спочатку?
а)4 + 2 + 16; б) 4 * 2 + 16; в) 2 * 4 + 16.
Творче завдання
Розв’язати задачу виразом.
У хлопчика було 4 монети по 5 к.,а у дівчинки 6 монет по 2 к. Скільки всього
монет було у дітей?
1 група працює за картками.
Записати і розв’язати вирази.
Добуток чисел 4 і 10 зменшити на добуток чисел 4 і 6: 4 * _ = 20
частку чисел 15 і 3 збільшити на добуток чисел 4 і 8. 27 : _ = 9
2 група працює з вчителем.
Перевіримо домашню роботу.
- Скільки всього кущів троянд посадили учні? ( 12 кущів ).
- На скільки кілограмів більше полуниць, ніж смородини? (На 10 кг).
- Що ми називаємо множенням?
- Що ставимо на 1 місце при множенні, на 2 місце?
Усний рахунок.
Учні посадили 2 ряди дерев по 4 саджанці в кожному.Скільки дерев посадили учні?
Маса 1 кроля 4 кг. Яка маса 3 таких кролів?
На галявині пасеться кілька кіз.У них 12 ніг.Скільки голів у цих кіз? Скільки рогів?
Робота в парах.
- Як називаються числа при множенні?
- Як знайти невідомий множник?
Актуалізація опорних знань.
- З якою дією зв’язана дія множення?
- Скільки прикладів на ділення можна скласти з одного прикладу на множення?
- Складіть приклади на ділення ( 3 * 6, 4 * 2 ).
- Перевірка виконаного. Підсумок роботи за комп’ютером.

III. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
Наступна наша зупинка "Цікавинка”.

Тут ми вивчимо таблицю ділення на 4.
- То скільки прикладів на ділення можна скласти з одного прикладу на множення?
- Давайте складемо таблицю ділення на 4. (Залис у зошити).
Повторення і запам’ятання таблиці

IV. Фізкультхвилинка.
На зупинці „Відпочинок” ми проведемо фізкультхвилинку.
Один – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
А торкайтеся підлоги.
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.

V. Запам’ятовування нового матеріалу.
Зупинка „ Перевірка ”.

Ми перевіримо, чи запам’ятали ви таблицю ділення на 4.
1 група – за комп’ютером.
Тести
1.Як називається число 28 у виразі 28 : 4?
а)дільник; б) ділене; в)частка.
2.Знайти чверть від числа 8:
а) 2; б)12; в) 4.
3. 4 * 6 + 36 =
а) 56; б) 60; в) 62.
4. Яка нерівність правильна:
а) 3 * 6 < 4 * 3; б) 36 : 4 + 9 > 4 * 4; в) 27 : 3 < 32 : 4.
5. 16 кг пшона розсипали в пакети по 4 кг у кожний. 2 пакети продали.
Скільки пакетів з пшоном залишилось?
Який з виразів відповідає розв’язанню задачі?
а) 16 + 4 – 2; б) 16 – 4 + 2; в) 16 : 4 – 2.

Творче завдання ( для 1 і 2 груп )
Змінити запитання до задачі так, щоб остання дія була віднімання.
Запиши розв’язок виразом.(Задача аналогічна).
2. група працює самостійно ( завдання з підручника № 821 ).
3 група працює з вчителем. Математичний диктант.
- Знайти добуток чисел 4 і 5; частку чисел 16 і 4; знайти перший множник, якщо добуток дорівнює 8, а другий множник 4; знайти чверть від числа 16;
записати найбільше двоцифрове число; зменшити його на 4.
Перевірка виконаного ( самоперевірка ). Підсумок роботи за комп’ютером.
2 група – за комп’ютером.
3 група працює самостійно (за картками).
Із кожної трійки чисел скласти приклади на множення і ділення
3, 4, 12. 7, 4, 28. 4, 9, 36.
1 група – з вчителем.
- Які ви знаєте дії 1-го ступеня, 2-го ступеня?
- Яку дію виконують першою у виразах з дужками?
- Як виконуються дії у виразах без дужок?
Поставити дужки так, щоб дістати правильну відповідь:
32 : 8 – 4 + 15 = 23
90 – 25 + 15 : 4 = 80
52 – 32 + 4 : 4 = 6
Перевірка виконаного. Підсумок роботи за комп’ютером.
Перевірка творчого завдання.

VI. Систематизація знань, отриманих на уроці.
Їдемо далі. Зупинка „Задачник”.

Ми попрацюємо над задачами, застосовуючи таблицю ділення на 4.
- Розглянемо задачі № 821, №822. Чим подібні вони, а чим відрізняються?
- Розв’яжемо задачу № 825.
1 група складає і розв’язує подібну задачу про кабачки з такими даними:
10 каб., 22 каб., 4 кошики.
2 група розв’язує задачу виразом.
3 група аналізує задачу.
- Про що ми можемо, дізнатися, знаючи, що з однієї грядки зібрали 20 головок
капусти, а з другої – 16?
- Якою дією?
- Що робили зі всією капустою?
- Т о що ми можемо дізнатися у 2-ій дії?
- Якою дією?
Перевірка розв’язку задач 1-ої та 2-ої груп.

VII. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
Наближаємось до останньої зупинки "Кінцева”.
Гра „Знайди помилку”.
4 * 2 + 10 = 18 36 : 4 – 9 = 1 20 : 4 + 36 = 40
12 : 4 + 90 = 93 4 * 6 – 4 = 20
- Яку тему вивчали?
- З якою метою ми вивчали таблицю ділення на 4?
- Які завдання сподобалось вам виконувати?
Домашнє завдання:
1 гр. – збірник, ст. 66, №19, ст. 59, №476.
2 гр. – підручник, ст. 137, № 826, 827.
3 гр. - підручник, ст. 136, №824, 823.
Вивчити таблицю ділення на 4.


Джерело: http://www.docme.ru/doc/123238/skladannya-tablic%D1%96-d%D1%96lennya-na-4
Категорія: Математика | Додав: (06.02.2013) | Автор: Петрова Елла Сергіїївна E
Переглядів: 4369 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!