Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Ти і твої друзі на перерві

Ти і твої друзі на перерві

 

Мета. Вчити дітей організовувати свій відпочинок під час перерви (рухливі ігри, змагання тощо); вияв­ляти турботу про товаришів, дівчаток, молодших.

 

Хід заняття

 

1.   Слово вчителя.

Тема нашого заняття — «Ти і твої друзі на пе­рерві». Послухайте уважно вірш Б. Бичка «Півники».

 

За віщо посварилися — не знаю я того,

А тільки стрілись півники: Ти чого?

Круг шиї пір'я дибиться, стирчить сюди-туди,

Дзьобами в землю вткнулися: — Ось підійди!

А гребені у півників розжеврілись, мов жар,

Стоять і не ворушаться: Ану вдар!

Обоє враз підскочили, аж курява знялась,

І знов стоять надублені: — Зась!

Тут з вулиці почулося кричала тітка: — Киш!

Розбіглися два півники: — Гляди ж!

Розбіглися два півники курчаткам всім на сміх...

Як схожі й ми буваємо на півників таких!

 

2.   Обговорення змісту вірша.

Запитання до дітей

1.  Чи не трапляється у вас у класі чогось подібного на перервах?

2.  Як хлопці у нашому класі ставляться до дівчаток?

3.  Чи не ображають їх?

4.  А як поводяться дівчата?

 

3.         Складання правил поведінки і порад.

      Давайте разом складемо правила ввічливої поведінки під час перерви.

(Не бігати по коридору, не галасувати, не штов­хатися, не дражнитися тощо).

 

Є діти, які дуже люблять дражнитися.

  • Як ви вва­жаєте, чи подобається дітям, коли їх дражнять?
  • Що ви порадите дражнилкові?

(Відповіді дітей).

§  А що треба робити, коли діти на перерві посва­рилися? (їх треба помирити).

Так, для цього є мирилки.

 

4.   Розучування мирилок.

Щоб помиритися, промовляють:


Мир — миром,

Пироги з сиром,

Вареники в маслі,

Ми — дружечки красні,

Поцілуймося.

 

Через тин вишня нахилилася,

Дві подружки посварилися.

Тобі яблучко, мені грушечка,

Не сварімося, моя душечка.

Тобі яблучко, мені зернятко,

Помирімося, моя серденько.

 

А зараз одну з мирилок вивчимо напам'ять.

 

§  В які ігри можна гратися під час перерви?

(У спокійні, щоб не бігати, не галасувати).

 

5.   Розучування ігор «Струмочок», «Зіпсова­ний телефон».

 

Гра «Впізнай за голосом»

Діти стають у коло. Один із учнів виходить на се­редину і закриває очі. Решта рухається по колу і співає пісні.

За сигналом діти зупиняються, хтось із учасників гри проказує (можна змінити голос):

«Ти загадку відгадай, хто покликав тебе, — впізнай!».

Ведучий відкриває очі і називає ім'я того, хто го­ворив.

Якщо ім'я названо правильно — той, кого на­звали, стає у середину кола.

 

6.   Підсумок уроку.

Як треба поводитись на перерві?

 

5.                Домашнє завдання.

§  Запитати у батьків, у які ігри вони гралися в дитинстві.

§  Розучити їх і навчити гратися своїх однолітків.

 

http://budschool.at.ua/

Категорія: Класні виховні заходи | Додав: [ADM]Irina (18.10.2009)
Переглядів: 9765 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!