Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Розв'язування задач на множення
Урок математики
Дата 05.12.2016 р.
Вчитель Тимощук О.С.
Тема. Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Розв’язування задач на множення.
Мета. Закріплювати знання таблиць множення числа 2, формувати обчислювальні навички розв’язування прикладів, які включають дії різного ступеня; розвивати вміння читати вирази на сумісні дії, творчу уяву, кмітливість, просторову уяву; виховувати прагнення до набуття нових знань, наполегливість у роботі, почуття дружби, взаємодопомоги.

Хід уроку
І. Організаційна частина
Правила уроку: Кожна думка важлива.
Не бійся висловитися.
Ми всі – партнери.
Обдумав, сформулював, висловив.
Кажи чітко, ясно, красиво.
Наводь тільки обґрунтовані докази.
Перевірка д/з.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Опитування.
- Діти, яку тему ми вивчаємо?
- Ви можете по цій темі задати один одному питання?
2. Усний рахунок (одночасно 4 учні працюють з картками).
1. Гра «Добуток — сума»
— Запишіть у вигляді суми й обчисліть.

4*5 7*3
5*6 9*4

2. Гра «Назви множники» (Вчитель показує число, а діти називають множники)
3. Віршовані задачі
Двоє друзів в садок йдуть,
По три саджанці несуть.
Скільки ямок треба, діти,
Щоб саджанці посадити? (2•3)

По шосе йшли дві машини,
Шуг-шуг-шуг під ними шини.
Не спиняючи машин,
Полічіть-но, скільки шин? (2•4)

Дві полиці ми змайстрували
Книжечки на них свої поклали.
Рівненько в ряд, так як годиться,
По дев'ять книжок на полиці.
А ви, будь ласка, помудруйте,
І книжечки всі порахуйте. (2•9)

4. Гра «Віконечка»

5. Гра на перевірку таблиці множення «Математичний лабіринт» (діти отримують перфокарти, самоперевірка)


Висновок: - Який висновок ви зробили кожен для себе після перевірки математичного диктанту? (Вправа «Мікрофон»)


Картка
Картка 1
Обчислити.
2 • 5
2 • 9
2 • 3
2 • 8
23 + 67
58 – 35
61 – 8
60 – 5
Картка 2
Обчислити.
2 • 4
2 • 6
2 • 7
2 • 9
34 – 18
55 + 16
76 – 9
56 + 4
Картка 3
Розв’язати задачу.
У спортивних змаганнях з фігурного катання брало участь 8 пар. Скільки всього фігуристів брало участь у змаганнях?
Картка 4
Порівняти.
2 + 2 + 2 + 2 __ 16
6 + 6 + 6 + 6 __ 18
4 + 4 + 4 __ 12
5 + 5 + 5 __ 20
2 • 3 __ 3 + 3
2 • 8 __ 4 + 4 + 4
3. Каліграфічна хвилинка
- Яку закономірність помітили у числовому ряді 5,10,15,20,25,30….
- Яке сьогодні число?


ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
Другокласник Іванко купив альбом за 5 гривень, а потім ще 2 зошита по 3 грн кожний. Іванко замислився скільки грошей йому треба заплатити.
- Допоможемо?
Діти складають та розв’язують вираз.
- Діти, а продавець сказала Іванкові заплатити 11 гривень.
- Діти, а хто здогадався, що ми будемо вчити сьогодні на уроці?
- Мета нашого уроку: закріпити таблицю множення і навчитись знаходити значення виразів дії різного ступеня. А ще розв’язувати задачі на множення.
Фізкультхвилинка
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником.
№ 436 – колективно.
№437 – пояснюють учні.
2. Обчислити приклади (біля дошки)
2*7 +3 7+2*2
2*9+5 8-2*3
2*5-4 2*(2*4)
2*7-4 2+(2*6)
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Усні задачі * На кожній тарілці по 2 лимони. Скільки лимонів на 5 тарілках? ( 2 х 5 = 10)
* У кожного учня по 2 гумки. Скільки гумок у 4 учнів?( 2 х 4 = 8 ) * У зайчика 2 морквинки. Скільки морквинок у 8 зайчиків? ( 2 х 8 = 16 ) * У 2 хлопчиків по 2 м’ячі у кожного. Скільки всього м’ячів? ( 2 х 2 = 4 ) * У 6 дівчаток по 2 цукерки у кожної. Скільки всього цукерок? ( 2 х 6 = 12 )
2. Задача №440 (1 учень біля дошки, решта – самостійно).
Учні, які були відсутні на попередніх уроках (Горобець С., Чемпоєш В., Степанишин М.) працюють в групі з допомогою вчителя.
Перевірка задачі.
3. Повертаємось до задачі про Іванкову покупку. Зачитую задачу.
– Діти, то як розв’яжемо цю задачу?
- Саме з такими задачами ми продовжимо працювати на наступному уроці.
4. Самостійна робота.
1- варіант 2- варіант
2*3+6 2*4+8
2*8-9 2*7-9
5+(2*4) 8+(2*2)
9-2*2 10-2*3
V. Підсумок уроку
- Що ви сьогодні навчились?
- Чи знадобляться вам ваші знання у житті?
VІ. Домашнє завдання.
- Оберіть рівень та виконайте
Категорія: Уроки | Додав: timochyk31 (04.12.2016) | Автор: Тимощук Ольга Сергіївна E
Переглядів: 1462 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!