Святі послідовники Христа - Християнська етика в українській культурі - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Християнська етика в українській культурі [ Додати статтю ]

Святі послідовники Христа

Урок 14
Тема: Святі послідовники Христа.
Мета: Продовжити роботу над знайомством із святими послідовниками Христа, які проповідували християнство. Розвивати інтерес до життя святих. Виховувати смирення, бажання стати кращим, виконувати Божі Заповіді.
Обладнання: ікона, свічка, ікона святої Єлени.

Хід уроку

І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми познайомимося з історичною особою, а пізніше канонізованою в святі княгинею Ольгою, охрещеної Єленою, з її роллю в хрещенні Русі.
ІІ. Основна частина.
1. Знайомство з літописною розповіддю про життя Ольги.

Діти читають самостійно розповідь про княгиню Ольгу.
2. Відповіді на запитання за змістом прочитаного:
- Як князь Ігор познайомився з Ольгою?
- Чим він займався?
- Чому пізніше Ольга стала правити Київською Руссю?
- Як змінилося життя княгині Ольги після хрещення?
- Які справи вона здійснила?
- Що заважало синові Ольги, князю Святославу, прийняти християнство?
- Назвіть імена онуків, яких Ольга виховувала в християнській вірі?
- Якими словами завершує стародавній літопис оповідь про велику княгиню?
3. Знайомство з іконою Святої Єлени та з життям цієї святої.

Равноапостольная царица Елена
Первой заслугой царицы Елены было то, что она расположила своего сына Константина к христианской вере в то время, когда другие юноши благородного вхождения воспитывались в языческом духе и презирали христианство. Второй — воздвижение Креста Господня.

Елена равноапостольная
С целью найти Крест Господень царица Елена в 326 г. отправилась в Иерусалим. Ей указали, что Крест Господень зарыт в землю на месте, где язычники воздвигли храм в честь Венеры. Когда по приказанию Елены сломали здание и стали рыть землю, то нашли три креста и около них дощечку с надписью: «Иисус Назарянин, Царь Иудейский».
Чтобы узнать, на каком из трех крестов распят Спаситель, стали по очереди возлагать их на умершего. От двух крестов не произошло никакого чуда. Когда же возложили третий крест, то умерший воскрес, таким образом узнали крест Спасителя.
Когда люди узнали о чуде, то все захотели увидеть святой Крест. Тогда патриарх Иерусалимский Макарий и царица Елена стали на возвышенном месте и поставили (воздвигли) крест. Народ, видя крест Господень, молился со словами: «Господи помилуй!»

Елена Царица
В память этого события Церковь установила праздник Воздвижения Креста Господня. Этот праздник относится к числу великих и празднуется 27 сентября. В этот день святой крест торжественно выносится на середину храма для поклонения. Во время царствования Константина было восстановлено прежнее название города Иерусалима вместо нового, Юлия Капитолина, данного ему при императоре Адриане (117-138 гг.).

Святые Константин Елена и Агафия
Царица Елена построила несколько храмов в Святой Земле: на Голгофе храм Воскресения (и Гроба) Господня, где ежегодно в пасхальную ночь сходит благодатный огонь; на Елеонской горе (где Господь вознесся на Небо); в Вифлееме (где Господь родился по плоти) и в Хевроне у Мамврийского дуба (где Бог явился Аврааму).

4. Аналіз цитати із святого письма.
- З життя і діянь святих Ольги та Єлени ми бачимо, що не тільки матеріальними благами треба опікуватись, а й дбати про своє духовне життя.
Так і в Святому Письмі сказано:
- Не збирайте собі скарбів на землі, де черв’як і міль нищать і де злодії підкопують і крадуть; збирайте ж собі скарби на небі, де ані черв’як, ані міль не нищать і де злодії не підкопують і не крадуть; бо де ваш скарб, там буде і ваше серце.
5. Запис в зошит слів патріарх, ідол, нетлінний пояснення їх змісту.
ІІІ. Підсумкова частина.
1. Узагальнення вивченого.

Людина, яка у своєму житті прагне до добра і справедливості, з Божою допомогою обов’язково знаходить їх. Але для цього треба докласти багато зусиль, щоб, передусім, змінити себе, а потім, змінювати навколишній світ.
2. Домашнє завдання.
Дізнайтеся про життя святого, ім’ям якого ви охрещені.
3. Спільна молитва.

Рудик О.В. – вчитель початкових класів Широківської загальноосвітньої школи №1

Категорія: Християнська етика в українській культурі | Додав: (15.07.2015) | Автор: Рудик О.В.
Переглядів: 449 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!