Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Написання твору-розповіді за планом і опорними словами «Моя Україна»

Тема: Написання твору-розповіді за планом і опорними словами «Моя Україна».
Мета: ознайомити дітей із поняттями «Вітчизна», «Україна», «громадяни», розширити уявлення про красу і велич рідної землі, удосконалювати навички побудови та інтонування речень; складати розповідь за планом; розвивати зв’язне мовлення учнів, мислення спостережливість, пам'ять; збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню та формуванню національної свідомості дітей, виховувати любов до батьківщини, до рідного слова, народної мудрості до краси і гармонії навколишнього світу.
Обладнання: карта України, дитячі малюнки, а з них слово ,журавель і журавлята, вишитий рушник, кетяги калини, асоціативний кущ, картки з диференційованими завданнями, прислів’я, вірші, діти в українському одязі, комп’ютер.

Хід уроку

І.Організація класу.
Добрий день вам, любі діти!
Сьогодні поведемо мову ми
Про те, без чого неможливо в світі жити –
Про найдорожче серцю кожної людини.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Вступне слово вчителя:
- А про що саме ми будемо говорити, ви дізнаєтесь з даного сенкану
( на комп’ютері)
Незалежна, сонячна
Розвивається, квітує, кличе
Вітчизна, Батьківщина
- Здогадались? (Україна)
- Чого не вистачає в сенкані? ( Речення)
( Діти складають речення:
- Рідна Україна – найкраща у світі.
- Без Батьківщини жити неможливо.
- Люди, бережіть славну Україну.)
ІІІ.Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці української мови ми будемо говорити і складати твір на тему,, Моя Україна”.
- Зверніть увагу на те , як прикрашений наш клас, які малюнки у нас на дошці, в якому одязі ви одягнені. Сподіваюсь все це надихне вас на головні думки про Україну.
3. Вступна бесіда з учнями.
1) Розгляньте Україну на карті:
- Яку територію вона займає?
- З якими країнами межує?
2) Історична довідка.
- А хто знає, звідки прийшла назва нашої Вітчизни. Є різні думки. Ось одна з них. Назва «Україна» походить від давнього слова «кран», яке означало «сонячний птах» - журавель.
Ось журавель і допоможе нам сьогодні на уроці. У кожного з вас на парті є маленькі журавлята, які поділяться з вами своїми враженнями від побаченого, адже журавель облітав, обходив сто земель, а ми дізнаємось про це від вас.
ІV. Актуалізація опорних знань.
1.Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».

- Ми сьогодні говорим про Україну, які поняття та асоціації виникають у вас із цим словом.
Україна
2. Розкажіть Журавлику, що ви вже знаєте про Україну.
Гра «Закінчіть речення» (слайд)
• Україна – це незалежна… (держава).
• Вона має свою…(Конституцію).
• Державні символи…(герб, прапор, гімн).
• Столиця України - місто…(Київ).
• Державна мова…(українська).
• Найбільші свята:
• День Конституції…(28 червня).
• День Незалежності …(24 серпня).
- Молодці, журавка почув вас. А мені він розказав про красу рідної сторони.
3. Перегляд фільму «Моя Україна».
Бесіда за змістом побаченого.
4. Робота в групах.
- Про красу і чарівність рідної України складають не тільки багато віршів, а й пісень, загадок, прислів’їв. Зараз кожна група отримає завдання:
1 група - скласти загадку про Україну за схемою-опорою
Рідна , як…(мати)
Прекрасна, як…(квітка)
Світить, як …(сонце)
2 група - склади прислів’я
Нема без корення рослини, а нас, людей ,без Батьківщини.
3 група - скласти вірш - буріме за опорними словами:
ненько,
серденько,
люблю,
бережу.
- Журавка дякує вам. А, зараз журавка розкаже вам, що він побачив на її ланах.
(Діти беруть у руки орігамі – журавку і прикладають до вуха).
А) щедрі врожаї жита і пшениці, пишної кукурудзи
Б) золоті шапки стрункого соняшника
В) великі стада худоби
- Що почув журавка?
А) мелодійну, солов’їну, барвінкову українську мову
Б) ніжну, душевну українську пісню
В) твори Шевченка і Лесі Українки.
- А яке найбільше багатство нашої країни? ( Народ – вільний, веселий, співучий, працьовитий).
- Тож, давайте, народ, все, що ви почули використайте в своєму творі, бо про Україну можна говорити безконечно…
V. Робота над складанням твору.
1.Будова тексту
• Зачин
• Основна частина
• Кінцівка
2.Робота над планом і побудовою тексту.
План
1. Україна – моя Батьківщина.
2. Краса і багатство країни.
3. Моє ставлення до неньки України.
3.Офографічна підготовка.

Чудовий край, мелодійна мова, лунає пісня.
Багата земля, працьовитий народ, безмежні поля, запашні сади.
Дніпро, Київ, щедрі врожаї, історичні та культурні пам’ятки.
Любити, берегти, примножувати багатства.
- Зверніть увагу на підкреслені слова, які орфограми?
- Запам’ятайте, як вони пишуться.
4.Усне складання тексту.
Україна – це моя Батьківщина. Це чудовий край, де звучить мелодійна мова, лунає дзвінка пісня.
Наша земля дуже красива і багата. Є тут і безмежні поля і запашні сади. Працьовитий народ збирає щедрі урожаї. Сивий Дніпро та старовинний Київ – окраса України. Є чимало історичних та культурних пам’яток.
Я люблю свою Вітчизну, буду берегти та примножувати її багатства.
V.Самостійна робота учнів.
- Учні у яких - до зачину і кінцівку додати основну частину.
- міняють місцями абзаци ( працюють над деформованим текстом).
- пишуть за планом і опорними словами.

VІ.Підведення підсумків уроку.
Слухання 1-2 творів.
- Чим запам’ятався урок?
- Що було найцікавішим?
- Які виникли труднощі?

Підготувала 
Коломієць Алла Володимирівнавчитель початкових класів Хмельницького навчально-виховного об'єднання № 28 

Категорія: Уроки | Додав: sergeyuea (13.10.2014) | Автор: Алла E
Переглядів: 3255 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!