Свято до Дня Збройних Сил України у 5-му класі - Класні виховні заходи - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Свято до Дня Збройних Сил України у 5-му класі
Сценарій до свята Збройних Сил України 
у 5-му класі 

Дівчата розказують хлопцям вірш (по стрічці або по декілька рядків):

Любі хлопці,вас вітаєм,
Звісно щастя побажаєм.
Ви ж у нас ось такі:
Працьовиті та стрункі.
Нехай форма посміхається,
А незгода не чіпляється,
Залишайтеся такими ж чемпіонами
Гарними,уважними,ніжними,кмітливими,
Єдиними і неповторними.
Сьогодні справжніх хлопців свято,
А в наших класах їх багато:
Сміливих, веселих і мужніх,
Кмітливих, шляхетних і дружніх.
Хто сказав, що справжні хлопці
Лиш в казках існують?
Хто сказав, що в нашій школі
Дівчата сумують?
Якщо є такі розмови, ми відповідаємо:
Кращих хлопців й веселіших за наших не знаємо!
Діти діляться на дві команди і дають собі назву. Бліц – турнір „Знавці козацької термінології”
Вам потрібно дати вірну відповідь на визначення козацьких термінів.
Яка команда першою впорається із завданням -та і стає переможцем у цьому конкурсі.Час пішов.
(ведучі віддають командам аркуші із заготовленими термінами)
1) Кошовий – головний воєначальник, що обирався на рік.
2) Ляхи – поляки.
4) Хортиця – острів на Дніпрі.
5) Ординці – воїни турецького чи татарського війська.
6) Курінь – приміщення, де жили козаки.
7) Гетьман – старший, головний у козаків.
8) Реєстр – список, до якого заносилися козаки.
9) Гаківниця – довга рушниця, яка до землі причіплялася гаком.
10) Козацька рада – збір усіх січовиків для з’ясування важливих питань.
12) Оселедець – пасмо волосся на голові у козака.
13) Жупан – верхній одяг у козака.
14) Чигирин – столиця Гетьманщини часів Б. Хмельницького.
15) Чайка – легкий козацький човен.
16) Клейноди – козацькі символи-відзнаки.

1 конкурс
"Лівоооо…руч!!!”
Хлопці мають вишикуватись у шеренгу. По команді ведучого, вони мають різко (рівнятися) повертатися у той бік, у який накаже ведучий. Ця гра на координацію і реакцію. Чому на реакцію? Тому що головним завданням ведучого є не просто давати команди, а затягувати слова, акцентуючи на останню частину команди "…руч”. Тобто: "ЛівоооооооооооооРУЧ!”, "ПравооооооооооооРУЧ!”, Рівняйсь, Струнко, І тільки на "…РУЧ” хлопці мають повертатися.
Хто повернувся останнім, чи не в той бік – виходить з гри. І так поки не залишиться один хлопець з шеренги. Він переможець. Йому приз – іграшковий літачок.

2 конкурс
"Одягаємось по свистку на час”
Хлопці мають вишикуватись шеренгою чи "шахами” (в залежності від їх кількості). Перед ними мають стояти по стільчику, на яких мають лежати наступний одяг:
- шкарпетки хлопця
- сорочка хлопця
- піджак чи кофтинка, яку потрібно застібнути, а не просто одягти
- під стільчиком – черевички.
По свистку хлопці починають одягатись. Хто встигне першим, той і переможець .
Важливо у суддівстві звернути увагу на акуратність. Сорочка має бути застібнута, заправлена в штанці. Черевички зашнуровані, піджачок – застібнутий. Адже український солдати має бути охайним.

"Черговий кухар”
Український солдат має бути ситим. І нагодованим добре. Треба пояснити, що кожен з них може бути черговим по кухні. А своїх однополківців треба нагодувати швидко і смачно. Зараз ми будемо перевіряти, яким буде солдат – голодним чи ситим – якщо ви його годуватимете.
Цей конкурс на час. Перед хлопцями стіл (один великий, чи кілька парт…) У кожного хлопця є два апельсини розрізані навпіл і склянка. По свистку вони мають почати вичавлювати апельсиновий сік у склянку. Коли за дві хвилини (час варіюється залежно від віку, тобто сили, хлопців) час вийде. Вони мають відійти від склянок, а ведучий – суддя – перевірити в якій скляні соку більше.

"Медсестри”
В цьому конкурсі головним чином беруть участь дівчата. Треба пояснити, що жінки мають піклуватись про солдатів. І щоб бути готовими до всього – будемо вчитися бинтувати поранених солдатів.
Кожна дівчинка підходить до хлопця, який сидить перед нею на стільчику. В руках у кожної по моточку бантика. Якщо хлопців менше ніж дівчат – можна запросити до участі їх батьків (татусів).
По команді ведучого вони починають бинтувати голови хлопцям. Хто перший впорається – той і переможець. Переможець (дівчинка) отримує приз – іграшковий набір доктора.
Перенесення пузиря на тенісній ракетці.
Команди шикуються у дві шеренги.Перші учасники,по команді ведучого,стартують,тримаючи тенісну ракетку на якій лежить пузир,біжать до кеглі і повертаються до команди,передають ракетку з пузирем наступному учаснику.Перемагає команда,яка першою впорається із цим завданням.

Вікторина
А щоб наші учасники трішки перепочили перед наступним конкурсом,ми проведемо невеличку вікторину для всіх гостей. Хто знає відповідь на запитання,просимо піднімати руку.
- Син мого тата,але не мій брат?Хто це?(Я)
- Летіли три страуси.Одного вбили мисливці.Скільки залишилося?(Страуси не літають)
- Що знаходиться між містом і селом?(Сполучник і)
- Що можна побачити із закритими очима?(Сон)
- Хто відзначає День народження лише раз у чотири роки?(Той,хто народився 29 лютого)
- Коли чорній кішці легше зайти до будинку?(Коли двері відчинено)
- По чому лазять,а ніколи не їздять?(По драбині)

Музична пауза. 

