Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

У світі казки чарівної

У світі казки чарівної

 

Урок позакласного читання

 

Тема .У світі казки чарівної.

 

Мета. Поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки. Виховувати інтерес до народної творчості, збагачувати словниковий запас.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо .

Роботу швидше починаймо.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1)Робота з виставкою книг.

Розгляд виставки.

2) Бесіда.

- Які книжки сподобались на виставці? Чому?

- Які з них вже читали?

- Яким словом можна назвати твори ,які містять ці книги?(Казки.)

Слухання запису пісні «Розкажи мені казку.»

Мамо, розкажи мені казку -

Про хитрого короля,

Про мудрого коваля,

Про красуню царівну,

Про сопілку чарівну,

Про бубликів в’язку,

Розкажи мені казку.

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 

Вчитель.

- Сьогодні на вас чекає чарівний світ казки.

- Як казка прийшла до нас ? (Розповідали бабусі, дідусі, батьки, з телеекрану, зі сцени.)

- Казки про кого або про що запам’яталося найбільше?

1)Бесіда.

- Казка - давній і мудрий порадник. Це вона дає перше уявлення про добро і зло, правду й неправду, чесність, справедливість.

Казка народилась у сиву давнину. Дитинство невіддільне від неї .Пригадайте, як ви слухали ви ,затамувавши подих, про курочку рябу, котика й півника, колобка, хитру лисичку.

Казки є авторські, тобто написані письменниками, й народні.

- Хто автор народних казок? Ці казки виникли раніше, ніж люди навчились писати. Тому їх не записували, а переказували один одному. При переказуванні ці казки змінювалися. Ім’я автора забувалося за давністю. Казка ставала народною.

- Чим казка відрізняється від оповідання? В оповіданні описуються події, що могли бути насправді в житті .А в казці розповідається часто про фантастичні явища, події. В казках говорять тварини , рослини , різні предмети. Існують дійові особи ,яких немає насправді.

2)Читання «Приказки до казки» В . Бичка.

Читання вірша підготовленими учнями.

Бесіда .

-З чим порівнюється казка?

- Де захована головна думка казки?

 

ІV. Читання та обговорення казок.

 

а)Обговорення прочитаних книг.

- Які казки ви прочитали?

« Кривенька качечка.»

- Чому сумували дід та баба?

- Де знайшли качечку?

- Що зробили з гніздечком?

-З ким полетіла качечка?

- Чому дівчина не схотіла більше залишатися в діда та баби?

- Чи є у казці повтори? Прочитайте їх.

- За кого з героїв казки ви переживали?

- Перекажіть казку.

Робота з кросвордами.

5 Читання та обговорення казок.

а ) Казка «Івасик-телесик».

(Звучить фонограма «Лірична українська мелодія.»)

Вчитель . Послухайте і відгадайте загадку .Відгадка підкаже , про кого ми будемо читати казку.

В’ється річка невеличка

Й хлопчик у човні сидить.

З берега матуся кличе ,

Щоб обідом пригостить .

І вгадать цього героя –

Справа зовсім нескладна.

Казка ця усім відома

Про (Телесика ) вона.

Івасик –Телесик .

Казку добре ви читали ,

Що так швидко відгадали.

Не піддався я Ягусі,

Цій старій і злій бабусі.

Кожен з вас те певно знає ,

Що добро перемагає.

Я пропоную вам прочитати словникові слова, які ви зустрінете у казці про мене. (Сідає на місце.)

Читають вчитель –учні.

Телесик, веселечко, забавка, кулешик, не навтішаться, приплинь, заслінка, явір, відслонила.

Читання казки вчителем .

Бесіда за змістом казки.

- Про кого розповідається в казці?

- З чого дідусь зробив Івасика?

- Що попросив хлопчик дідуся, коли підріс? Для чого?

- Хто носив Івасику їсти на річку?

- Хто підслухав її пісню?

- Що вона зробила?

- Як звали доньку змії?

- Що вона мала зробити з Івасиком?

- Як він перехитрив Зміючку?

- Хто визволив Телесика з біди?

Читання казки учнями( «ланцюжком»).

Читання мовчки.

Вибіркове читання.

- Прочитати зачин казки.

- Прочитати кінцівку.

- Прочитати слова баби, Івасика, Змії, Зміючки –Оленки, гусей, діда.

 

V. Фізкультхвилинка.

 

(Діти промовляють ,імітуючи рухи).

Азка-азка-азка-у нас гостює казка.

ід-ід-ід- жили баба і дід.

ими –ими-ими- вони були старими.

есик-есик-есек- з явився в них Телесик.

авав-авав-авав- на човнику він плавав.

идку-ибку-ибку- ловив матусі рибку.

ихо-ихо-ихо- трапилось з ним лихо.

ївна-ївна –ївна- украла його зміївна.

ивий-ивий-ивий- він був кмітливий.

есик-есик-есик- врятувався наш Телесик.

Читання казки в особах (з використанням масок)

Перевір себе: чи є в казці такі речення?

«…Жили собі дід та баба. І було в них 2 дітей.»

«От дід зробив золотий човник і срібнеє веселечко …»

«…Сідай , Телесику, на лопату»

«…Діточки, мої ,козеняточка…»

Підсумок.

- Чого вчить казка?

- Хто з героїв казки вам сподобався?

- Хто автор казки?

 

VI. Підсумок уроку.

 

- Що вам сподобалось на уроці?

- Чого навчились?

- Про що розповісте вдома батькам?

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (05.06.2010)
Переглядів: 4186 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!