Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика [ Додати статтю ]

Віднімання круглих трицифрових чисел переходом через розряд, 3 клас

Предмет:     математика            3клас                      

Програма для середньої загальноосвітньої школи. Початкова школа 1-4 клас, К.:Перун,2006.  

 

Тема. Віднімання круглих трицифрових чисел переходом через розряд. Розширена задача  на зведення до одиниці.

Мета: ознайомити учнів з усним відніманням круглих трицифрових чисел з переходом    через розряд; удосконалювати вміння розв'язувати  розширені задачі на зведення до одиниці; формувати навички усного додавання та віднімання трицифрових чисел; виховувати охайність в роботі.

Обладнання: тестові програми для перевірки домашнього завдання (3 група) та перевірки   сприймання та усвідомлення нового матеріалу; мультимедійна презентація з поясненням нового матеріалу.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                                          

                                             Хід уроку

І. Повідомлення теми мети та завдань уроку

- На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися віднімати усно трицифрові числа з переходом через десяток. На кінець уроку ви повинні зрозуміти, як виконується даний вид віднімання та навчитеся виконувати вправи

 на використання даних умінь.


Слайд №1

- Сьогодні ви будете працювати за комп'ютером . Він допоможе виявити та перевірити  ваші знання.

Для того , щоб перевірити, як ви вмієте виконувати  завдання, ви працюватимете за комп'ютером, виконуючи тестові завдання. Якщо результат вас не влаштує, то ви зможете його покращити роботою на уроці, усними відповідями та роботою в зошитах.

Повторимо основні правила поведінки за комп'ютером.

-         Скільки часу можна працювати за комп'ютером в тиждень?

-         На якій відстані від клавіатури ви повинні знаходитися?

-         Якого правила при роботі з клавіатурою ви повинні дотримуватися?

ІІ. Перевірка домашнього завдання . Актуалізація опорних знань                                

- Перевіримо домашнє завдання  , працюючи  в групах.

- Першими виконуватимуть завдання за комп’ютером учні третьої групи.

-  Для тих учнів, які при роботі за комп'ютером отримують 10 балів , на дошці є завдання творчого характеру. Відразу після закінчення роботи за комп'ютером ви можете приступати до його виконання.

  Ті діти, які отримують за роботу за комп'ютером 8 балів візьмуть картку з червоною позначкою і будуть покращувати свої вміння за нею. Ті , хто отримає 6 балів, візьмуть картку з зеленою позначкою і опрацюють її, для того, щоб виправити свої помилки при роботі за комп'ютером.

- Учні другої групи перевірятимуть виконання домашнього завдання , працюючи з учителем.

- Учні першої групи самостійно складуть та розв’яжуть задачу за скороченим записом (слайд №2)

 

1 група

2 група

3 група

самостійна робота

робота з вчителем

робота за комп'ютером

Тести для перевірки домашнього завдання  для учнів третьої групи в додатку до уроку

 

Завдання для учнів третьої групи, які отримали 8,6(4) балів в додатку до уроку

Завдання для учнів 1 групи

Скласти та розв'язати задачу за скороченим записом , розв'язок записати виразом.

Слайд№2


(630-80)-80= 470

 

Завдання для другої групи

-       Прочитайте відповіді прикладів, які ви виконували вдома у порядку зростання.

2 72 260 480 490 640 660

-     Обчислимо усно приклади із завдання 644

90  370  280  390

Підведення підсумків роботи за комп'ютером та перевірки домашнього завдання.

Оцінювання роботи учнів.

ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.  

Слайд№3

-         Розгляньте зразок виконання усного віднімання трицифрових чисел.


-         Під час виконання віднімання такого виду розкладаємо від’ємник на розрядні доданки. Від зменшуваного спочатку віднімаємо сотні, а потім десятки.

Виконання з коментуванням завдання 645, 646 з підручника(усна лічба)

ІV.Фізкультхвилинка

Вранці часу я не гаю,

На зарядку вибігаю.

Марширую, присідаю,

Швидко бігаю, стрибаю

І не стомлюся нітрішки,

Бо я маю гарні ніжки.                                                                                                         

V. Запам'ятання нового навчального матеріалу.

- Перевіримо розуміння та запам’ятовування нового матеріалу.

- Першими спробують свої сили учні першої групи. Ви працюватимете з тестовими завданнями, які перевірять ваші вміння віднімати трицифрові числа .

