Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Гурткова робота [ Додати статтю ]

Програма гуртка образотворчого мистецтва «Петриківський розпис»

Програма гуртка образотворчого мистецтва «Петриківський розпис»

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

В естетичному вихованні дітей молодшого шкільного віку значне місце належить творам народного декоративного мистецтва. Петриківський декоративний розпис, поряд з іншими видами народного мистецтва, чи не найбагатший у сипі Це наша гордість, безцінне духовне надбання народу. Він є особливо цінним для виховання та розвитку дітей.

Мета. Викликати інтерес до Петриківського декоративного розпису, надання практичної допомоги учням, в оволодінні азбукою цього чарівного дивосвіту - петриківським розписом. Навчити використовувати набуті знання для безпосереднього розпису різних практично-спрямованих виробів.

Гурток «Петриківський розпис» покликаний розв'язувати такі головні завдання:

1.     Виявлення художніх здібностей, зокрема, до декору, розвинену фантазію, творчу уяву, витримку та силу волі.

2.     Опанування учнями художньо-практичними вміннями та навичками у сфері декоративного петриківського розпису.

3.     Навчити малювати в різних техніках декоративні «зернятка», «горішки» та «перехідний мазок», які традиційні для петриківського розпису.

4.       Ознайомити учнів з різними варіантами петриківських „мальовок".

5.     Збагачення емоційно-естетичного досвіду учнів, розуміння зв'язків народного мистецтва з природним і культурним середовищами життєдіяльності людини.

6.     Усвідомлення власної причетності до художніх традицій свого народу.

Практичне завдання до тем спрямовані на формування потреби у спілкуванні з творами народного петриківського мистецтва, розвиток творчих здібностей учнів. Учні протягом усього заняття займаються безпосередньо розписами, поглиблюють свої знання про елементи розпису, кольорову гаму та палітру, про різноманітність матеріалу для розпису, про використання різних видів пензлів, паличок, пальців безпосередньо в ході самої роботи.

Учні повинні вміти: володіти на елементарному рівні традиційними технічними прийомами петриківського декоративного розпису: навчитися самому виготовляти високоякісні пензлі з «котячої шерсті», від чого в значній мірі буде залежати успіх навчання. Виконувати найпростіші декоративні мотиви: „пусті" та „повні" горішки, квіти, пуп'янки, бутони, ягоди, листочки. Використовувати: при виконанні розписів палець, паличку, пензлі (акварельні, колонкові, «котячі») та інші засоби для досягнення оригінальності, неповторності та графічної виразності малюнку.

Учні повинні знати: послідовність виконання декоративного малюнку та засвоїти технічні прийоми, колорит, основи композиції.

Роботи дітей носять практичну спрямованість (подарунки, прикраси, розпис посуду).

Гурток «Петриківський розпис» допомагає художньо-естетичному та патріотичному вихованню учнів. Працюючи в одному гуртку, кожен з учнів зможе долучитися до процесу створення справжнього мистецтва.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ  ЛІТЕРАТУРИ

1.    Мельник Володимир. Декоративний розпис на уроках образотворчого мистецтва. –Тернопіль : Підручники і посібники, 2003. - 64с

2.    Скидалова Л.Д., Сірченко Л.І. Декоративне малювання та аплікація в дитячому садку.-К.: Рад. школа , 1976.-122с.

3.    Основи декоративного искусства в школе. -М.: Просвещение, 1981.-175 с.

4.    Сензпок П.К. Композиция в декоративном искусстве: Альбом.-К.: Рад. школа,  1988.-78С

5.    Глинская И.П. Изобразительное искусство: Методика обучения в 1-3 кл.-К.: Рад. школа,  1978.-111с, ил.

6.    Програми гурткової роботи /Відділ освіти Уманського міськвиконкому. Навчальний заклад №24., Дошкільний навчальний заклад - середня загальноосвітня школа І ступеня". -Умань. , 2005.-92с

 

Сінютіна С.Г., Уманський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-Ш ступенів №7 - колегіум»

http://oipopp.ed-sp.net/

Категорія: Гурткова робота | Додав: [ADM]Irina (04.04.2010)
Переглядів: 8889 | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!