Сценка «Ґудзик»
Перед уроком.
Учень
Знову хімія, і я знову нічого не знаю і, як завжди, мене запитають. Що б придумати-то? (Нишпорить в кишенях, знаходить там гудзик.) А, це ідея!

На уроці.
Учитель. Привіт, сідайте. (Дивиться в журнал.) Нущо, кого мені сьогодні запитати? Хто вчиться на одні двійки? Кого не було на уроці ні вчора, ні позавчора, ні позапозавчора? Хто там зараз ховається під парту? Ага, Денисик! Іди до дошки і напиши електронну формулу води. Ти ж її знаєш?
Учень.
Звичайно, знаю. Це простіше простого. А, до речі, я вам гудзик приніс.
Учитель.
Навіщо?
Учень.
Ну як же? Ви ж їх колекціонуєте.
Учитель.
Хто тобі таку нісенітницю сказав?
Учень.
Та всі в школі знають, що ви гудзики колекціонуєте.
Учитель.
Немає і не було такого ніколи.
Учень.
Ніна Іванівна, ну що ви віднікуєтеся? Це ж так чудово – колекціонувати гудзики. Деякі колекціонують календарики, монети, лотерейні квитки, а ви - гудзики! Подивіться, який гудзичок гарненький: на сонечку переливається. Він і червоненький, і зелененький (крутить перед учителем) і такий міцний, з твердого металу.
Учитель.
Так, я не колекціоную гудзики, давай закриємоцю тему. Чи не забалакуй мені зуби. До речі, ти кажеш, що гудзик з металу, тоді розкажи-но мені про основні властивості металів.
Учень
Метали ... Так простіше простого ... Метали, вони і в Африці метали, Ніна Іванівна. Ось знову ви вперто! Я дуже поважаю людей, у яких є хобі. А у гудзичка аж чотири дірочки! Подивіться.
Учитель.
Що ти мені мізки пудрити? Я ніколи не збирала гудзики і не збираюся їх збирати.
Учень.
Ну от, ви знову починаєте. А я-то так сподівався, що принесу вам цей чудовий гудзик, і ви зрадієте. Адже я, коли його побачив, одразу про вас згадав. Я всю ніч не спав, думав: як би не забути, як ви зрадієте, коли його побачите.
Учитель.
Весь клас, чи що, змовився? Навіщо мені цей гудзик, що у мене своїх мало?
Учень.
Ось саме, ще більше буде, раз ви кажете, що у вас їх мало. І гудзичок-то рідкісний. Напевно такого у вас немає.
Учитель.
Та заради Бога, відчепися ти від мене! Чесне слово, я не збираю ці гудзики, що ти до мене причепився?
Учень.
Причепився? Та хіба я причепився? Я хотів як краще. У вас навіть на лобі написано, що ви їх збираєте. Візьміть, будь ласка! (Подає вчителю.)
Дзвенить дзвінок.
Учень.

Ну ось, дзвінок. А як би ви відразу його взяли, я б встиг вам розповісти і про Н2О, і про основні властивості металів. Як завжди, гарна оцінка зірвалася.

Конкурс на спритність. Запрошуються по одному учаснику від команд.
Завдання полягає у тому,щоб тримаючи праву руку за спиною, тільки за допомогою однієї руки, тримаючи газету лише за куточок, зібрати її в кулак. Хто першим впорається із завданням, той і переміг.
Другий конкурс на спритність Для цього конкурсу потрібно по два учасники від команд. Одному учаснику зав'язують на шиї хустинку. По команді ведучого партнери беруться розв'язувати хустину лише зубами. Руки при цьому тримати за спиною. Хто першим впорається із завдання, той і переміг.

«Ведення баскетбольного м’яча туди і назад правою рукою.»
Перші учасники за командою ведучого розпочинають змагання,стартують і передають естафету наступному учаснику команди.Перемагає команда,останній гравець якої першим фінішує.

«Умілі руки»
Із кожної команди потрібно по два учасники.
Одним гравцям видаються товсті зимові рукавиці. Їхнє завдання-якнайшвидше застебнути гудзики на сорочці,який надягає поверх одягу партнер по грі. «Перенесення у ложці тенісного шарика»
Перші учасники по команді ведучого стартують,тримаючи ложку з тенісним шариком,закінчує конкурс і передає естафету наступному гравцеві.Команда,що першою закінчить конкурс перемагає.

Останній конкурс
Потрібно по одному учаснику від кожної з команд. Всі ви добре знаєте телевізійну гру «Зроби мені смішно»
Сьогодні наші учасники також спробують всіх нас повеселити. Вам потрібно показати жестами назву пісні чи імя її виконавця, при цьому не видаючи жодного звуку.Хто швидше впорається із цим завданням,той і приносить перемогу у конкурсі своїй команді.
В кінці свята ведучий має підрахувати кількість призів у кожного з хлопців. Якщо у одного з них призів більше, ніж у інших (тобто він переміг не в одному конкурсі) – йому надається звання Генерал класу. Конкурс з дівчатами теж рахується за приз, чи-то додатковий бал, хлопцям. Тобто якщо у всіх хлопців призів порівну, а одного з них в конкурсі дівчинка перебинтувала найшвидше, значить у цього хлопців балів більше і звання Генерала отримує він.
Категорія: Класні виховні заходи | Додав: merine (12.01.2014) | Автор: Марина Лугова E
Переглядів: 2368 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!