 - Для тих учнів, які при роботі за комп'ютером отримують 10 балів , на дошці є завдання творчого характеру. Відразу після закінчення роботи за комп'ютером ви можете приступати до його виконання.

   Ті діти, які отримують за роботу за комп'ютером 8 балів візьмуть картку з червоною позначкою і будуть покращувати свої вміння за нею. Ті , хто отримає 6 балів, візьмуть картку з зеленою позначкою і опрацюють її, для того, щоб виправити свої помилки при роботі за комп'ютером.

- Учні другої групи готуватимуться до перевірки та виконуватимуть самостійну роботу.

- Учні третьої групи розвиватимуть свої навички та вміння виконання нового прийому віднімання трицифрових чисел.

 

1 група

2 група

3 група

робота за комп'ютером

самостійна робота

робота з вчителем

  Тестові завдання для перевірки усвідомлення нового матеріалу в додатку до уроку

  Творче завдання для першої групи Задача*650

Схема для розв'язку      

:         -

 

72:8-4=5(ящ.)

Завдання для учнів першої та другої групи, які отримали достатній та середній рівень за роботу на комп’ютері в додатку до уроку

                          

  Третя група виконує завдання з коментуванням 648 з підручника.

630   480   380   440

Підведення підсумків роботи за комп'ютером першої групи та самостійної роботи учнів другої групи.

VІ. Систематизація знань отриманих на уроці.                                                                 

 

1 група

2 група

3 група

робота з вчителем

робота за комп'ютером

самостійна робота

 

Третя група виконує задачу 649 за планом

1) Скільки кілограмів картоплі господарка витрачала за 1 день?

2) Скільки кілограмів картоплі стала витрачати господарка за 1 день?

3) На скільки днів вистачить 18кг картоплі?

18: (14:7+1)= 6(дн.)

  Перша група аналізує задачу з учителем і записує розв'язок самостійно виразом.

Підведення підсумків роботи другої групи за комп'ютером та самостійної роботи учнів.

Розвиток математичних знань, умінь та навичок учнів

  -     Що таке чотирикутник?

-           Як знайти периметр чотирикутника?

-           Який трикутник називається рівностороннім?

-           Як знайти сторону рівностороннього трикутника, знаючи його периметр?

-           То яка ж сторона трикутника? 8см

-           Отже, три сторони нашого чотирикутника довжиною 8см

-           Яка ж довжина четвертої сторони? 16см

-           Чому дорівнює периметр чотирикутника? 40см

VІІ. Домашнє завдання. Підсумок уроку.

- Яку теми на уроці вивчали?

- Що вчилися робити?

- Як потрібно виконувати усне віднімання трицифрових чисел з переходом через десяток?

- Які задачі на уроці розв'язували?

- Які завдання найбільше сподобалися?

- Оцінка за урок складатиметься з балу, який ви отримали під час роботи за комп’ютером та оцінки за виконання завдання в зошиті. Ті учні, які відповідали протягом уроку, матимуть додатковий бал за усні відповіді.

- Домашнє завдання: задача 651, приклади 652. Прочитайте умову задачі. Розкажіть план розв’язку. Приклади розв’язуватимуться за тим правилом, яке ми вивчали на уроці.

-  Урок закінчено.

Додаток до уроку

 

Тести для перевірки домашнього завдання для учнів третьої групи

 1) 300-80=

а) 280     б)220   в) 120                      

2)   350-70=

а) 280    б) 250   в) 420                                

3) 420+(130-60)=

а)480    б)500   в) 490    

4) Задача

В парку 910 ялинок та кленів. Ялинок – 90. На скільки більше кленів, ніж ялинок?

а) 1000     б)820       в) 830  

5) Задача

6 однакових зошитів коштує 48грн

Скільки таких самих зошитів можна купити за 72грн?

а)7    б)8    в)9

Завдання для учнів третьої групи, які отримали 8 балів

Задача

В саду виросло 720 яблунь та груш. Яблунь було – 60. На скільки більше груш, ніж яблунь?

Завдання для учнів третьої групи, які отримали 6 балів

300-70=               450-80=

560-70=               640-80= 



Джерело: http://www.docme.ru/doc/114530/Математика_віднімання
Категорія: Математика | Додав: Оленка_Бондар (12.12.2012) | Автор: Бондар Олена Олександрівна E
Переглядів: 3502 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!