Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова [ Додати статтю ]

Поняття «орфограма»

Тема: Поняття «орфограма» (3 клас, за підручником Захарійчук М.Д.)
Мета: ознайомити учнів з поняттям «орфограма»; вчити знаходити слова з орфогра¬мами і перевіряти їх написання; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до прекрасного.

                                                                             Хід уроку:

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Доброго ранку!
- Доброго дня!
- Говорите ви, і говорю вам я.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому,в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
Тож сядьте рівненько, будьте уважні,
Щоб працювати було нам не важко.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Хвилинка каліграфії. Слайд 2.
а.) - Сьогодні до нас на урок завітала гостя. А хто вона, ви зможете дізнатися, коли відгадаєте загадку.
Щедра гостя до нас прийшла.
Багаті людям врожаї принесла,
Фрукти щиро дарувала,
листям різнобарвним землю укривала. Слайд 3.
- Які у вас виникають асоціації, коли ви чуєте слово осінь? ( Дощ, вітер, падолист, багрянець, ключ, золото, краса, сум).
б.) Каліграфічно написати з’єднання літер л пад он лис д то ст.
Утворити з цих з’єднань слово (ЛИСТОПАД) Слайд 4.
Аналіз лексичного значення слова листопад. Слайд 5.

в.) Робота над висловлюванням. Тлумачення, запис. Слайди 6 - 8.
Листопад вересню – онук, а жовтню – рідний брат.

2. Мозковий штурм. Повторення вивчених правил. Слайд 9.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке орфограма. Слайд 10.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Робота над загадкою (с. 62, впр. 135)
— Прочитайте загадку, уставляючи пропущені букви. Відгадайте її.
— Спишіть, уставляючи пропущені букви.
— Поставте наголоси в підкреслених словах. Яке правило ви використали,
щоб правильно написати букви е чи и ?
— З а п а м ’я т а й т е! Правильне написання, яке відповідає певним п р а¬
вилам, називається орфограмою. Наприклад: написання великої букви, напи¬сання апострофа та ін.
2. Робота над слайдами. Аналіз поняття «орфограма», «орфографія».
Слайди 11,12.
3. Гра «Збери урожай». Відпрацювання орфограми «Ненаголошені е, и в корені слова». Коментоване письмо на дошці , в зошитах. Слайди 13 - 17.
4. Фізкультхвилинка.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.

1. Робота над текстом. Розвиток мовлення (с. 61, впр. 137)
— Прочитайте текст, уставляючи пропущені букви.
— Яка тема цього тексту? Назвіть дійових осіб казки. Чи має казка кінцівку? Як її можна закінчити?
Самостійна робота. Завдання - Слайд 18.
— Спишіть І абзац тексту, уставляючи пропущені букви. Підкресліть слова з орфограмою «Написання ненаголошених [е], [и] у корені слів».
Перевірка роботи.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. Гра «Закінчи речення». Слайд 19.

VII. Хвилинка для допитливих. Слайд 20.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Слайд 21.
с. 62, вивчити правило,
С. 63, впр. 138.



Джерело: https://yadi.sk/d/vct_tSB4qLWKx
Категорія: Українська мова | Додав: ton (20.03.2016) | Автор: Гой Антоніна Геннадіївна E
Переглядів: 2010 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!